גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

נאוויטס בוחנת כניסה לתחום אנרגיות מתחדשות

ההחלטה מגיעה בעקבות כוונתן של הבורסה ורשות ני"ע להכניס תיקון לתקנון הבורסה שיאפשר שותפויות גז-נפט לשלב בפעילותן פרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות

חדשות ספונסר 06/01/2021 12:12

א+א-

שותפות הנפט נאוויטס פטרוליום של גדעון תדמור מדווחת כי היא בוחנת כניסה לתחום האנרגיות המתחדשות. נאוויטס פועלת מזה זמן בתחום, בוחנת פרויקטים ומקדמת שיתופי פעולה בתחום האנרגיות המתחדשות.

 

לקראת פקיעת כתבי אופציה מסדרה 4 של החברה, השותפות מעדכנת כי הבורסה ורשות ני"ע מקדמות תיקון לתקנון הבורסה שיאפשר שותפויות גז-נפט לשלב בפעילות שלהן פרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות.

 

במידה והתיקון אכן יאושר, יחידי השותף הכללי הודיעו לשותפות כי בכוונתם להציע להעביר לשותפות את פעילותם או חלק ממנה, בתחום האנרגיות המתחדשות. בכוונת השותפות לבחון את התאמת הפעילות בתחום האנרגיות המתחדשות לפעילותה העסקית כיום, ואת ההצעה העתידית של יחידי השותף.

 

בהודעה לבורסה מבהירה החברה כי פעילותה בתחום האנרגיות המתחדשות מותנית באישור התיקון על ידי הבורסה והרשות לני"ע, בתיקון הסכם השותפות באופן שיאפשר פעילות כזו וקבלת כל האישורים הנדרשים על פי חוק.

 

כיום פועלת נאוויטס בתחום הנפט בצפון אמריקה ומחזיקה בפורטפוליו נכסים שכולל מאגרים שכבר החלו בהפקה מסחרית של נפט, כשסך חלקה במשאבי הנפט המוכחים עומד על כ-303 מיליון חביות.

 

החברה מחזיקה ב-53.1% מהזכויות בפרויקט שננדואה, תגלית נפט מוכחת, בה הושקעו בעבר 1.7 מיליארד דולר בקידוחי אקספלורציה ואימות. שננדואה הינו פרויקט הדגל של השותפות, והוא צפוי ליצור לה תזרים מזומנים מהוון (10NPV) המוערך בכ-1.3 מיליארד דולר.

 

לצד פרויקט שננדואה, נאוויטס מחזיקה ב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, שהחל בהפקה מסחרית של נפט ביוני 2019. פרויקט בקסקין מכיל כ-469 מיליון חביות (P2) ונחשב למאגר נפט בקנה מידה בינלאומי, שיוצר לנאוויטס תזרים מזומנים יציב. בנוסף, מפעילה נאוייטס זרוע יבשתית באמצעותה היא מחזיקה כיום ב-5 שדות נפט יבשתיים מפיקים בטקסס.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה