מיכל אלשיך, מנהלת מחקר דיסקונט ברוקראז קרדיט: יח"צ

המלצות אנליסטים

דיסקונט: 2021 תהיה שנה ירוקה בשוק המניות הישראלי

ממליצים על חשיפה גבוהה לתחום הטכנולוגי הכולל חברות סייבר; בתחום קמעונאות המזון מעריכים כי רוב החברות ירשמו ירידה קלה ברווחים; הריבית הנמוכה תמשיך לתמוך בסקטור הנדל"ן

חדשות ספונסר 31/12/2020 12:12

א+א- 1

מחלקת המחקר של דיסקונט ברוקראז’ מספקת היום מבט ל-2021 עם צפי לשיפור בכלכלות ישראל והעולם ושנה ירוקה בשוקי המניות הגלובליים.

 

שמואל קצביאן אסטרטג שווקים מעריך כי השנה תהיה התאוששות ניכרת ומעבר לצמיחה חיובית בכלכלות השונות בעולם, על רקע יישום הליך החיסונים ובתמיכת הצעדים של הממשלות והבנקים המרכזיים. הקונצנזוס צופה צמיחה גלובלית של כ-5%.

 

כמו כן מעריך קצביאן כי במרבית שנת 2021 צפויה להירשם מגמה חיובית חזקה בשוק המניות העולמי ובנכסי הסיכון, על רקע המעבר לצמיחה, הנזילות הגבוהה ותמחור כדאי יותר לעומת נכסים סולידיים.

 

מיכל אלשיך מנהלת מחקר הברוקראז’ מציינת כי קיים צפי לצמיחה חזקה בכלכלת ישראל, התקדמות באימוץ החיסונים, וכן המשך ריבית נמוכה צפויים לתת רוח גבית לעליות. בכל הקשור לאי וודאות הנובעת מהבחירות הנוספות, להערכתנו מדובר במצב עולם פחות מאיים ביחס לזה שהיה עד כה. בחירות עשויות להוביל לממשלה שיותר מקדמת תקציבים ורפורמות, מה שיתמוך במשק ובשיפור בשווקים. 

 

בנוסף, העובדה שהבורסה המקומית מושתת במידה רבה על סקטורים שללא ספק נפגעו מהקורונה, וצפויים להיפוך, גם היא מחזקת את הערכתנו כי ב-2021 הבורסה המקומית תציג תשואות חיוביות גבוהות.

 

כלכלני הבנק מוסיפים המלצות ספציפיות לסקטורים ולמניות בודדות ואומרים כי לשנה הקרובה הם ממליצים על חשיפה גבוהה לתחום הטכנולוגי הכולל את חברות סייבר. מרבית החברות בתחום נסחרות בחו"ל, בדגש על ארה"ב, וחלקן בעלות זיקה ישראלית. לצד המשך המלצה על חשיפה גבוהה לתחום, אנו סבורים כי מניית פאלו אלטו וכן חברות האבטחה בענן ימשיכו להציג תשואות יתר.

 

החברות הנמנות בסקטור הדשנים בישראל ובעולם צפויות להערכתנו להציג שיפור מהותי בתוצאות ב-2021. אנו ממשיכים להמליץ להעדיף את מניית MOSAIC על רקע חשיפתה הגבוהה לתחום הפוספט שנהנה מעליית מחירים. MOSAIC נבדלת בכך מיתר החברות בסקטור, הפועלות בתחום בשיעורים נמוכים.

 

על כיל אנו ממליצים בתשואת שוק במחיר יעד של 16 ₪. כיל אמנם צפויה לשיפור מהותי בתוצאות ב-2021 אך תמחורה הנוכחי להערכתנו מגלם זאת. בהמשך לכך, אנו גם לא רואים העדפה כעת לחברה לישראל על פני כיל.

 

בתחום קמעונאות המזון, לאחר שנה מדהימה ב-2020, ב-2021 צופים בדיסקונט ברוקראז’ כי תחול ירידה קלה בהיקף שוק המזון, על רקע ירידה הדרגתית בהשפעות הקורונה, בייחוד במחצית השנייה של 2021. הכלכלנים צופים כי הירידה תהיה כתוצאה מירידה בכמויות, וזו תקוזז באופן חלקי עם עליית מחירים בשוק ולאור כך, מעריכים כי רוב החברות ירשמו ירידה ברווחים, אך קלה בלבד, בהיקף חד ספרתי.

 

למרות שאנו חוזים ירידה קלה ברווחי החברות, בייחוד במחצית ה-2, מדובר בצפי שעדיין משקף מספרים חזקים. במקביל, חלק מן החברות צפויות להנות משיפור ברווחיות בחלק מהפעילויות על רקע התייעלות (דוגמת שופרסל ב-BE) וחלקן תהנהנה מפתיחת סניפים (בדגש על יוחננוף).

 

מבין מניות הסקטור, אנו ממליצים על שופרסל בקנייה במחיר יעד 31 ₪ ועל רמי לוי בתשואת שוק במחיר יעד 223 ₪. אנו ממליצים גם להיחשף לפרשמרקט שפועלת בצורה טובה וצפויה גם להנות מפתיחת סניפים.

 

להערכת ישי ששון, אנליסט בכיר בתחום הנדל"ן, הריבית הנמוכה תמשיך לתמוך בסקטור הנדל"ן, הן בצד הריאלי מימוני והן במחירי המניות. הנדל"ן המסחרי צפוי לרשום עלייה שכן הציבור ירצה לחזור "לשגרה" בהקדם, וצפוי לצאת "למסע" קניות ובילויים. גם אם מחירי המניות לא צפויים להגיע למחירים בהם נסחרו טרם משבר הקורונה, הרי שעדיין קיים בהן "בשר" - הנהנות העיקריות ממהלך זה הינן גזית, מליסרון ועזריאלי.

 

בסקטור המשרדים צפויה מגמה מעורבת. מחד קיים סיכון בפעילות הייזום הספקולטיבית, אשר בה אנו צפויים לחוות ירידה בביקוש לשטחי משרדים חדשים. מנגד, החברות החזקות והמבוססות, להן נכסים באזורי מפתח ושוכרים חזקים, לא צפויות לספוג ירידות משמעותיות בשכ"ד. לפיכך עדיין קיים בהן אפסייד. עזריאלי ואמות נמנות עם חברות אלו. גב ים גם נמנית עם חברות אלו, ואף הסיכון בה נמוך ביחס לענף, אך בשל תמחור אנו ממליצים עליה בתשואת שוק.

 

שוק המגורים צפוי לעלות: הריבית הנמוכה, הסרת המגבלות על הפריים והירידה בהתחלות הבנייה ידחפו את השוק למעלה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    נדלן מניב

    לפחות בריבעון הראשון לא צפוי שיפור בהכנסות הקניונים.ההגבלות ימשיכו והעסקים יהיו סגורים

    יעקב אוירבך 01/01/2021 12:12