מדיגוס נכנסת לשוק הטעינה האלחוטית לרכבים חשמליים, המניה מזנקת

החברה רוכשת זכויות על טכנולוגיה למשטח הטענה רובוטי למכוניות חשמליות; החברה תשלם 75 אלף דולר עבור רכישת הפטנט ותשקיע 150 אלף דולר נוספים בפיתוחים עתידיים

חדשות ספונסר 10/01/2021 12:22

א+א-

חברת מדיגוס, העוסקת בפתרונות רפואיים וטכנולוגיות אינטרנט חדשניות, דיווחה בסוף השבוע על הרחבת פעילותה בתחומים הרכבים החשמליים, באמצעות רכישת ידע, טכנולוגיה ופטנט למערכת טעינה רובוטית הפועלת באמצעות משטח הטענה ייחודי.

 

על פי הודעת החברה, הטכנולוגיה החדשה היא מערכת טעינה אלחוטית המתממשקת לרכב שזקוק לטעינה חשמלית באופן אוטומטי. המערכת פועלת באמצעות העברת כוח אלחוטית (WPT) ויכולה להטעין רכבים בצורה חלקה ויעילה על פי דרישה.

 

על פי ההסכם, מדיגוס תרכוש את כל הזכויות העולמיות, הידע והפטנט בתמורה ל-75 אלף דולר, והיא מתכוונת להשקיע 150 אלף דולר נוספים בפיתוח הטכנולוגיה והוכחת היתכנות של הרעיון. מדיגוס מתכננת לאחד את פעילויות הרכב החשמלי והטכולוגיות הנרכשות תחת חברת בת חדשה שהיא מתכוונת להקים.

 

בחודש נובמבר הודיעה מדיגוס על חתימת מזכר הבנות עם יצרנית הרכבים החשמליים EMuze, לפיו יפתחו שתי החברות מיזם משותף בתחום הרכב החשמלי בו תשקיע מדיגוס סכום של כ-250 אלף דולר ומטרתו יצירת פתרון תחבורה חשמלי לנוסעים בודדים בערים הגדולות והעמוסות.

 

מניית מדיגוס עולה היום 12% על רקע ההודעה, כאשר מתחילת חודש ינואר זינקה בשיעור של כ-17% ובחצי השנה האחרונה עלתה מניית החברה לקרוב ל-30%. החברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-130 מיליון ש"ח, במכפיל הפסד ברשימת מניות היתר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה