וואליו קפיטל מרחיבה את תחומי הפעילות ורוכשת 31% מחברת פינטק

החברה הנרכשת עוסקת בתפעול ארנקים דיגיטליים; העסקה נעשית לפי שווי חברה של 20 מיליון ש"ח לפני הכסף; לוואליו תינתן אופציה להגדיל את אחזקתה ל-51% תמורת 23 מיליון ש"ח נוספים

חדשות ספונסר 30/12/2020 10:30

א+א- 3

חברת וואליו קפיטל הפועלת בתחום האשראי החוץ בנקאי, ונמצאת החל מחודש יולי 2020 בשליטת איש העסקים רני צים (56%), מדווחת היום על עסקה אסטרטגית במסגרתה חתמה על הסכם לרכישת 31% מחברה הפועלת בתחום הפינטק ומתמחה במערכות טכנולוגיות לניהול ותפעול ארנקים דיגיטליים וכרטיסי חיוב נטענים (Prepaid).

 

תמורת 31% מהחברה הנרכשת תשלם וואליו קפיטל כ-9.5 מיליון שקל, סכום המייצג שווי של כ-20 מיליון שקל לפני הכסף, כאשר במסגרת העסקה ניתנה לה אופציה למשך 3 שנים להגדיל את חלקה בחברה הנרכשת ל-51%, תמורת השקעה נוספת בהיקף של כ-23 מיליון שקל, תמורה המשקפת מדרגת שווי גבוהה יותר לחברת הנרכשת.

 

במועד השלמת העסקה תשלם וואליו קפיטל לחברה הנרכשת כ-3 מיליון שקל, ויתרת התמורה בסך כ-6.5 מיליון שקל תשולם בהתאם לצרכי החברה הנרכשת במהלך 12 חודשים ממועד השלמת העסקה. נכון למועד זה, לחברה הנרכשת אין הכנסות מהותיות, כאשר ההסכם שנחתם הוא מזכר הבנות מחייב, במסגרתו נקבע כי העסקה תחתם תוך 14 יום, בכפוף להשלמת בדיקת נאותות מצד וואליו קפיטל.

 

בנוסף, החברה מעדכנת היום על תגבור הדירקטורין שלה. וואליו קפיטל פרסמה היום זימון לאסיפת בעלי מניות, בין היתר לאישור המינוי של רני צים, בעל השליטה בחברה, ושמעון גל, לשעבר ראש החטיבה העסקית בבנק הפועלים, לדירקטוריון החברה, המביא עימו ניסיון רלבנטי בתחומי האשראי.

 

יהל בן סירה, מנכ"ל וואליו קפיטל: "העסקה הנוכחית מרחיבה את פעילותה של וואליו קפיטל, הפועלת כיום בתחום האשראי החוץ בנקאי, גם לתחום הפינטק המתפתח. הרכישה מקנה לחברה גישה לתשתית טכנולוגית מתקדמת בתחום שירותי ה-Prepaid, תחום צומח המאופיין באוכלוסיות רחבות שהנגישות שלהן לעולם הבנקאי הינה פחותה, בין היתר במגזר הערבי שבו לרני צים, בעל השליטה, ולחברות שבניהולו יש פעילות ענפה. לצד זאת, אנו רואים בפעילות הנרכשת גם פוטנציאל סינרגיה לתחום פעילות האשראי שלנו.

 

בנוסף, אנו מעדכנים היום על חיזוק הדירקטוריון של החברה, ומביאים לאישור האסיפה הכללית של בעלי המניות את מינויים לדירקטורים בחברה של רני צים ושל שמעון גל, שיחד עם הנהלת החברה יובילו את אסטרטגיית הצמיחה וההתרחבות בשנים הקרובות. מינויים אלה, יחד עם יישום האסטרטגיה העסקית החדשה של החברה, משלימים את המהפך של החברה, מאז רכישת השליטה בה על ידי רני צים".

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אופס, חשבתי טרי..

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  wildstar 30/12/2020 10:43

 2. 2
  זה היה מאתמול

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mobarak11 30/12/2020 10:41

 3. 3
  או..שווה סיבוב, נכנסה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  wildstar 30/12/2020 10:39