אחישי גל, מנכל קבוצת איסתא קרדיט: יח"צ

איסתא זכתה במכרז של רמ”י להקמת 255 דירות ברמת גן

עבור הקרקע תשלם חברת סלע-איסתא נדל"ן סכום של כ-272.5 מיליון ש"ח; תקופת ההקמה המוערכת של הפרויקט היא 25 חודשים ממועד מסירת הקרקע

חדשות ספונסר 04/01/2021 12:12

א+א-

חברת איסתא מדווחת היום כי חברה נכדה שלה – סלע-איסתא, זכתה במכרז "מחיר מופחת" של רשות מקרקעי ישראל ברמת גן. במכרז הוצעו לרכישה זכויות חכירה ל-98 שנים, עם אופציה לתקופה נוספת של 98 שנים, ב-4 מתחמים לבניה רוויה ברמת גן.

 

במסגרת מכרזי "מחיר מופחת", מוצעות על ידי המתמודדים הצעות הנוקבות במחיר למ"ר דירתי בו תימכר הדירה, שלא יעלה ולא יפחת מסכומים שנקבעו מראש, כאשר הגשת הצעה שתכלול מחיר למ"ר דירתי בסכום השווה למחיר המינימום, תכלול גם רכיב של תוספת מוצעת לתשלום התמורה המופחת עבור הקרקע.

 

סלע איסתא המוחזקת על ידי חברת הבת איסתא נכסים בשיעור של 50% וה-50% הנוספים מוחזקים על ידי סלע בינוי והשקעות מקבוצת אמנון מסילות, זכתה במכרז ביחס לאחד המתחמים.

 

על פי תנאי המכרז, הזוכה רשאי למכור לפחות 58% מכלל יחידות הדיור בכל מתחם שלא במסגרת מסלול "מחיר מופחת", כלומר לכלל הציבור בתנאי ומחירי שוק חופשי. ההצעה של סלע איסתא שזכתה נקבה במחיר מינימום של 14 אלף ש"ח למ"ר ובנוסף סכום של כ-65.8 מיליון ש"ח עבור רכיב התוספת עבור הקרקע.

 

המתחם בו זכתה החברה מורכב משלושה מגרשים בשטח כולל של כ-7 אלף מ"ר עליהם ניתן להקים 255 יחידות דיור, מתוכן 107 דירות במחיר מופחת ו-148 דירות בשוק החופשי, כאשר סך התמורה עבור הקרקע עומד על כ-272.5 מיליון ש"ח ועלויות הפיתוח מוערכות בכ-31 מיליון ש"ח.

 

תקופה ההקמה המוערכת ממועד מסירת הקרקע עומדת על כ-25 חודשים. בהתאם לתנאי המכרז, מועד מסירת הקרקע יחול תוך 20 חודשים ממועד החלטת ועדת המכרזים של רמ"י על זוכה במכרז.

 

סלע-איסתא מתכוונת לממן את עלות הרכישה וההקמה מהון עצמי ומימון בנקאי שהיקפו ותנאיו טרם נקבעו.

  1. מניות בכתבה
  2. איסתא

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה