בורסת ת”א משיקה את אתר TASE DATA HUB לגישה מהירה לנתוני הבורסה

לראשונה תתאפשר גישה למידע יומי והיסטורי של סך הקניות והמכירות של הגופים המוסדיים וקרנות הנאמנות בכל ניירות הערך הנסחרים בבורסה

חדשות ספונסר 22/09/2020 11:19

א+א-

הבורסה לניירות ערך משיקה מערכת TASE Data Hub, כחלק מהמהלך להתאמת הבורסה לסטנדרטים הטכנולוגיים המקובלים בבורסות המובילות בעולם. המערכת תאפשר נגישות ישירה ונוחה למאגרי המידע של הבורסה באמצעות ממשק מהיר ויעיל.

 

המערכת, המבוססת על פרוטוקול API, תאפשר לראשונה למשקיעים ולשחקנים הפעילים בשוק ההון, גישה ישירה ופשוטה למאגרי המידע, כולל נתונים במהלך יום המסחר, נתוני סוף יום ונתונים היסטוריים בחיבור מהיר ותוך התאמה אישית.

 

הבורסה תשיק גם מוצר חדש במערכת, ה- Smart money trends, תנועות כסף חכם. מוצר זה יאפשר בפעם הראשונה להיחשף למידע יומי והיסטורי של הרכב המחזור הכספי בניירות הערך אשר יכלול את סך התנועות הכספיות המצרפיות של הגופים המוסדיים וקרנות הנאמנות בכל ניירות הערך הנסחרים בבורסה. המוצר מיועד לקרנות גידור, אנליסטים, חברות פינטק, סוחרים גדולים, משקיעי נוסטרו ועוד, ומאפשר להם לבנות אסטרטגיות מסחר ומודלים מתוחכמים על בסיס הנתונים.

 

המידע ב- TASE Data Hub הינו רחב וכולל נתונים רבים הרלבנטיים לפעילות בבורסה ומיועד למגוון רחב של שחקנים ופעילים שונים בשוק ההון. בעתיד צפויים לעלות למערכת מוצרי מידע נוספים, בהתאם לדרישות השוק. המערכת צפויה להגדיל את כמות אתרי המידע והשירותים המפיצים מידע אודות הפעילות בבורסה, להקל על הגופים הקיימים להצגת מידע רחב ועדכני, ולהקל על גופים בינלאומיים לקבל מידע מלא על הפעילות והמסחר בבורסה.

 

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך: "אנו שמחים להשיק את מערכת TASE Data Hub, הצפויה להגדיל את החדשנות בשוק ההון, ואת כניסתם של גופי הייטק ופינטק לפעילות בבורסה. ישראל היא מעצמה של בינה מלאכותית וניתוח מידע, ואנו גאים לספק מידע חדשני ומקיף על השוק. אנו מאמינים כי הנגשת המידע תגדיל את האטרקטיביות של הבורסה למשקיעים הבינלאומיים. הבורסה תמשיך לפעול לפיתוח שוק ההון וזאת כחלק מהתוכנית האסטרטגית שלה".

 

הנגשת חבילות מגוונות של מידע הוא צעד הכרחי לקידום ולשכלול שוק ההון, שהוא אחד מהדגשים המשמעותיים בעבודתה של הבורסה בשנים האחרונות. חבילות המידע שיושקו כוללות גם מידע משולב של כלל הפרמטרים הרלבנטיים להשתלבות במדדי הבורסה ומשקלות רכיבי המדדים, נתונים היסטוריים המתעדכנים מדי יום אודות כלל העסקאות הנעשות בניירות הערך בבורסה ובעסקאות מחוץ לבורסה, נתוני סוף יום מלאים אודות כלל ניירות הערך ומדדי הבורסה, ומידע אודות מועדי הדו"חות הכספיים של החברות ואספות כלליות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה