החלו ההכנות להליך התחרותי לקבלת רישיונות חיפוש גז

ההליכים התחרותיים בתחום חיפושי הנפט והגז החלו לפני ארבע שנים; עד היום הוענקו 18 רישיונות בשני הליכים תחרותיים; הזוכה בהליך השלישי טרם נבחר

חדשות ספונסר 07/01/2021 13:14

א+א-

משרד האנרגיה מניע את ההכנות להליך התחרותי הרביעי לקבלת רישיונות לחיפושי גז טבעי במימי ישראל והיום המליצה מועצת הנפט לשר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, על עדכון השטחים במרחב הימי, כך שכאשר תתקבל החלטה על פתיחת ההליך, יעודכנו השטחים והבלוקים בהתאם.

 

הליך תחרותי זה יהיה המשך ישיר של ההליכים התחרותיים שהחלו לפני ארבע שנים, במסגרתם הוענקו כבר 18 רישיונות לחיפושי גז טבעי ונפט בים.

 

במסגרת העדכון מופו כ-25 רישיונות חיפוש (בלוקים) אשר יאוגדו לשישה מקבצים בגודל מקסימלי של עד 1,600 קמ"ר כל אחד. הרישיונות שיוצעו לחיפוש אינם מצויים בסמוך לקו החוף, זאת בהתאם למדיניות הסקר האסטרטגי הסביבתי שביצע המשרד, הקובע כי פעילויות חיפוש והפקה יש להרחיק 7 ק"מ מקו החוף.

 

כמו כן, בבלוקים המוצעים לחיפוש בהליך זה, לא מוכרים בתי גידול בעלי רגישות סביבתית. התאריכים המדויקים לגבי שלבי פרסום ההליך וחלוקת הרישיונות למקבצים ייקבעו בהמשך. 

 

כזכור, במסגרת ההליך התחרותי הראשון, שהסתיים ב-2017, הוענקו 6 רישיונות חיפוש לחברת אנרג’יאן ולקונסורציום של חברות הודיות. בהליך השני, שהסתיים ב-2019, הוענקו 12 רישיונות: 8 לחברות הבריטיות CAIRN ו-SOCO והחברה הישראלית "רציו" ו-4 רישיונות לחברות אנרג’יאן וחברת "הזדמנות ישראלית".

 

טרם התקבלה החלטה על הזוכה ברישיון לחיפוש גז טבעי ונפט בבלוק 72 במסגרת ההליך התחרותי השלישי שנערך בשנת 2020.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה