לעבור דירה בתקופת הקורונה

מעבר דירה הוא אמנם אירוע מכונן ומרגש – אבל תמיד מורכב. בימים אלו, של נגיף הקורונה ושגרת היום שמתערערת לחלוטין – מעבר הדירה הופך להיות משימה מורכבת הרבה יותר

תוכן מקודם 29/09/2020 13:35

א+א- 1

אם גם לכם מחכה מעבר דירה בקרוב, אספנו בשבילכם טיפים ומידע חיוני שיעזרו לכם לעבור דירה בתקופה מורכבת זו – כמה שיותר בקלות, ועם מינימום ויתורים על הדברים שחשובים לכם:

 

זמנים: כשהילדים בקפסולות – אנחנו בקרטונים

בשבוע המיועד למעבר, אספו את המערכות של כל הילדים לקראת השבוע הקרוב – מי בכיתה ומי בזום. ערכו "מערכת שעות" מפורטת משל עצמכם, לפיה תוכלו לדעת בדיוק מתי כל ילד נמצא במסגרת או בשיעור זום בחדר וכך לתכנן בהתאם את זמני האריזות על פני השבוע. באופן זה, כשחברת ההובלות תגיע – רוב הבית (אם לא כולו) יהיה כבר מוכן למעבר.

 

בחירת חברת הובלה מותאמת קורונה

חשוב לשמור על בריאות המשפחה גם בזמני מעבר הדירה, ולכן מומלץ לשכור את שירותיה של חברת הובלה איכותית, עם המלצות ושנות ניסיון והכי חשוב – שמקפידה לשמור על הכללים בהתאם לתקופת הקורונה. מה זה אומר?

 

במסגרת שירות הובלה למעבר דירה ישנם כללים רבים שחשוב להקפיד עליהם על מנת לאפשר מעבר קל ונעים תוך זהירות והימנעות גדולה ככל שניתן מהדבקה בלתי מודעת:

 1. לבדוק עם חברת ההובלה את מספר אנשי ההובלה שמגיעים לדירה. מומלץ שהצוות יכיל לא יותר משלושה אנשים, אלא אם כן מדובר בבית גדול במיוחד עם עבודה רבה.
 2. בטרם ההגעה של הצוות, בדקו טלפונית האם חברי צוות ההובלה מצויידים במסכה, כפפות וכן אלכוג’ל למריחה במהלך העבודה.
 3. אם מתאפשר לכם – הציעו לחברת ההובלה שאתם תניחו את הארגזים במבואת הכניסה או בחדר המדרגות, והם יקחו אותם משם, ללא צורך באינטראקציה רבה ביניכם.
 4. בדקו האם חברת ההובלה מספקת ארגזים. במידה שלא – נסו להשיג כמה שיותר ארגזים לצורך המעבר. כך תוכלו בעצמכם לאחסן את הפריטים בארגז אחד שאותו יהיה צורך לסחוב וכן למנוע ככל שניתן מגע ידיים על כל פריטים רבים מידי במהלך ההובלה.

 

מסיכות: איך ומתי?

מסיכות הן מונע ההדבקה הראשוני במעלה. עם זאת, בעת עבודה מאומצת ואינטנסיבית יש צורך בנשימה פתוחה לזרימת אוויר תקינה, ולכן ייתכן שחברות הובלה שונות יעדיפו לעבוד ללא מסיכה. במידה והצוות עושים את עבודתם עם המסיכה – תצטרכו להיאזר ביתר סבלנו שכן עובדה זו מן הסתם תאט את קצת העבודה והיכולת של העובדים. במידה ואינם משתמשים במסיכות – שמרו מרחק מהצוות ובכל אינטראקציה עימם שמרו על המסיכה על פניכם, גם אם בתוך הבית. בעת ההעברות שמרו על חלונות פתוחים ברחבי הדירה. סירקולציה בריאה של אוויר תמנע מצב של לחות עומדת בדירה, שמסייעת למעבר נגיפי. ובכל אופן, הקפידו לשמור על מרחק של 2 מטר לפחות מכל אחד מצוות העובדים.

 

רהיטים וחפצים: ערכו רשימה מפורטת

רשימה מפורטת היא המלצה חמה לעיתות מעבר דירה, ולא רק בתקופת הקורונה. רשימה מסודרת מראה לכם באופן ברור את כל הרהיטים שהעברתם (לדירה החדשה או להמתנה במחסן) ותסייע לכם לשים לב אם יש חפץ או רהיט כלשהו שחסר.

 

בעת מילוי הארגזים בחפצים, רשימה כזו תסייע לכם לדעת בוודאות אילו חפצים יש בכל ארגז, ללא צורך לפרוק מחדש את הארגזים במטרה לחפש פריט ספציפי. ההקלה הזו תסייע לכם ולצוות להימנע מהצורך בפריקה ואריזה נוספות של חפצים ונגיעות מיותרות ללא צורך.

 

אישורים ופרוצדורות

בתקופה זו ישנם מספר דברים שחשוב לבצע בטרם המעבר. הראשון הוא טלפון למוקד 104 – בטלפון זה תוכלו לבדוק האם ניתן לעבור דירה באותו היום. בנוסף, יש לבדוק עם חברת ההובלות האם יש להם אישור מטעם משרד הבריאות למתן שירותים חיוניים, על כל מקרה.

 

מומלץ להשיג אישור מיוחד גם דרך מוקד 106 בעיר שלכם, שבו יצויין שקיבלתם היתר לעבור בית באותו יום עקב תחלופת דיירים.

 

חברת הובלות מותאמת קורונה: איך למצוא?

מכירים אנשים שעברו דירה בתקופה זו? חברים שאולי יודעים על כאלו? בקשו את המספר שלהם וקבלו מהם המלצה (או דיס-המלצה) לחברת הובלות שמגלה מודעות לכללי הקורונה ומקפידה עליהם. במידה ואין לכם המלצה כזו, חפשו באינטרנט או שתפו חברים ברשתות החברתיות. רוב הסיכויים שתקבלו הפניה לחברה כזו.

 

לסיכום

אם כבר בחרתם חברת הובלה, בדקו האם ניתן לוותר על הביקור הראשוני בבית לצורך הערכת מחיר. במקום זאת, עדכנו אותם בגודל הדירה ושלחו תמונות של הריהוט או הארגזים שיש להעביר. מומלץ לבדוק עם הצוות האם התנסו כבר בהעברת דירה בתקופה זו, שאם כן הם מן הסתם מורגלים יותר בנהלים לעומת חברה שטרם עשתה זאת.

 

שירותי הובלה נכללים גם הם ברשימת השירותים החיוניים, כך שגם במצב של סגר – יש סיכוי רב שתוכלו לבצע את מעבר הדירה. כמובן שלפני כן יש ליצור קשר עם מוקד 104 ועם חברת ההובלות על מנת לוודא זאת.

בברכת מעבר קל ונעים.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  עברתי עם האחים יששכר ממליץ בחום

  לפני 5 חודשים העברתי דירה מרמת גן לאחסון וקיבלתי אחלה שירות ואחלה מחיר ממליץ לכל מי שצריך מחסן בתהליך מעבר מדירה לדירה

  דיוויד הלפרין 06/10/2020 11:03