המלצות אנליסטים

אחרי הדוחות: לאומי פרטנר נותנים אפסייד של 11% למניית עזריאלי

"המחיר בשוק כיום אינו מגלם דיסקאונט משמעותי, אך הפער בין מחיר השוק למחיר היעד של החברה גבוה ביחס לפער של חברות אחרות בתחום"

חדשות ספונסר 25/11/2020 12:12

א+א-

חברת הנדלן המניב עזריאלי פרסמה הבוקר את הדוחות הרבעוניים שלה ואת תוצאותיה בתשעת החודשים הראשונים של השנה. ברי גנדנשטיין, אנליסט בכיר בלאומי פרטנרס, מסכם את הדוחות ומעדכן את מחיר היעד של החברה.

 

קבוצת עזריאלי הציגה כצפוי, עליה ב- NOI ל- 352 מיליון ₪ ביחס לרבעון הקודם, כאשר ה- NOI ברבעון הראשון, שלא הושפע מהקורונה, עמד על 410 מיליון ₪. הפגיעה ביחס לקצב טרום קורונה הורגשה בעיקר בתחום הנכסים המסחריים עם ירידה בשיעור של 24%, כאשר בשאר המגזרים מורגשת יציבות.

 

החברה מדווחת כי ההקלות לשוכרים, לפני תחילת סגר שני, עמדו על כ- 30 מיליון ₪, קרוב מאוד לנתון של מליסרון (28 מיליון ₪). אנו צופים, אומר גנדשטיין, ירידה בהנבה ברבעון הרביעי כתוצאה מהסגר השני, כאשר בדומה למליסרון להערכתנו חודש של סגר מביא לאובדן הכנסות של כ- 60 מיליון ₪.

 

לאחר שבמחצית הראשונה של השנה החברה חתמה על 695 חוזים ל- 67.5 א’ שטחי מסחר, ברבעון השלישי נחתמו 41 חוזים ל- 10.8 א’ מ"ר. תמחור חידוש החוזים מתחילת השנה נמוך בכ- 1% ביחס לחוזה הקודם.

 

בתחום המשרדים ה- NOI עמד על 151 מיליון ₪ ביחס ל- 153 מיליון ₪ ברבעון הקודם, כאשר החברה מדווחת על ביקוש בריא לנכסיה. במחצית הראשונה נחתמו 128 חוזים בשטח של 104 א’ מ"ר (ביחס לסך הכל כ- 548 א’ מ"ר) במחיר המייצג עליה של כ- 9.1% ביחס למחיר הקודם, וברבעון השלישי נחתמו 75 חוזים ל- 26.5 א’ מ"ר נוספים, במחיר המייצג עליה אך מעט גבוהה יותר.

 

בתחום הייזום, הדיור המוגן בלהבים ממשיך באכלוס (כ- 60% שיווק), כאשר הרבעון הסתיימה גם הקמתו של חולון המנור אשר 20 א’ מ"ר מתוך 26 א’ מ"ר מושכרים לבזק, החברה מדווחת כי מתחילת אוקטובר הבניין כבר מאוכלס. החברה מעריכה כי ה- NOI של הנכס, בהנבה מלאה, יעמוד על כ- 26 מיליון ₪.

 

הקמתו של פרויקט עזריאלי TOWN צפויה להסתיים השנה (איכלוס בתחילת ניואר 2021), והוא משווק בכ- 100% כאשר ה- NOI הצפוי הינו כ- 67 מיליון ₪. בכך, בשנה הבאה ה- NOI של החברה בתחום המשרדים צפוי לצמוח בכ- 90 מיליון ₪, המייצגים תשואה של כ- 9% ביחס לעלות ההקמה. החברה ממשיכה להשקיע בהקמת data centers בחברת Compass ומדווחת על תשואה דו ספרתית בעסקאות המתבצעות.

 

החברה מציגה מינוף נמוך מאוד ונזילות גבוהה כך שגם בתרחיש שמרני מאוד היא לא תתקשה לשרת את התחייבויותיה ואת צרכי ההשקעה. הריבית הממוצעת על התחייבויותיה הפיננסיות של החברה עומדת כיום על 1.6% ולהערכתנו, לאור תשואות האג"ח הנוכחיות, צפויה להמשיך ולרדת ככל שהחברה תמחזר את החוב.

 

 

לגבי מחיר המניה מסביר גנדשטיין: "אנו מעדכנים את מחיר היעד של עזריאלי ל- 226 שקל למניה, אפסייד של כ-11% ביחס למחיר השוק, ומשאירים את ההמלצה על ’תשואת יתר’. מחיר היעד שלנו מגלם תרחיש של מיתון משמעותי במשק שיביא לירידה בתפוסות ובמחירים בענפי הנדל"ן למשרדים ולמסחר.

 

המחיר בשוק כיום כבר אינו מגלם דיסקאונט משמעותי ביחס לתרחיש שמרני זה, אך הפער בין מחיר השוק למחיר היעד של החברה גבוה ביחס לפער של חברות אחרות בתחום. ברמה האיכותית, עזריאלי נמצאת בפוזיציה מעולה להתמודדות עם המשבר עם רמות מינוף נמוכות, קופת מזומנים גדולה, פיזור סקטוריאלי ויכולת ייזום מוכחת.

 

גנדנשטיין מוסיף כי "אנו משאירים ללא שינוי את תרחיש הבסיס שלנו לפגיעה בנכסי המשרדים, כאשר התרחיש מתבסס על תרחיש ביניים בין השלכות המיתון של 2008 ומיתון 2001-2003 ונתמך בסקירה שביצענו לגבי השפעת העבודה מרחוק.

 

לגבי תחום המסחר, אנו מורידים את התחזית ל- 2021 ל- 75% מה- NOI טרום קורונה (בכלל הענף) כיוון שלהערכתנו יהיה סגר נוסף לפני הפצת ויישום החיסון בהיקף משמעותי בישראל, אך ב- 2022 אנו צופים התאוששות לכ- 86% מה- NOI טרום קורונה ולאחר מכן עליה הדרגתית בקצב של כ- 2% ריאלי בשנה, כך שההנבה חוזרת לכ- 100% בשנה המייצגת.

 

גנדנשטיין מדגיש כי "ברמת אי הוודאות הקיימת אין אנו באים לטעון שהתחזית שלנו חוזה את העתיד בצורה טובה, אך היא מתארת להערכתנו השפעה שמרנית בשוק המשרדים והמסחר ומאפשרת לבחון את תמחור מניות חברות הנדל"ן המניב אחת ביחס לשנייה".

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה