רשות ניירות ערך הטילה קנסות של 640 אלף ש”ח על חמש חברות ציבוריות

הקנסות הוטלו בשל הפרות הקשורות בהצעת ניירות ערך ללא תשקיף, היעדר גילוי ואי ביצוע הליך עדכון צרכים ללקוחות מיועצים; קנס של 480,000 ₪ הוטל על בנק הפועלים

חדשות ספונסר 07/01/2021 15:16

א+א-

ועדת עיצומים וקנסות של רשות ניירות ערך אישרה את המלצת מחלקת אכיפה מנהלית להטיל עיצומים כספיים בסך כולל של כ - 640 אלף ₪ על ארבעה תאגידים מדווחים ועל תאגיד בנקאי אשר עוסק בייעוץ השקעות.

 

הקנסות הוטלו בגלל הפרות הקשורות בהצעת ניירות ערך ללא תשקיף, היעדר גילוי, ואי ביצוע הליך עדכון צרכים ללקוחות מיועצים. גובה העיצומים הכספיים נגזר מנסיבות ההפרה, חומרת ההפרה והונו העצמי של התאגיד.

 

קנס של 480 אלף ש"ח הוטל על בנק הפועלים בשל אי ביצוע עדכון צרכים במועדים הנדרשים בדין ללקוחות שמקבלים שירותי ייעוץ השקעות בבנק. העיצום הוטל בעקבות בדיקה שביצעה הרשות, לאור דיווח של הבנק על שני יועצי השקעות אשר תיעדו, במערכות הבנק, באופן כוזב קיום שיחות עדכון עם לקוחות, שלא בוצעו בפועל.

 

אנקור פרופרטיס, שלה שתי הפרות של איחור בדיווח על ביטול עסקה מהותית נקנסה בכ-76 אלף ש"ח, בתי זיקוק צירון נקנסו בגלל שלא צירפו הערכת שווי מהותית לדוחות תקופתיים בשנת 2018 נקנסו ב-30 אלף ש"ח.

 

קנס דומה הוטל על נקסט ג’ן בגלל פרט חסר בדו"ח מיידי, וקנס של 24 אלף ש"ח הוטל על אדן תגליות אנרגיה בגלל שתי הפרות של הצעת ניירות ערך ללא תשקיף.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה