גיוס הון

פלסטופיל השלימה גיוס של 11 מיליון ש”ח כדי לצאת מרשימת השימור

החברה זכתה לביקושים של 23.2 מיליון ש"ח; מחיר מניה נקבע על 5.8 ש"ח למניה, דיסקאונט של כ-13% על מחיר הסגירה אמש

חדשות ספונסר 29/10/2020 10:12

א+א-

חברת פלסטופיל, הנסחרת ברשימת השימור ועוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של יריעות גמישות רב שכבתיות לאריזת מזון מצונן, השלימה גיוס של כ – 11 מיליון ש״ח. עודפי הביקוש בהנפקה הסתכמו ב – 23.2 מיליון ש״ח. מטרת ההנפקה לאפשר לחברה לצאת מרשימת השימור.

 

הגיוס נעשה בדרך של מכרז על מחיר היחידה, כאשר כל יחידה הורכבה מ-100 מניות רגילות במחיר מינימום של 5 ש"ח למניה. בסיום המכרז נקבע המחיר על 5.8 ש"ח למניה (580 ש"ח ליחידה), סכום המהווה דיסקאונט של כ-13% על מחיר המניה בסגירה אמש.

 

בשנתיים האחרונות ביצעה פלסטופיל שינוי האסטרטגי, שהביא לשיפור משמעותי בתוצאותיה. במקביל מציגה פלסטופיל תוכנית אסטרטגית קדימה המבוססת על מנועי צמיחה משמעותיים. לדברי עדי מרקס סמנכ"ל הכספים: ״ הפעולות שבוצעו בפלסטופיל הובילו להורדת רמת המינוף של החברה ולמצב בו פלסטופיל ערוכה בצורה מיטבית להמשך ביצוע התכנית האסטרטגית.

 

פלסטופיל פועלת בשוק אריזות למזון מצונן, שוק החווה צמיחה של כ – 6% לשנה בזכות מספר גורמים שחברו יחד. טרנד מזון בריאות אשר מביא לגידול בביקוש למוצרים ארוזים, המודעות למיחזור ומשבר הקורונה אשר גרם לעלייה בביקוש למוצרי מזון טריים״.

 

פלסוטפיל, נסחרת כיום לפי שווי שוק של 88 מיליון ש״ח, הון עצמי של כ–100 מיליון ש״ח. את המחצית הראשונה של 2020 סיימה החברה עם הכנסות של 91 מיליון ש״ח ו–EBITDA של 10.2 מיליון ש״ח. הון עצמי למאזן עומד על 47% נכון ל – 30.6.2020.

 

לצד הגידול בשוק העולמי נקטה החברה צעדי ייעול אגרסיביים שהובילו לרווח של 3.2 מיליון ש״ח, בחציון הראשון של 2020, לאחר שחוותה הפסד רצוף של 9 רבעונים. החוב נטו לבנקים קטן מ – 35 מיליון ש״ח ל- 3.3 מיליון ש״ח בשנתיים האחרונות.

 

לדברי איציק בן חנן מנכ״ל פלסטופיל: ״ הצלחת הגיוס מקורה בשינוי האסטרטגי שביצעה החברה, צמיחה בשוק העולמי בו פועלת החברה ובעיקר מנועי הצמיחה קדימה אשר באו לידי ביטוי בתוצאות החברה. לאחר הפסד רצוף של 9 רבעונים, עברה החברה לרווח של 3.2 מיליון ש״ח במחצית הראשונה של השנה.

 

מאז דצמבר 2018 החברה עברה מתזרים מזומנים מפעילות שלילי של 5.6 מיליון ש״ח, לתזרים מזומנים חיובי של 9.7 מיליון ש״ח. במקביל פלסטופיל פועלת להרחיב את סל מוצרי החברה, להמשיך להתרחב בשוק האמריקאי והרחבת סל הפתרונות שלנו״.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה