אספן גרופ תשקיע כ-405 מיליון שקל בחברת ’פאי סיאם’ תמורת הקצאת 50% ממניותיה

פאי סיאם שבבעלות יזם הנדל"ן שלמה דהוקי, מחזיקה במלונות מניבים, מלונות בהקמה ובקרקעות באזורי ביקוש בתל אביב ובירושלים; במקביל ישקיע דהוקי 37 מיליון ש"ח באספן בהקצאת מניות

חדשות ספונסר 23/12/2020 10:58

א+א- 2

אספן גרופ, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל, מודיעה היום על עסקה אסטרטגית להרחבת פעילותה, בעיקר בתחום המלונאות בישראל. החברה מדווחת היום, כי חתמה על הסכם עם חברת הנדל"ן פאי סיאם, שבבעלות היזם שלמה דהוקי. במסגרת העסקה, תשקיע אספן גרופ סכום כולל של כ-405 מיליון שקל בחברה, תמורת הקצאת מניות בשיעור של 50% מהון המניות המונפק והנפרע של פאי סיאם.

 

במקביל להשקעת אספן בפאי סיאם, ישקיע דהוקי כ-37 מיליון שקל באספן כנגד הקצאת מניות בשיעור 5% מהונה הרשום לפי מחיר מניה של 11.68 שקל.

 

פאי סיאם עוסקת בייזום, תכנון, הקמה וניהול של נדל"ן מניב בישראל, בדגש על תחום המלונאות והדיור המוגן, ומתמקדת באזורי הביקוש, בעיקר בירושלים ובתל-אביב. פעילות הנדל"ן כוללת, בין היתר: 2 מלונות מניבים בירושלים, מלון בהקמה במבשרת ציון, בניין לשימור בירושלים המיועד למלונאות, מלון בהקמה בת"א, קרקע בתל אביב המיועדת להקמת פרויקט דיור מוגן וקרקע נוספת בתל אביב להקמת מעונות סטודנטים ו/או מרכז בריאות. סך הנכסים של פאי סיאם, נכון ל-30 בספטמבר 2020, מסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל.

 

תמורת העסקה תשולם בשלבים. סכום של כ-220 מיליון שקל ישולם במזומן עד מועד השלמת העסקה, מרבית מיתרת התשלום תשולם עד ליום 31.12.2021 וכן תשלום נוסף במזומן או בהעברת מקרקעין עד ליום 30.6.2022. ההון העצמי של פאי סיאם לאחר הנפקת המניות לאספן יעמוד על כ-800 מיליון שקל.

 

הצדדים סיכמו עוד, כי הם יפעלו להנפקתה בבורסה של מניות חברת פאי סיאם בהתאם לתנאים בשוק, וכי הצדדים יזרימו סכום נוסף לקופתה של פאי סיאם ערב ההנפקה (ככל שתונפק).

 

גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופ: "אנו שמחים להודיע על חתימתה של עסקה להשקעה בחברת פאי סיאם. זוהי עסקה אסטרטגית עבור אספן גרופ, ובאמצעותה תוכל אספן להרחיב משמעותית פעילותה בתחומי המלונאות והדיור המוגן. תחומים אלה אלו הינם בעלי פוטנציאל משמעותי להשבחת נכסים קיימים וליצירת ערך מנכסי ייזום באזורי ביקוש בתל אביב ובירושלים, וכל זאת לצד הפעילות הנוכחית של החברה בתחום הנדל"ן המניב.

 

בכוונתנו לפעול יחד עם צוות פאי סיאם להמשך פיתוח פאי סיאם, ולהנפקתה בבורסה בתל-אביב במהלך השנים קרובות, מהלך שיציף ערך נוסף לבעלי המניות של החברה".

 

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "פעילות פאי סיאם מתמקדת בהקמת מלונות באזורי הביקוש של תל-אביב וירושלים, והפעלתם או השכרתם באמצעות חברות מלונאיות מהמובילות בארץ ובעולם. אנו צופים שנוכח החתימה על הסכמי השלום יחזור תחום המלונאות לפריחה ושגשוג, ובכך יביא להשבחתם של הנכסים. כמו כן, הכניסה לתחומי המלונאות והדיור המוגן והרחבת הפעילות של אספן בישראל תאפשר לאספן לגוון את פורטפוליו הנכסים שלה ולפזר את סיכוניה העסקיים".

לחברת פאי סיאם ניסיון עשיר של שנים רבות בתחומי הייזום והמלונאות, ושיתוף הפעולה בין הצדדים יביא ליצירת חברה חזקה, עם איתנות פיננסית גבוהה והון עצמי של כ-800 מיליון שקל, שתהנה מהיתרונות היחסיים שמביא עימו כל אחד מהצדדים לעסקה המשותפת".

 

שלמה דהוקי, מסר: "אני שמח על השותפות החדשה עם אספן גרופ. החיבור בין הצדדים וההון שיגויס במסגרת העסקה, יאפשרו לפאי סיאם לבצע קפיצת מדרגה משמעותית בפעילותה ולהאיץ את צמיחתה בשנים הבאות. במקביל, לאספן קיימים נכסים איכותיים עם פוטנציאל השבחה מהותי, וההשקעה שלנו במניות אספן מהדקת את השותפות בין הצדדים, ומשקפת את אמוננו באספן ובפעילותה בטווח הארוך".

 

אספן גרופ סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2020 עם הכנסות של כ-46 מיליון שקל ורווח נקי של כ-29.5 מיליון שקל (מתוכם כ-26.1 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות).

 

את חברת אספן ייצגו עוה"ד ארז רוזנבוך ממשרד ארז רוזנבוך ואת פאי סיאם ייצגו עוה"ד אברהם אברמן ורפי שפירא ממשרד עוה"ד אפרים אברמזון ושות’

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  איפה העוקץ?

  קונה נכסים במחיר ששוערך כלפי מעלה משמעותית ב-2019 ו-2020 וזה מלונאות בתקופת קורונה שהמחיר אמור לרדת.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  פ איציק 23/12/2020 15:17

 2. 2
  איפוא העוקץ ?הנפקה 83 % מעל השער

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  cg 23/12/2020 11:11