איתור נזילות בטכנולוגיית אל הרס – הדור הבא!

איתור נזילות מים מבוצע כאשר יש חשד וסימנים לנזילה. אז מה הסימנים לנזילות? איך מבצעים איתור נזילה בטכנולוגיית אל הרס? ואיך בוחרים מומחה לאיתור נזילות מקצועי?

תוכן מקודם 05/10/2020 11:18

א+א-

מהם הסימנים לנזילה אשר מצריך מומחה לאיתור נזילות ?

  • כשמופיעים כתמים של רטיבות על הקירות בבית.
  • אם שכן מלמטה מתלונן על כתמי רטיבות שהופיעו לפתע בתקרתו.
  • אם שעון המים הדירתי מסתובב גם ללא שימוש במים.
  • לעיתים תאגיד המים מתריע על חשבון מים חריג מהרגיל.
  • ועוד.

 

בעבר, כאשר היו מתגלים הסימנים האלו, היינו מתקשרים לאינסטלטור והוא היה מנסה לפי שיטת "הניסוי והתהייה", לאתר (או יותר נכון לנחש) את המקור לנזילה. רק אחרי שהיה שובר את האזור החשוד בעיניו היינו מגלים האם צדק או לא. במידה וצדק היה מבצע תיקון והכל טוב.

 

אבל במידה והניחוש שלו לא היה כל כך מוצלח, הוא היה ממשיך לשבור קיר או ריצפה וחוזר חלילה עד אשר היה מגיע למקור הנזילה. אם בכלל... דבר זה היה גורם להרס גדול ומיותר בקירות וברצפה... אבל לא היתה ברירה אחרת... כיום, בעידן ההייטק הטכנולוגי המתקדם, איתור נזילות בעצם מבוצע בעזרת ציוד איתור טכנולוגי משוכלל, שבעזרתו מבצעים איתור נזילות ללא הרס, ובעצם ממקדים את הנזילה לכדי תיקון נקודתי ומדוייק ובמינימום הרס.

 

אז איך מבצעים איתור נזילות מקצועי?

ראשית אנו נתחיל לבצע איתור נזילות במצלמה טרמית:

זהו אחד המכשירים הטכנולוגיים שהביאו ללא צל של ספק לשינוי יוצא מן הכלל בתחום האינסטלציה ולאיתור הנזילות בפרט!

 

המצלמה הטרמית מזהה הבדלי טמפרטורה בשטח המצולם וכך ממקדת את הנזילה בדייקנות. בדרך זו ניתן לבצע את התיקון במינימום נזק ובאופן כירורגי ונקודתי.

 

המצלמה הטרמית לרוב משמשת לאיתור נזילות מים חמים, אך כאשר מדובר בנזילות מים קרים היא אינה יכולה לתת אינדיקציה מדויקת ולכן כאשר ישנו חשד לנזילת מים קרים לרוב יבוצע איתור נזילות מים בגז.

 

איתור נזילות מים בגז מבוצע גם כשהנזילה בחצר/גינת הבית (נזילה תת קרקעית). איתור זה מבוצע באמצעות החדרת גז תערובת (ידידותי ולא מסוכן!) למערכת המים, לאחר מכן  עוברים עם מכשיר איתור גז על השטח והיכן שישנה דליפה של גז (וכשעוברים שם המים אז דליפה של מים...) המכשיר יצפצף ויתריע על דליפה.

 

המכשיר מחובר למחשב עם צג שמציג את הכמויות של הגז שדולפות מהצנרת וכך יודע את חומרת הנזילה (אם גדולה או קטנה). המולקולה של הגז הזה כל כך קטנה שהיא עוברת אפילו דרך בטון! המולקולה הזו יותר קטנה מהמים עצמם ולכן ניתן לגלות איתה גם התחלה של נזילות שעדיין לא התגלו או הראו סימנים.

 

בנוסף לזה, ישנו ציוד איתור נוסף שגם הוא עוזר למקד את הנזילה ולזהות האם הנזילה נמצאת במים קרים או חמים, למשל שעון לחץ דיגיטלי ועוד ציוד מתקדם שניתן להשתמש בו במידת הצורך.

 

חשוב לדעת: הנזילות יכולות להיות גם במערכת הביוב ולשם כך מומלץ לבצע גם צילום קווי ביוב.  

 

אז איך לבחור מאתר נזילות מקצועי?

קודם כל חשוב להזמין מומחה לאיתור נזילות ושיהיה בעל מוניטין וניסיון עשיר בתחום, עם הכשרה מקצועית רלוונטית, עם ניסיון מוכח בשטח (שלעיתים אף חשוב יותר מהכל – הרי "אין חכם כבעל ניסיון"...) והמלצות.

 

בנוסף, ולאחר שכל זה מתקיים כמובן חשוב לא פחות שיהיה למומחה שתזמינו את הציוד הטכנולוגי המתקדם וההיקפי ככל שניתן, בכדי שיהיה לו את כלל הכלים לצורך איתור התקלה שלכם, מכל סוג שהיא ובכל סוג של צנרת שהיא.

 

דבר נוסף וחשוב לא פחות, חשוב שמאתר הנזילות שתזמינו יהיה בעל ההכשרה והידע גם לתיקון הנזילה. כי כאמור אם הוא מצא את הנזילה וסימן אותה, מומלץ מאוד שגם הוא זה שיתקן אותה כי הוא הכיר את מערכת האינסטלציה בביתכם ויודע היטב מה צריך לעשות.

 

לכן חשוב לקחת מאתר נזילות שעבר הכשרה לא רק כמאתר נזילות, אלא גם כאינסטלטור מוסמך ושרכש ידע וניסיון בתחום מערכות האינסטלציה על כל בוריה.

 

כמו כן, במצבים רבים יש לבעלי דירות משכנתא, שזה מחייב אותם לעשות ביטוח משכנתא ובו כלול גם ביטוח צנרת. שרות איתור נזילות זה מוכר גם ברוב חברות הביטוח, ולכן מאוד חשוב שהמומחה לאיתור נזילות שתבחרו ידע להכין דו"ח איתור נזילות היקפי ושיכלול את מיצוי הזכויות שלכם בפוליסה, ואם יש לו הכשרה וידע של שמאי רכוש – אדרבא!

 

המאמר בשיתוף איתור נזילות משה שליו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה