אספן גרופ רוכשת בניין משרדים בהולנד תמורת כ-104 מיליון שקל

דמי השכירות השנתיים של הנכס עומדים על כ-8.2 מיליון שקל; לאחר העסקה ימנה פורטפוליו הנכסים של אספן בהולנד 18 נכסים בשטח כולל של כ-183 אלפי מ"ר

חדשות ספונסר 30/12/2020 15:41

א+א-

אספן גרופ, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל, ממשיכה להרחיב את פעילותה בהולנד. החברה מודיעה כי התקשרה בהסכם לרכישת מלוא הון המניות של חברה המחזיקה (100%) בבניין משרדים הממוקם בעיר הרביעית בגודלה בהולנד, אוטרכט.

 

תמורת מלוא הון המניות של חברת הנכס בסך של כ-55 מיליון שקל שולמה במזומן על ידי חברת הבת בהולנד במועד חתימת ההסכם. התמורה משקפת לנכס שווי של כ- 104 מיליון שקל (ללא עלויות עסקה), בהתחשב בהלוואה שהועמדה בחברת הנכס בסך של כ-56 מיליון שקל ובכך השלימה את העסקה.

 

דמי השכירות השנתיים לנכס עומדים על כ-2.1 מיליון אירו (כ-8.2 מיליון שקל). שטח הנכס הינו כ-14.8 אלף מ"ר, הוא מושכר למספר שוכרים לתקופה ממוצעת של 9 שנים, ושיעור התפוסה בו עומד על כ-93%.

 

גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופ: "רכישת הנכס הינה צעד נוסף ביישום האסטרטגיה של החברה להרחבת פעילותה בשוק ההולנדי. זהו נכס שני שאנו רוכשים השנה בעיר אוטרכט, כאשר באופן כללי אנו ממשיכים לזהות פוטנציאל להרחבת פעילותינו בהולנד תוך ניצול הזדמנויות ככל שיהיו, הן בתחום המשרדים והן בתחום הלוגיסטיקה.

 

בשבוע החולף, דיווחנו על השקעה אסטרטגית בחברת פאי סיאם, באמצעותה בכוונתנו להרחיב משמעותית את פעילות אספן בתחומי המלונאות והדיור המוגן בישראל תחומים שלהערכתנו הינם בעלי פוטנציאל משמעותי להשבחת נכסיה הקיימים של החברה וליצירת ערך מנכסי הייזום. אנו ממשיכים לפעול במרץ להרחבה והשבחה של פורטפוליו הנכסים של החברה ואיתור הזדמנויות עסקיות בישראל ובהולנד לצד צמצום פעילותנו בגרמניה".

 

במסגרת העסקה עם פאי סיאם תשקיע אספן גרופ סכום כולל של כ-405 מיליון שקל בפאי סיאם תמורת הקצאת מניות בשיעור של 50% מהון המניות המונפק והנפרע של פאי סיאם. במקביל להשקעת אספן בפאי סיאם, ישקיע דהוקי כ-37 מיליון שקל באספן כנגד הקצאת מניות בשיעור 5% מהונה הרשום לפי מחיר מניה של 11.68 שקל.

 

אספן גרופ סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2020 עם הכנסות של כ-46 מיליון שקל ורווח נקי של כ-29.5 מיליון שקל (מתוכם כ-26.1 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות).

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה