סטיבן טפר, אנליסט הפארמה והביומד של IBI קרדיט: אילן בשור

המלצות אנליסטים

אחרי הדוח”ות: IBI נותנים לפריגו אפסייד של 40% על מחיר המניה

"להערכתנו, המובילות של פריגו בתחום מוצרי הצריכה בתחום הבריאות וביחוד בתקופה הנוכחית מצדיקה פרמיה משמעותית על ענף התרופות הגנריות"

חדשות ספונסר 05/11/2020 12:12

א+א-

דוחות פריגו לרבעון השלישי של 2020 היו מעט מעל הציפיות בשורת הרווח. ההכנסות ברבעון צמחו ב- 1.3% והסתכמו ב- 1.21 מיליארד דולר (מעט מתחת לציפיות ל- 1.2 מיליארד דולר), והרווח הנקי המתואם עמד על 0.93 ד’ למניה (מעל לציפיות בשוק ל- 0.85 ד’ למניה). הרווח הנקי נשחק בכ- 10.6%, יחסית לרבעון המקביל אשתקד.

 

סטיבן טפר אנליסט פארמה וביומד ב-IBI מסביר כי הצמיחה החלשה והשחיקה ברווחיות נובעת בעיקר מההורדה מהמדפים של המשאף הגנרי של פרואייר (Albuterol). אך מנגד, היה רבעון חזק בפעילות הצריכה בצפון אמריקה (CSCA) כתוצאה מהתרומה של ד"ר פרש בתחום היגיינת הפה, מהעלייה החדה במכירות המקוונות ומביקושים במספר קטגוריות של תרופות ללא-מרשם.

 

החברה מאששת את התחזית הרווח לשנת 2020, שעומדת על 4.15-3.95 דולר למניה, למרות הפגיעה שנובעת מהורדה מהמדפים של משאף הגנרי לפרואייר. העמידה ביעדים מתאפשרת הודות לחוזקה בפעילות מוצרי הצריכה של החברה בעיקר בצפון אמריקה.

 

במגזר מוצרי הבריאות באמריקה (CSCA) – נרשמו הכנסות בסך 664 מיליון דולר, עלייה של 7.3% ביחס לרבעון המקביל אשתקד (4% צמיחה אורגנית). הגידול בהכנסות כתוצאה מפעילות החדשה של היגיינת הפה (Dr. Fresh) שתרמה 24 מיליון דולר, מגידול חד במכירות מקוונות, מצמיחה בתרופות ללא-מרשם במספר קטגוריות ומהשקה בתחום המזון לתינוקות. המרווח התפעולי המתואם עלה מעט ביחס לרבעון המקביל לשיעור של 20.1%, משיפור ברווחיות הגולמית.

 

במגזר מוצרי הבריאות הבינלאומי (CSCI) - הכנסות בסך 339 מיליון דולר, ירידה של 2.9% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נובעת בעיקר ממכירה של פעילויות שתרמו אשתקד כ- 15 מיליון דולר, ממוצרים שמכירתם הופסקו ומירידה בביקוש לתכשירים מסוימים כתוצאה מהסגר הקורונה, שקוזזו חלקית מהשקות חדשות, מביקוש גובר למשככי כאבים וויטמינים בגלל הקורונה ומהפרשים בשערי החליפין. המרווח התפעולי המתואם ירד ביחס לרבעון המקביל לרמה של 15.1%, כתוצאה מירידה במרווח הגולמי ומכירת פעילויות מסוימות.

 

מגזר התרופות הגנריות במרשם (RX) - הכנסות בסך 211 מיליון דולר, שחיקה של 8.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. השחיקה נובעת בעיקר מפגיעה בהכנסות וההפרשה שבוצעה בעקבות ההורדה מהמדפים של משאף הגנרי לפרואייר וממוצרים נוספים שמכירתם הופסקה. החברה ציינה שהיה עליה היקף המכירות בתחום הדרמטולוגי כתוצאה מפתיחת הסגרים ועליה בהיקף הביקורים אצל רופאי העור. המרווח תפעולי המתואם המשיך להישחק ועמד על 20.7%. השחיקה נובעת מתמהיל מוצרים פחות רווחי.

 

החברה הודיעה על רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 150 מיליון דולר. החברה ציינה שהיא רואה במחיר הנמוך של המניה הזדמנות לרכוש חזרה מניות.

 

בשיחת הוועידה החברה הדגישה מספר מגמות שיתרמו לצמיחה של החברה וכוללים: האצה במעבר לצריכה של מותגים פרטיים בתוצאה ממשבר הקורונה, גידול ברכישות המקוונות ובטווח הארוך יותר, מהפיכת תרופות מרשם לתרופות ללא-מרשם. כמו כן החברה הדגישה את מחויבותה ליעד ארוך טווח של צמיחה של 3% בהכנסות, 5% ברווח התפעולי ו- 7% ברווח הנקי.

 

לגבי שומת המס האירי בהיקף של כ- 1.6 מיליארד יורו, כצפוי אכזבה מפסיקת בית המשפט הגבוה באירלנד לדחות את הטענה של פריגו שעצם השומה המעודכנת אינה לגיטימית. למרות ההתפתחות השלילית, מדובר בהפסד מקדמי בלבד ועיקר המאבק המשפטי עוד לפנינו. פריגו צפויה להגיש ערור על השומה עצמה ועל היקפה לנציב המס לערעורים או לחילופין לבית המשפט לערעורים. תהליך המשפטי צפוי להימרח מספר שנים לפי שיתקבל הכרעה בפרשה.

 

בשורה התחתונה אומר טפר:  "אנו ממשיכים בהמלצה לפריגו לתשואת יתר, עם מחיר היעד של 58 דולר למניה, המשקף מכפיל 14X על הרווח הנקי למניה ($4.08 בהערכות שלנו). להערכתנו, המובילות של פריגו בתחום מוצרי הצריכה בתחום הבריאות וביחוד בתקופה הנוכחית מצדיקה פרמיה משמעותית על ענף התרופות הגנריות, אך לא ניתן ליחס לה את המכפילים של חברות הצריכה הגדולות עם מותגי-העל"

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה