גיוס הון

או.פי.סי אנרגיה גייסה כ-737 מיליון שקל בהנפקת מניות

סכום הגיוס משקף שווי חברה של כ-5.75 מיליארד שקל לאחר השלמת ההנפקה; החברה השלימה את היערכותה למימון רכישת CPV האמריקנית

חדשות ספונסר 13/10/2020 12:06

א+א-

חברת או.פי.סי אנרגיה השלימה בהצלחה הנפקת מניות. הנפקת החברה זכתה לביקושים גבוהים, ובעקבותיהם גייסה סכום של כ-737 מיליון שקל. החברה הודיעה בשבוע שעבר, כי בכוונתה לבצע גיוס הון בהיקף שלא יפחת מ-500 מיליון שקל, כך שמדובר בגיוס הגבוה בכ-50% מסכום הגיוס המינימלי עליו דיווחה החברה.

 

בכך, השלימה החברה למעשה את גיוס מלוא מקורות המימון הנדרשים לביצוע העסקה לרכישת חברת CPV האמריקאית, הפועלת בתחומי החשמל והאנרגיה המתחדשת. גיוס ההון הנוכחי משקף לחברה שווי של כ-5.75 מיליארד שקל, לאחר השלמת הנפקת המניות לציבור וההנפקה הפרטית לכלל ולקבוצת הפניקס, ומגדיל את הסיכויים להצטרפותן של מניות או.פי.סי למדד ת"א 35 בעדכון הקרוב. את הנפקת המניות ליווי החתמים לאומי פרטנרס, ברק קפיטל, מנורה חיתום, פועלים איביאי ואייפקס.

 

המחיר בהנפקת המניות אתמול נקבע על 32 שקל למניה. בעלת השליטה באו.פי.סי, חברת קנון, השתתפה בהנפקה בהיקף של כ-340 מיליון שקל, וזאת בהתאם להודעה מוקדמת שנתנה בדבר כוונתה להשתתף בגיוס בהיקף שלא יפחת מ-100 מיליון דולר. בכך השלימה או.פי.סי הנפקות הון וחוב בהיקף מצטרפי של כ-1.3 מיליארד שקל במהלך פרק זמן של שבוע.

 

גיוס ההון הנוכחי בוצע כחלק מהיערכות החברה להשלמת העסקה לרכישת חברת CPV האמריקאית, כאשר היקפה הסופי של העיסקה (100%) יעמוד על כ-815 מיליון דולר. או.פי.סי תבצע את הרכישה באמצעות שותפות ייעודית, שהוקמה לצורך העיסקה, ושאו.פי.סי תהיה השותף המנהל שלה, ותחזיק ב-70% מהזכויות בה. לצד או.פי.סי יחזיקו בשותפות גם קבוצת כלל ביטוח (12.75%), מגדל (12.75%) ופועלים שוקי הון (4.5%).

 

בשבוע שעבר השלימה החברה גיוס אג"ח בהיקף של כ-584 מיליון שקל באמצעות הרחבת סדרה ב’, תוך ביקושים גבוהים בשלב המוסדי שהסתכמו בכ-1.16 מיליארד שקל. הסכום שגויס ישמש לפירעון מוקדם מלא של אג"ח סדרה א’ (בהיקף של כ-310 מיליון שקל), והיתרה לפעילות השקעה - העסקה לרכישת קבוצת CPV.

 

הנפקת המניות והנפקת האג"ח מתווספות להתקשרות או.פי.סי בשני הסכמים בהיקף של כ-350 מיליון שקל להנפקת מניות פרטית לקבוצת כלל ולקבוצת הפניקס, שעם השלמת ההנפקה הנוכחית הפכו להסכמים מחייבים. בנוסף, החברה עדכנה לאחרונה כי היא מנהלת מו"מ לקבלת אשראי בהיקף של 400 מיליון שקל עם קבוצת הראל, כחלק מההיערכות לביצוע העסקה, וזאת, בין היתר, כדי לשמש אותה בעת הצורך למימון ההשקעות העתידיות בפרויקטים של CPV. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה