נוסטרומו, המתמזגת עם סומוטו, תתקין מערכת על גג בניין מדינול בירושלים

נוסטרומו תתקין את מערכת אגירת האנרגיה שפיתחה ותזכה ל-50% מהחיסכון בצריכת האנרגיה של הבניין לתקופה בת 20 שנה

חדשות ספונסר 22/09/2020 11:55

א+א- 4

חברת סומוטו, שהודיעה לאחרונה על רכישת חברת נוסטרומו מודיעה כי בהתאם למידע שנמסר לה מנוסטרומו, האחרונה מרחיבה את היקף פעילותה בישראל וחתמה הסכם להתקנת מערכת האגירה שלה עם חברת הסטנטים מדינול, בבעלות קובי ויהודית ריכטר, מבעלי המניות בחברה.

 

במסגרת ההסכם, ובכפוף להתקיימות תנאים מתלים הקבועים בו, תתקין נוסטרומו בבניין מערכת שפיתחה לאגירת אנרגיה, בהיקף של כ- 600 קילוואט-שעה והגדול משמעותית מהמערכת של נוסטרומו הפועלת בגג בניין אלקטרה M&E.

 

התקנת מערכות אגירת אנרגיה היא בהתאם למדיניות ממשלת ישראל, והחלטה שפרסם שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, שלא לקדם הקמה של 4 תחנות כוח בישראל ותחת זאת להפנות משאבים ולפתח רגולציה שיקדמו אגירת אנרגיה בישראל.

 

המודל העסקי שנקבע בהסכם כולל התקנת המערכת על ידי נוסטרומו והפעלתה, לרבות מתן שירותי תיקון ואחזקה, זאת בתמורה לתשלום שיגלם 50% מהחסכון בחשמל של הבניין. עוד נקבע בהסכם כי תקופת ההסכם היא ל-20 שנה, בכפוף לסיומה במועד מוקדם יותר במקרה שיתקיימו ארועים הקבועים בהסכם.

 

ירון בן-נון, מייסד ומנכ"ל נוסטרומו: "אנו נמצאים בפעילות מואצת להתקנת מערכות בישראל ובארה"ב, בדגש על קליפורניה הסובלת קשות מתקלות והפסקות ברשת חשמל על רקע גלי החום הפוקדים אותה, שריפות ורשת חשמל שאינה עומדת בביקושים.

 

ההתרחבות בישראל ובארה"ב מניחה תשתית מסחרית להתקנה נוספת של המערכות פורצות הדרך של הטכנולוגיה הנקיה שנוסטרומו פיתחה, גם בשווקים נוספים בהם יש רגולציה תומכת תוך שאנו מנהלים משא ומתן עם לקוחות פוטנציאלים".

 

לאחרונה הודיעה נוסטרומו על שיתוף פעולה להתקנת מערכת אגירת אנרגיה בבניין משרדים בלוס אנג’לס, קליפורניה בארה"ב, במודל עסקי דומה לישראל. קליפורניה היא המדינה בעלת התוצר הלאומי הגולמי הגדול ביותר בארה"ב וכמדינה לבדה היא הכלכלה החמישית בגודלה בעולם . המדינה מקדמת יעדים אגרסיביים לשימוש באנרגיות מתחדשות, לרבות פתרונות אגירה והיא בעלת רגולציה תומכת.

 

המערכת בלוס אנג’לס היא בהיקף של כ- 750 קילוואט-שעה והתקנתה תמומן על ידי קרן BIRD Energy, קרן הפועלת לקידום שיתוף פעולה אמריקאי-ישראלי בחדשנות טכנולוגית והעובדת בשיתוף פעולה מלא עם רשות החדשנות הישראלית ועם משרד האנרגיה האמריקאי (Department of Energy).

 

בקליפורניה רגולציה תומכת לשימוש באנרגיה ממקורות מתחדשים ויעדים אגרסיביים לשימוש במקורות אלה. נכון למועד זה יעדי אגירת האנרגיה בקליפורניה בלבד עומדים על יותר מ- 40,000 מגה-וואט-שעה עד שנת 2030, והדרישה להעמקת כושר האגירה של הכלכלה החמישית בגודלה בעולם הולכת וגדלה בכל יום שעובר.

 

נוסטרומו הוקמה בשנת 2017 ע״י היזם ירון בן נון והיא עוסקת בפיתוח, התקנה ותפעול של מתקני אגירת אנרגיה לבנייני משרדים, קניונים, בתי חולים מרכזי דאטה וצרכנים מסחריים נוספים של מיזוג אוויר (מבוססי צ’ילרים).

 

לחברה כיום 15 עובדים בישראל ובצפון אמריקה, והיא כבר למעלה משנה מפעילה מתקן מסחרי על גג בית אלקטרה M&E בנס ציונה המספק אנרגיה לקירור באמצעות הטכנולוגיה של החברה. החברה מקדמת התקנת מערכות נוספות בישראל ומחוצה לה. בין בעלי מניותיה נמנים קבוצת תעבורה, יהודית וקובי ריכטר, מנורה מבטחים אנרגיה, רמי אונגר ואחרים.

חדשות ספונסר

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  צודק התחלתי איסוף ב256.3 ואתמול 243

  אשחרר חלקית באיזור 294 ואחרי זה 323 + יש לי סבלנות לחכות גם אם יקח חודשיים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  taxi4u 22/09/2020 13:02

 2. 2
  אמת|4|

  יצאתה כוכב |403| לעניות דעתי השערים של אתמול שלשום והיום הם גם שערי בדיחה ביחס לפוטנציאל|16| ג.נ. מחזיק כמות יפה ואין לראות באמור שום המלצה|22|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סופה ירוקה 22/09/2020 12:21

 3. 3
  מה כתבתי לך אתמול אחרי שקניתי |135|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  taxi4u 22/09/2020 12:15

 4. 4
  אחלה חדשות על סומוטו ינעל העולם|45|

  רק תנו לי את ההודעה המשלימה על המיזוג ואני מאמין שנראה שערים אחרים לגמר|40|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סופה ירוקה 22/09/2020 12:01