המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד 1.30% ומדד ת"א 125 ירד 1.02%. בקרב הסקטוריאליים: מדד הבנקים ירד 1.26%, מדד הנפט והגז ירד 1.12%

מערכת ספונסר 21/09/2020 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה שלילית. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 1.30%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 1.02% ומדד ת"א SME60 ירד 0.93%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים ירד 1.26%, מדד הנפט והגז ירד 1.12%, מדד התקשורת ירד 1.09%, מדד הנדל"ן ירד 0.98%. מדד הביומד בלט כשעלה 0.67%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות נייס ואיי.סי.אל, בעליה. מניות בזק, לאומי, פועלים, טבע, דיסקונט ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית לייבפרסון שעלתה 5.58%, ואחריה עלו מניות דוראל אנרגיה, קומפיוגן, אלקטריאון, נייס, אופקו הלת’, לוינשטיין נכסים ואלקטרה צריכה.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פריגו שירדה 6.28%, ואחריה ירדו מניות פוקס, פתאל החזקות, קבוצת עזריאלי, מבנה, דמרי, באטמ וטבע.

היקף המסחר היום עמד על 1.5 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בירידות ניכרות, וגם באירופה מסכים אדומים.

אל על נחלשת היום 7.5% לאחר השלמת ההנפקה ודיווח רשמי של חברת כנפי נשרים על הפיכתה לבעלת השליטה המחזיקה ב-42.9% מהמניות. כנפי נשרים נמצאת בבעלותו ובשליטתו המלאה של אלי רוזנברג. בעלת עניין נוספת בעקבות השלמת ההנפקה היא מדינת ישראל המחזיקה כעת 14.37% מהונה של אל על.

הנהלת מקס סטוק פתחה הבוקר את המסחר לרגל הרישום למסחר בבורסה לניירות ערך: "העובדה שהחברה הפכה לציבורית, לא תשנה את שלושת היסודות עליהם בנויה החברה, הכוללים את המוצר הנכון ביותר עם המחיר הטוב ביותר וחווית הקנייה הטובה ביותר".

הצלחה בימי קורונה: המשקיעים המוסדיים והאג”ח הקונצרניות; בירידות החדות של חודש מרץ רכשו המוסדיים אג"ח בכ - 5 מיליארד ₪; באפריל - אוגוסט מימשו כ - 3.75 מיליארד ₪ ברווח ממוצע של כ - 9%.

 איסתא זכתה במכרז לחכירת מגרשים באזור התעשייה יואב. כל המגרשים הוצעו בייעוד ללוגיסטיקה. החברה תציע לשוכרים פוטנציאלים בניה והשכרה של מתקנים ייעודיים בשטח של 5,000 – 40,000 מ"ר.

מסקירת לאומי: "ירידה של 7% בתוצר השנה על פי התחזית הפסימית של בנק ישראל נראית רחוקה. סביבת האינפלציה השלילית בישראל צפויה להימשך אל תוך הרבעון הראשון של שנת 2021. החמרה והארכה של המגבלות לתוך הרבעון האחרון של 2020 תחמיר את תחזיות הירידה בתוצר".

מילניום פוד טק ביצעה את הפעימה השניה בהסכם ההשקעה בסבוריט. שווי סבוריט עלה ל - 35 מיליון דולר לפני הכסף, לאחר שמור ומיטב השקיעו בחברה עוד 2.05 מיליון דולר. השווי עלה בעקבות אבן דרך בו עמדה החברה – התקדמות בפיתוח הליך ייצור המוצר.
מסקירת מיטב דש: "שוק הדיור עשוי להיות אחד הקטרים שיסייע להוציא את המשק מהמשבר. איומי החמרת הסגר מעלים סיכון למימוש התחזיות הפסימיות של משרד האוצר ובנק ישראל. נמשך גידול מהיר בכמות הכסף במשק שצפוי להוביל לאינפלציה יותר גבוהה בשנים הקרובות".

DP World ובנק לאומי בוחנים השקעה משותפת בתחום הלוגיסטיקה בישראל. מנכ"ל לאומי חנן פרידמן: "אנו רואים הזדמנות מצוינת לשיתוף פעולה עם מפעיל ברמה בינלאומית כדי לשפר את יעילות הסחר בתוך ישראל ומחוצה לה".

כלל ביוטכנולוגיה: eXIthera תערוך ניסוי בתרופה נוגדת קרישה לטיפול בחולי קורונה. בכוונת החברה להמשיך בפיתוח התרופה לשתי התוויות - האחת לטיפול בחולי COVID-19 הנמצאים ביחידות לטיפול נמרץ, והשנייה לטיפול בחולים המחוברים ל – ECMO.

תיקון עולם ואיכילוב יקימו מרכז חקר רפואי לקנאביס. במסגרת שיתוף הפועלה יתבצעו 3 מחקרים לבדיקת יעילות מוצרי תיקון עולם-קנביט ולפיתוח מוצרים חדשים; שתי החברות יהיו שותפות בקניין הרוחני שייווצר במשותף

מגוריט רכשה 136 דירות בשלושה פרויקטים שונים. היקף העסקאות הכולל עומד על כ - 277 מיליון ₪; מצבת הנכסים של החברה כוללת כעת כ - 1350 דירות להשכרה ארוכת טווח.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה