כלל ביוטכנולוגיה: אליסיו במו”מ עם חברת חיסונים לפיתוח חיסון משותף לקורונה

בפיתוח החיסון תשלב אליסיו טכנולוגיה שהיא מפתחת הגורמת להגברת מרכיבי מערכת החיסון בבלוטות הלימפה; ניסוי בבני אדם יחל במחצית הראשונה של 2020, לאחר חתימת הסכם מחייב

חדשות ספונסר 31/12/2020 10:25

א+א-

כלל ביוטכנולוגיה מדווחת היום כי חברת אליסיו, בה מחזיקה החברה כ-17%, הודיעה כי היא מקיימת משא ומתן עם חברת חיסונים לצורך פיתוח משותף של החיסון ELI-005 כנגד הנגיף הגורם ל-COVID-19, לגבי שיתוף פעולה מחקרי, מימון ואספקת חומרי גלם ההכרחיים לביצוע ניסויים קליניים. במידה ואכן ייחתם הסכם מחייב, צופה Elicio כי יחל ניסוי בבני אדם במחצית הראשונה של 2021.

 

החיסון מורכב מחלק של חלבון ויראלי ההכרחי לחדירת הנגיף לתאים, בשילוב עם חומר ממריץ תגובה חיסונית ייחודי שפיתחה Elicio. להערכת Elicio, הטכנולוגיה המפותחת על ידה תגרום לעירור מרכיבי מערכת החיסון בבלוטות הלימפה, ובכך תשרה רמות גבוהות במיוחד של תגובה חיסונית נוגדנית (ובכללה neutralizing antibodies) ושל תגובה חיסונית תאית (T-cell response). בנוסף, ככל שיפותח החיסון, להערכת Elicio לא יהיה צורך באמצעי שינוע והקפאה מיוחדים לצורך הפצת החיסון.

 

Elicio הינה חברה פרטית אמריקאית הפועלת בתחום האימונותרפיה, אשר מפתחת טכנולוגית חיסון Amphiphile Vaccines שמקורה ב-Massachusetts Institute of Technology (MIT). טכנולוגיה זו, מאפשרת הצגת מטרות של תאי הסרטן ומחוללי זיהומים למערכת החיסון באופן שצפוי לעורר תגובה חיסונית יעילה במיוחד ולאורך זמן.

 

לטכנולוגית ה-Amphiphile Vaccines פוטנציאל לסייע גם בטיפולי CAR-T (כולל כנגד גידולים מוצקים), ובמתן בטוח ויעיל של חומרים ממריצי תגובה חיסונית (adjuvants). Elicio מתכוונת לפתוח בחודשים הקרובים בניסוי קליני Phase I/II בחיסון כנגד מוטציות KRAS בסרטני מערכת העיכול הנושאים מוטציה זו, וכן בניסוי קליני בחיסון למניעת COVID-19. 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה