נקסט ג’ן: סנט טק תערוך ניסוי לבדיקת יעילות חיסוני הקורונה

החברה החלה במחקר קליני לבדיקת יעילות החיסונים ובכללם החיסון של פייזר בקרב אוכלוסיית המתחסנים באמצעות בדיקת הנשיפה שפיתחה

חדשות ספונסר 31/12/2020 13:57

א+א- 2

חברת נקסט ג’ן (ש) הנמצאת בתהליך של מיזוג לחברת סנט-טק מדיקל, מדווחת כי סנט טק קיבלה אישור וועדת הלסינקי של בית החולים אסף הרופא (שמיר) והחלה בביצוע מחקר קליני ראשון מסוגו בעולם, לבחינת יכולות טכנולוגיית החברה לניטור רמות הנוגדנים וסוג הנוגדנים המתפתחים באוכלוסיית המתחסנים לנגיף הקורונה.

 

במסגרת המחקר סנט-טק מדיקל תבצע דיגום בקרב מתחסנים במטרה למפות את הביומרקרים הספציפיים לנוגדנים מסוג IgM ונוגדנים מסוג IgG. הבדיקה לניטור רמות הנוגדנים וסוגם (המפותחת במקביל לזיהוי מהיר של המצאות הנגיף) תוכל לספק אינדיקציה מהירה ליעילות כלל החיסונים הקיימים בשוק ובכללם חיסון חברת פייזר וכן לתגובת המערכת החיסונית לסוגי החיסונים השונים.

 

המחקר הקליני צפוי להמשך שלושה חודשים ובסיומו תהיה בידי החברה טכנולוגיה בעלת יכולת לאבחון אפקטיביות חיסוני הקורונה מבחינת משך זמן האפקטיביות של החיסונים והן בקרב קבוצות שונות באוכלוסייה.

 

לאור המידע שהצטבר על נגיף הקורונה, אשר פעילותו נמשכת לאורך כל השנה, קיים צורך בכלי דיאגנוסטי אשר יספק מידע על רמת ההגנה ומשך האפקטיביות של ההגנה בקרב אוכלוסיית המתחסנים. ניטור רמות הנוגדנים וסוג הנוגדנים הינו בעל חשיבות עליונה, לאור ריבוי החיסונים השונים הנמצאים כבר בשוק ואלה אשר עתידים לצאת לשווקים בעתיד הקרוב. 

 

במקביל, עדכנה אתמול סנט-טק מדיקל כי היא ממשיכה בניסוי קליני לזיהוי חולי קורונה בתנאי שטח, בבית החולים אסף הרופא (שמיר). במסגרת הניסוי החברה מבצעת אימות לביומרקרים אשר מופו לאחר הניסוי הקליני שנערך בבית החולים מאיר, כפ"ס.

 

סנט-טק מדיקל דווחה כי עד כה נדגמו במסגרת הניסוי 784 נבדקים באמצעות מערכת ה-VOX של החברה, וזאת במקביל לבדיקת PCR ולבדיקה סרולוגית לנוגדנים. מקרב סך הנבדקים במסגרת הניסוי עד כה, נמצאו בבדיקת ה-PCR 41 חולים מאומתים ו-742 נבדקים נמצאו שליליים, כאשר מתוך השליליים 68 נבדקים הראו נוכחות של נוגדנים בדם בבדיקה הסרולוגית שנעשתה במקביל לבדיקת ה-PCR.

 

מערכת ה- VOX של חברת סנט-טק מדיקל זיהתה באופן מובהק הבדלים מהותיים בין שלושת הקבוצות שפורטו לעיל (מאומתים חיוביים, מאומתים שליליים ומאומתים שליליים בעלי נוגדנים לוירוס הקורונה) בבדיקת הינשוף המהירה שפיתחה החברה.

 

החברה מדווחת כי באמצעות הבדיקה שפיתחה (ניתוח ההרכב הכימי וריכוזים הגזים באוויר הננשף ע"י נבדקים) מסתמן כי ניתן יהיה לזהות חולי קורונה, נשאים פעילים סימפטומטיים וכן נשאים א-סימפטומטיים ואף לתת אינדיקציה לתגובה החיסונית שבאה לידי ביטוי בסוג ורמת הנוגדנים המתבטאים בגוף.

 

סנט-טק מדיקל משלימה בימים אלה את מערכת הניתוח הגלובלית המשלבת אינטליגנציה מלאכותית מתקדמת ואלגוריתמיקה פרי פיתוחה של החברה, שמטרתה לאפשר ניתוח מהיר ואוטומטי של הנתונים הנאספים במערכת וזאת במטרה לנטר את התפשטות המגפה, איתור מוטציות של נגיף הקורונה וכן התפרצויות של מחלות חדשות בזמן אמת בקנה מידה מקומי וגלובלי. הפיתוח של מערכת הניתוח הגלובלית צפוי להסתיים בעוד כחודש ימים.

 

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  נסט גן

  31/12/20 | 14:22 יציאה משימור זו תהיה הביטקוין של הביומד 2.4 שח בסך הכל מחזיק מ-24 אג הינשוף שיפתח את העולם| |1|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  zori 31/12/2020 14:23

 2. 2
  נקסט גן ביומד סנטטק

  יציאה משימור זו תהיה הביטקוין של הביומד 2.4 שח בסך הכל מחזיק מ-24 אג הינשוף שיפתח את העולם||13|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  zori 31/12/2020 14:22