הממשלה אישרה את מינויו של רו״ח יהלי רוטנברג לחשב הכללי

אחרי פשרה שהושגה בין הליכוד לכחול לבן, אושר מינויו של רוטברג ששימש עד היום כסמנכ"ל הכספים בקבוצת בזק

חדשות ספונסר 22/11/2020 14:46

א+א- 2

הממשלה אישרה היום (א’) את מינויו של רו״ח יהלי רוטנברג לחשב הכללי במשרד האוצר. רוטנברג, אשר לו הכרות מעמיקה עם משרד האוצר והחשב הכללי, כיהן בשורה של תפקידים בכירים באגף במשך כ- 13 שנה לרבות ראש חטיבת המימון והאשראי, החשבונאי הראשי, חשב בכיר מטה חשכ״ל, סגן חשב משרד החינוך ועוד.

 

הליכוד וכחול לבן הגיעו לפשרה בנושא בסוף השבוע, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה לממשלה להגיע לסיכום ולאייש את התפקיד במהירות. הצדדים סיכמו על מינויו של רוטנברג לחשב הכללי במשרד האוצר,כאשר במקביל ימונה הוד בצר, המקורב לבני גנץ, למנכ”ל משרד ראש הממשלה החליפי.
 
 

במסגרת תפקידיו לאורך השנים היה אחראי על תחומים מקצועיים רחבים וביניהם תחומי המקרו ומימון החוב הממשלתי, כלי ערבויות המדינה, אשראי לעסקים, הלוואות המדינה, ניהול הנזילות הממשלתית, הכנסות וגביה, ועוד.

 

בשלוש השנים האחרונות כיהן כסמנכ"ל הכספים ומנהל הכספים הראשי של קבוצת בזק. רוטנברג צפוי להיכנס לתפקידו בימים הקרובים, עם סיום תקופת העסקתו בבזק. רוטנברג (46), רואה חשבון מוסמך, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מאונ’ בר אילן

 

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "אני מברך על החלטת הממשלה לאשר את מינוי רו"ח יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר. בשבועות האחרונים ניהלתי מאבק להביא לאישור המינוי בממשלה בשל חשיבותו לניהול תקין של תקציב המדינה וייצוג מדינת ישראל בפני גורמי כלכלה חשובים בעולם ואני שמח שהיום המאמץ נשא פרי.

 

רו״ח יהלי רוטנברג הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה, בעל חשיבה יצירתית והכרה עמוקה עם משרד האוצר והמשק הישראלי. לאחר שמילא בהצטיינות שורה של תפקידים במשרד, אני משוכנע שיחד נוכל לקדם את המדיניות אותה אני מוביל במשרד, כדי להבטיח את חוסנו ויציבותו של המשק הישראלי, תוך הפגנת סולידריות ורגישות חברתית כלפי בעלי העסקים, העצמאיים והשכירים במהלך המשבר הכלכלי.

 

אני מאחל ליהלי בהצלחה במילוי תפקידו ומשוכנע שהוא יתמודד בצורה מיטבית למול האתגרים הרבים העומדים בשעה זאת, בפני משרד האוצר בכלל ובתפקיד החשב הכללי בפרט״.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  סמנכ"ל כספים בחברה שהתגלו בה אי סדרים מהותיים- מינוי לחשב הכללי

  בהצלחה למדינה

  רםמ 23/11/2020 11:43

 2. 2
  ממשלה בלי תקציב נזק..וכשל המינויים |114|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  haimS 22/11/2020 16:21