המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד 0.50% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור דומה. מדד הנפט והגז ומדד הבנקים ירדו כ – 0.60%

מערכת ספונסר 04/01/2021 17:44

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.50%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.58% ומדד ת"א 90 ירד 0.76%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז ירד 0.58%. מדד הבנקים ירד 0.56%, הנדל"ן ירד 0.49%, הביומד עלה 1.75%.

מניות קבוצת עזריאלי, סלע נדלן וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי, נייס, פועלים, איי.סי.אל ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אופקו הלת’ שעלתה 6.82%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: גילת, טאואר, טבע, או פי סי אנרגיה, קומפיוגן, ישראל קנדה ויוחננוף.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אוגווינד שירדה 4%, ואחריה ירדו מניות מנורה מבטחים, אנרג’יקס, איתמר, אלקו, מבנה, בזן ואלקטרה.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.80 מיליארד ₪.

בניו יורק מתנהל המסחר בירידות שערים. באירופה מסכים ירוקים.

בנק ישראל הותיר שוב את הריבית ברמה של 0.1%. הקצב המהיר של ההתחסנות בישראל מגביר את האופטימיות לחזרה מהירה לתוואי של צמיחה בשנה הקרובה. עם זאת, הפגיעה בשוק העבודה צפויה להיות ממושכת.

 מדיגוס השלימה רכישת שליטה בשתי חברות המפעילות מכירות באמזון. מדובר בחברות למסחר אלקטרוני מבוססות דאטה. מדיגוס מחזיקה כעת בכ - 50.01% מהמניות של כל אחת מהחברות.

מגל מדווחת על השלמת הרכישה של E.S.C. BAZ, יצרנית מערכות גילוי ועקיבה באמצעות וידאו: "הרכישה תגוון את היצע הפתרונות שלנו, באמצעות פתרונות וידאו חכמים מבוססי הדמיה תרמית, אשר מחזקים ומרחיבים את פורטפוליו מערכות ההגנה ההיקפית שלנו".

נכסי תעשיית קרנות הנאמנות הצטמקו בשנת 2020 בכ-21.7 מיליארד ₪. הקרנות האקטיביות המסורתיות פדו כ - 21% מנכסיהן בתחילת השנה, קרנות הסל פדו 3.6 מיליארד ₪. נקודת האור היחידה הייתה הקרנות המחקות שגייסו סכום של 8 מיליארד ₪.

שיעור האבטלה הרחב ירד במחצית הראשונה של דצמבר ל - 12.7%. לפני שהחל הסגר השלישי, מספר המובטלים ירד בכ - 80 אלף. השכר הממוצע באוקטובר עלה ב - 11% לעומת אוקטובר 2019, בעיקר בשל יציאה לחל"ת ופיטורים של בעלי משכורות נמוכות.

 פועלים שוקי הון תשקיע כ - 115 מיליון ₪ בחברת ”אקו סיטי” העוסקת בהתחדשות עירונית. העסקה משלבת חוב הניתן להמרה לאקוויטי. בנוסף, רוכשת פועלים שוקי הון במועד העסקה 5% ממניות החברה ותהיה זכאית להמיר חלק ממסגרת האשראי לעוד 15%.

הסכם אזור סחר חופשי בין ישראל ואוקראינה נכנס לתוקף. ההסכם כולל הפחתות מכסים הן על יצוא ישראלי לאוקראינה והן על יבוא מוצרים לישראל, וישפר את הגישה ההדדית בתחום הסחורות של שתי המדינות.

מפעל חדש לייצור מוצרי קנאביס יוקם באזור התעשייה ירוחם. מפעל הקנאביס "מרכז קנוביישן" ישקיע בהקמה כ-30 מיליון ש"ח וצפוי לקלוט כ-50 עובדים חדשים; משרד הכלכלה והתעשייה ישקיע בפיתוח שטח המפעל והתשתיות הנלוות כמיליון שקלים

IBI חיוביים לגבי סקטור האנרגיה המתחדשת בישראל ומעדיפים את אנלייט: "חשיפה לסקטור האנרגיה בחו"ל צריכה להיבחן ברמת החברה הספציפית וזאת לאור העלייה החדה שרשמו חלק מהחברות".

קרן קיסטון רכשה 25% בפרויקט סיבים שיחבר את ישראל לאירופה והודו. עלותו של פרויקט רשת הסיבים האופטיים מוערכת בכ - 900 מיליון דולר. הפעלתו המסחרית מתוכננת למחצית השנייה של שנת 2023.

בבנק לאומי מעריכים שמחיר הנפט יעלה בשנת 2021 לכ - 55 דולר לחבית; "ההתפתחויות במחיר בטווח הבינוני תלויות גם בהחלטות של OPEC+ לגבי הקלה במכסות הייצור ברבעון הראשון של השנה".

 אליום מדיקל מעריכה מכירות שיא בחציון השני של 2020. בהתאם להערכות מקדמיות לא מבוקרות שמפרסמת החברה, המכירות של קו הסטנטים הסתכמו ב - 5.4 מיליון ₪.

בנק ישראל ומזרחי טפחות חתמו על הסכם המאפשר למזרחי לשעבד תיקי משכנתאות כנגד אשראי מוזל מהבנק המרכזי שיופנה לעסקים קטנים.

 איסתא זכתה במכרז של רמ”י להקמת 255 דירות ברמת גן. עבור הקרקע תשלם חברת סלע-איסתא נדל"ן סכום של כ - 272.5 מיליון ₪; תקופת ההקמה המוערכת של הפרויקט היא 25 חודשים ממועד מסירת הקרקע.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה