המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.93% ומדד ת"א 125 עלה 0.83%. מקרב הסקטוריאליים מדד הנפט והגז הוביל את העליות כשטיפס 4%

מערכת ספונסר 06/01/2021 17:52

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות של רוב השערים המרכזיים; מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.93%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.83% ומדד ת"א 90 עלה 0.43%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז רושם עליה בולטת של 4.02%. מדד הנדל"ן ירד 0.78%, מדד הבנקים ירד 0.41%.

מניות טבע, אורמת טכנו, איי.סי.אל ואלקטריאון, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי, נייס, פועלים ואלביט מערכות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית טבע שעלתה 10.7%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: דלק קידוחים יהש, חברה לישראל, קבוצת דלק, אנרג’יאן, אורמת טכנו, אופקו הלת’ ודוראל אנרגיה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ישראל קנדה שירדה 5.32%, ואחריה ירדו מניות קמטק, סאמיט, סלע נדלן, איתמר, מגדלי תיכון, ויתניה ואלביט מערכות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.85 מיליארד ₪.

בניו יורק מתנהל המסחר בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

 אילקס מדיקל דיווחה שקיבלה הזמנה ממשרד הביטחון לבדיקות קורונה בהיקף של 13 מיליון ₪. מדובר בהזמנת המשך להזמנה קודמת של משרד הביטחון עליה דווח בספטמבר.

משרד התחבורה אישר ייבוא של רכבי ”טסלה” לישראל. המהלך הוא חלק מרפורמה מקיפה שמטרתה להרחיב את הייבוא של כלי רכב לישראל ולהגביר את התחרותיות בענף.

מדד אמון הצרכנים עלה בחודש דצמבר 2020. מבצע החיסונים הנרחב והעליות בשוקי ההון תרמו לשיפור באמון. שיעור האבטלה ירד לרמה של 12.7%, אך הרמה עדיין גבוהה ביחס לתקופה שלא אופיינה בסגרים.

 נובה חנכה חדר נקי חדש ומרכז הדרכה בטאיוואן. החברה מציינת 20 שנה לפעילותה במדינה זו. הרחבת הפעילות היא חלק מאסטרטגיה של החברה לחיזוק נוכחותה בשווקי היעד ולשיפור יכולות ההדרכה והתמיכה המקומית בלקוחותיה.

בנק ישראל: "עלות החמרת מגבלות הסגר מוערכת בכ-3.5 מיליארד ש”ח לשבוע". החישוב של בנק ישראל מדבר על העלות הישירה בלבד בתקופת הסגר. בהערכות לא נכללות עלויות מתמשכות שייגרמו, למשל, מפשיטות רגל של עסקים ואבטלה מתמשכת.

סטרטאפ ישראלי מיגן 400 אוטובוסים בבריטניה מפני קורונה בטכנולוגיית טיהור אויר. המערכת הותקנה באוטובוסים שהוסבו להסעת עובדים חיוניים. הטכנולוגיה מבצעת חמש פעמים בשעה תחלופה מלאה של כל האויר באוטובוס. מרחביה אחזקות מחזיקה כ - 2% בחברה.

מנורה מבטחים תשקיע 50 מיליון דולר בקרן בלו אטלנטיק. הקרן גייסה 260 מיליון דולר הון לקרן שלישית העוסקת ברכישה וניהול מקבצי דיור בארה"ב. עד כה רכשה החברה חמישה מקבצי דיור ב - 296 מיליון דולר.

ועדת הכלכלה אישרה תיקונים שיקלו על יכולת הצרכנים לקבל אשראי. בין התיקונים החדשים: נותן האשראי יצטרך לקבל הסכמה ברורה, לאחר שהציג ללקוח את הפרטים בשפה ברורה, וכן יידרש לשמור תיעוד של ההסכמה באופן שיהיה נגיש ללקוח.

נאוויטס בוחנת כניסה לתחום אנרגיות מתחדשות. ההחלטה מגיעה בעקבות כוונתן של הבורסה ורשות ני"ע להכניס תיקון לתקנון הבורסה שיאפשר שותפויות גז-נפט לשלב בפעילותן פרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות.

גו.די.אם במשא ומתן למיזוג חברה המייצרת כלי תחבורה חשמליים. החברה הנסחרת ברשימת השימור מנסה לצקת פעילות כדי לחזור להיסחר ברשימה הראשית. להערכת חברת הפעילות, היא צפויה לספק הזמנות ראשונות במהלך שנת 2021.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה של 24 מיליון דולר עם צבא הולנד. החברה תצייד פלטפורמות רכב במחשבים טקטיים מתוצרתה, שיחליפו את אלו שסופקו על ידה לצבא הולנד לפני למעלה מעשור. החוזה יבוצע במהלך תקופה של 30 חודשים.

שב”א מגבשת הצעת רכש לחברת מס”ב. דירקטוריון החברה מינה ועדה מיוחדת לבחינת כדאיות העסקה ולקביעת תנאיה. הוועדה פנתה אמש לבעלי המניות של מס"ב בהצעת רכישה לא מחייבת.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה