המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 1.04% ומדד ת"א 125 עלה 1.28%. מקרב הסקטוריאליים מדד הנדל"ן הוביל את העליות כשטיפס 2.40%. הנפט והגז עלה 2%

מערכת ספונסר 30/12/2020 17:57

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית; מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 1.04%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 1.28% ומדד ת"א 90 עלה 1.87%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנדל"ן רושם עליה בולטת של 2.39%, הנפט והגז עולה היום 1.98%. מדד הביומד עלה 1.23%, מדד הבנקים עלה 0.46%.

מניות לאומי, פועלים, אורמת טכנו, טבע, קבוצת עזריאלי, ישראמקו יהש ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניית נייס ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית קומפיוגן שעלתה 7.74%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: ישראל קנדה, אנרג’יאן, אוגווינד, רבוע נדלן, אפי נכסים, אפריקה מגורים ומלם תים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית הבורסה לניע בתא שירדה 3.07%, ואחריה ירדו מניות באטמ, חילן, ויקטורי, יוחננוף, אודיוקודס, אטראו שוקי הון ותדיראן הולדינגס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.86 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות ובאירופה נרשמו ירידות של רוב השערים המרכזיים. מחר יתקיים בארה"ב ובמרבית מדינות אירופה, יום מסחר מקוצר, וביום שישי ישבתו השווקים לרגל השנה החדשה.

שלמה נדל”ן מדווחת על נטילת הלוואה בנקאית בסך 100 מיליון ש”ח מתוך מסגרת אשראי קיים בבנק. ההלוואה נושאת ריבית בשיעור ריבית פריים בתוספת מרווח בטווח של 0.2% - 1%.

 גילת מכריזה על חלוקת דיבידנד בסך של 35 מיליון דולר לבעלי המניות. ביחד עם דיבידנד בהיקף של 20 מיליון דולר אשר חולק בתחילת החודש, הסך הכולל של הדיבידנדים שיחולקו לבעלי המניות מסתכם בכ - 55 מיליון דולר, 99 סנט למניה.

דירקטוריון מגדל סוכנויות אישר את מיזוג סוכנויות שחם ואורלן. הסוכנות הממוזגת תנהל מאות אלפי תיקי לקוחות ותאגד כ - 440 סוכני ביטוח. בכוונת מגדל לפעול להגדלת פעילות הסוכנות הממוזגת, כך שמספר הסוכנים שהיא תאגד יגדל ל – 600.

מימון ישיר הודיעה כי הושלמה העסקה למכירת תיק ההלוואות למקס איט פיננסים. מדובר בהלוואות שהועמדו על ידי מימון ישיר ללקוחות פרטיים, לצורך רכישת כלי רכב.

 פרוטליקס מודיעה על תוצאות חיוביות במחקר לטיפול בפאברי. התוצאות הצביעו על שיפור משמעותי בתפקוד הכליות, גם בקרב גברים וגם בקרב נשים שעברו לטיפול של פרוטליקס.

 אספן גרופ רוכשת בניין משרדים בהולנד תמורת כ - 104 מיליון שקל. דמי השכירות השנתיים של הנכס עומדים על כ - 8.2 מיליון שקל. לאחר העסקה ימנה פורטפוליו הנכסים של אספן בהולנד 18 נכסים בשטח כולל של כ - 183 אלפי מ"ר.

הסכם שיתוף פעולה בלעדי נכרת בין חברת הקנאביס טוגדר לבין שראל. האחרונה מספקת תרופות וציוד רפואי לבתי חולים ציבוריים ומוסדות רפואיים בישראל, ותקים מערך משותף עם טוגדר לשיווק והפצת מוצרי קנאביס רפואי בשוק המקומי והעולמי.

פתאל תחסוך כ - 260 מילון שקל בהוצאות דמי השכירות של 2020. החברה חתמה על הסדרת תשלום עם הבעלים של 95% ממלונות הקבוצה שבשכירות. במקביל חתמה פתאל על מזכר הסכמות לרכישת 50% מחברה המחזיקה 4 מלונות במרכז לונדון.

OSEG, מבעלות השליטה באינטר, מימשה 3.2 מיליון אופציות תמורת כ - 13.3 מיליון שקל. בעקבות המימוש, עלתה OSEG לאחזקה של כ - 36% בחברה. כ - 110 אלף אופציות יוסבו למנכ"ל החברה, ג’רי שנירר.

 ביג מממשת את הפעילות בארה”ב ומוכרת נכסים בפנסילבניה ובקליפורניה. החברה מוכרת בניין מסחרי בעיר פיטסבורג בפנסילבניה ב - 28.5 מיליון דולר, כאשר חלק החברה עומד על 80%, וכן מבנה המושכר למסעדה בקליפורניה תמורת 2.7 מיליון דולר.

גלילאו טק ו - ATF הסינית ישתפו פעולה במכרז לשדרוג עמודי תאורה בשנזן. פוטנציאל המכירות השנתי במסגרת הפרויקט מוערך בלמעלה מ - 5 מיליון דולר בשנה, בכפוף לזכייה במכרז. בכוונת הצדדים ליישם את שיתוף הפעולה בפרויקטים נוספים בסין.

 להב אל אר במשא ומתן לרכישת נכסים בגרמניה בהיקף של כ - 86.5 מיליון אירו. בשתי עסקאות שונות תרכוש להב פורטפוליו הכולל 6 נכסים בעלות של 26.5 אירו וכן 75% מנכס נדל"ן בתמורה ל - 60 מיליון אירו.

ישראכרט תפטר כ - 200 עובדים עד סוף 2021 במסגרת תוכנית התייעלות. התוכנית כוללת פרישה של כ - 100 עובדים בהסכם קיבוצי וסיום העסקתם של כ - 100 עובדים נוספים. עלות תוכנית הפרישה מוערכת בכ – 35 – 45 מיליון ש"ח והחיסכון השנתי הצפוי בין 40 – 50 מיליון ₪.

מסקירת הראל פיננסים: "צופים שבנק ישראל יותיר את הריבית ללא שינוי וימשיך במדיניות הרכישות. הסגר השלישי יפגע בענפים שתלויים בהתקהלויות בפעילותם. בשאר הענפים הפגיעה תהיה נמוכה בהשוואה לשני הסגרים הקודמים".

אנלייט חתמה על מימון מחדש לחמישה פרויקטים סולאריים. ההסכם נחתם עם קונסורציום מלווים בראשות בנק לאומי ובשיתוף מנורה ועמיתים. המהלך יניב לאנלייט יתרת מזומנים פנויה של כ - 370 מיליון ₪.

וואליו קפיטל מרחיבה את תחומי הפעילות ורוכשת 31% מחברת פינטק. החברה הנרכשת עוסקת בתפעול ארנקים דיגיטליים. העסקה נעשית לפי שווי חברה של 20 מיליון ₪ לפני הכסף. לוואליו תינתן אופציה להגדיל את אחזקתה ל - 51% תמורת 23 מיליון ₪ נוספים.

לקראת הנפקתה: דליה אנרגיות השלימה גיוס אג”ח של 1.15 מיליארד ₪. גיוס האג"ח ישמש לפירעון מוקדם של חוב מזנין ושטרי הון שנלקחו לפני יותר מעשור עם הקמת התחנה. המהלך יביא לפישוט מבנה ההון של החברה, לחיסכון בעלויות המימון ולשיפור תזרים המזומנים.

נובולוג גייסה 120 מיליון ₪ בהקצאה פרטית. שמונה גופים מוסדיים השתתפו בהקצאה שנעשתה במחיר של 2.93 ש"ח למניה, אפסייד של כ - 2.5% על מחיר הסגירה אמש.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה