המלצות אנליסטים

אחרי דו”חות גב-ים: לאומי פרטנרס מעדכנים מחיר יעד ל-5% מתחת למחיר השוק

לירידה הצפויה בריבית על החוב תהיה השפעה חיובית ברבעונים הקרובים; ממשיכים בהמלצת תשואת שוק, אך מעדכנים מחיר היעד ל-2100 שקל למניה

חדשות ספונסר 28/10/2020 12:12

א+א-

ברי גנדנשטיין, אנליסט בכיר בלאומי פרטנרס, מגיב לפרסום דו"חות גב ים: "גב ים שומרת על יציבות ב- NOI כאשר היא מדווחת על הקלה בסך 2 מיליון שקל בגין הקורונה לשוכרי השטחים המסחריים.

 

שיעור התפוסה נותר גבוה אך ירד ב- 1% לאור השלמתו של בניין 4 בגב ים נגב, שטרם שווק, ובמקביל החברה מפרסמת את נתון השינוי בשכ"ד בחוזים שנחתמו הרבעון, כאשר מדובר בעליה ממוצעת של 4.8% המיוחסת ברובה לחילופי שוכרים, כאשר גם בהארכות חוזה ומימושי אופציות נרשמו עליות קלות מאוד.

 

ה- FFO ירד ב- 1 מיליון שקל אך להערכתנו, לירידה הצפויה בריבית על החוב תהיה השפעה חיובית ברבעונים הקרובים. החברה מציגה יתרות מזומן גבוהות מאוד לאור גיוסי חוב בריבית נמוכה משמעותית מהממוצעת, ולהערכתנו תשתמש בחלק מהיתרה לפירעון חלק מהחוב הקיים.

 

לחברה 6 פרויקטים בייזום, ברובם בניה ספקולטיבית כאשר אנו מעריכים כי, על רקע המשבר, יקטנו היקפי בניה ללא השכרות משמעותיות מראש. נזכיר כי מצבת הפרויקטים שבייזום קטנה ברבעון הקודם ונגרעו ממנה רחובות 5, חולון 3-4, והרצליה מג"י 7;

 

לטענת החברה מדובר בפרויקטים בשלב רישוי ותכנון מוקדם והיא "עם האצבע על הדופק לגבי מצב השוק וההחלטות יתקבלו תוך כדי תנועה". כמו כן, החברה דיווחה כי, בשונה מחידושי החוזים הקיימים, המו"מ עם שוכרים לנכסים שבייזום מעט קשה יותר.

 

במהלך 2021 צפויה להסתיים הקמתו של המרכז הלוגיסטי בגדרות אשר הושכר במלואו, וב- 2022 מתמ מזרח (החברה החליטה לבנות את כל הפרויקט בבת אחת) בו כבר נחתם חוזה אחד לכ- 6 א’ מ"ר, והבניין ברעננה.

 

נזכיר כי בתחזית שלנו הארכנו את תקופת ההגעה להנבה מלאה עבור הפרויקטים שביזום שלא הושכרו מראש, וכן לא כללנו השקעה והנבה של הפרויקטים בירושלים, חולון 3-4, רחובות והרצליה. יש להדגיש כי החברה ממשיכה בקידום הליכים סטטוטוריים לפרויקטים עתידיים ובכך מתכוננת לסייקל החיובי הבא.

 

אנו מעדכנים את מחיר היעד ל- 2,100 שקל למניה ומשאירים את ההמלצה על תשואת שוק.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה