כלל ביוטכנולוגיה: eXIthera תערוך ניסוי בתרופה נוגדת קרישה לטיפול בחולי קורונה

בכוונת החברה להמשיך בפיתוח התרופה לשתי התוויות - האחת לטיפול בחולי COVID-19 הנמצאים ביחידות לטיפול נמרץ והשנייה לטיפול בחולים המחוברים ל-ECMO

חדשות ספונסר 21/09/2020 09:50

א+א-

eXIthera Pharmaceuticals , המוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה בשיעור של כ-45% ועוסקת בפיתוח תרופה נוגדת קרישת דם, EP-7041, הודיעה כי בהמשך לשיחות שקיימה עם ה-FDA בקשר לצורך לפתח נוגדי קרישה חדשים לטיפול בחולי COVID-19, בכוונתה להגיש ל-  FDA ברבעון הרביעי של 2020 בקשה לעריכת ניסוי קליני (IND) ב-EP-7041 בחולי COVID-19 הנמצאים ביחידות לטיפול נמרץ.

 

חולי COVID-19 קשים, עלולים לפתח קרישי דם לא רצויים בכלי הדם, וקרישים אלה יוצרים חסימות בזרימת הדם העלולות לגרום לבעיות קשות התורמות למשל לקושי בנשימה או אף לשבץ.

 

בנוסף, במסגרת הודעתה, מתייחסת eXIthera למאמר שפורסם בכתב העת הרפואי Critical Care Explorations, הסוקר את השימוש האפשרי ב- EP-7041 גם בחולים המחוברים ל-Extracorporeal Membrane Oxygenation, מערכת לחמצון חוץ גופי של הדם. מערכת זו מעבירה דם מגוף החולה למכונה המעשירה את הדם בחמצן, והדם מוחזר לגוף. על מנת שהדם לא ייקרש בתוך ה-ECMO או בצנרת שלה, חולים אלה מקבלים נוגדי קרישה בכמות גדולה, דבר המעמיד אותם בסיכון לדימומים.

 

המאמר דן בתוצאות פרה-קליניות ותוצאות קליניות מניסוי Phase I של eXIthera ב- EP-7041ב-60 מתנדבים בריאים, ומדגיש את הצורך בנוגדי קרישה חדשים עבורECMO אשר יהיו בטוחים יותר בהשוואה לנוגדי הקרישה המצויים בשימוש כיום (בעיקרheparin ). להערכת eXIthera, המידע המוצג במאמר תומך ביכולתה של ה-EP-7041 לשמש כתרופה נוגדת קרישה בכלי הדם ובמערכות המזרימות דם חוץ-גופית, תוך הקטנת הסיכון לדימום בזמן ניתוח או לאחר חבלה.

 

eXIthera מציינת כי בכוונתה להמשיך בפיתוח התרופה לשתי ההתוויות: האחת לטיפול בחולי COVID-19 הנמצאים ביחידות לטיפול נמרץ (ICU) והשנייה לטיפול בחולים המחוברים ל-ECMO.

 

eXIthera עוסקת בפיתוח תרופות נוגדות קרישה (anti-thrombotic agent), המתבססות על עיכוב חלבון הקרישה XIa. מנגנון פעולה זה צפוי להקטין את שיעור תופעות הלוואי הדימומיות המאפיינות תרופות נוגדות קרישה קיימות. eXIthera סיימה ניסוי Phase I שבו נמצא כי התרופה בטוחה, הביאה להארכת aPTT, מדד הקרישה הרלבנטי, בצורה פרופורציונלית לעליית המינון ועם התחלה וסיום מהירים של אפקט זה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה