המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד 0.63% ומדד ת"א 125 ירד 0.66%. בקרב הסקטוריאליים הובילו את הירידות מדדי הטכנולוגיה שירדו כ – 1%

מערכת ספונסר 17/09/2020 17:43

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.63%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.66% ומדד ת"א SME60 ירד 0.47%. באשר לסקטוריאליים, מדדי הטכנולוגיה הובילו את הירידות כשירדו כ – 1%. מדד הבנקים ומדד הנדל"ן, ירדו בשיעור של 0.48%. מדד הביומד ירד 0.73%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות בזק ומיטרוניקס, בעלייה. מניות נייס, לאומי, פועלים, דיסקונט, איי.סי.אל וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית פוקס שעלתה 6.7%, ואחריה עלו מניות סלקום, אלוט, בזק, אטראו שוקי הון, מיטרוניקס, קמהדע ואורמת טכנו.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית סאפיינס שירדה כ – 5%, ואחריה ירדו מניות מג’יק, לייבפרסון, אלקטריאון, אופקו הלת’, אודיוקודס, פרשמרקט ואוגווינד.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.17 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר במגמה שלילית, וגם באירופה מסכים אדומים.

 טלדור מדווחת על נטילת ארבע הלוואות מבנקים שונים. ההלוואות נועדו למחזור הלוואות לזמן ארוך, למימון השקעות של החברה, לשיפור מבנה החוב ולפעילות השוטפת.

 חנן מור מדווחת כי התקבלו היתרי בניה לפרויקטים בראשל”צ ובחריש. פרויקט "מור בעיר" בחריש, יכלול כ - 4,700 מ"ר מסחר וכ - 6,900 מ"ר משרדים להשכרה, וצפוי להניב לחברה הכנסות שנתיות של כ - 13 מיליון ₪.

משק אנרגיה: פרויקט כפר בלום קיבל אישור חברת החשמל בדבר עמידת המתקן בתנאים לסנכרון. ככל שהמתקן יעבור בהצלחה את בדיקת הסנכרון, יוכל הפרויקט להתחיל בהפעלה מסחרית.

 פריגו מודיעה על ריקול וולנטרי ל - ALBUTEROL SULFATE INHALATION. על פי החברה, מדובר במהלך של משנה זהירות, על רקע תלונות לפיהן ישנן יחידות פגומות עקב סתימה.

יו”ר ההסתדרות והממונה על השכר חתמו על הסכם להסדרת הפעילות במגזר הציבורי. 50% מהעובדים ימשיכו לעבוד במתכונת רגילה ויתר העובדים יועסקו מהבית או במתכונות אחרות, תוך שינוי סדרי העבודה.

שר התקשורת יועז הנדל, מינה היום ועדת מכרזים להסדרת הרישיונות והמענקים לפרישת רשת סיבים בפריפריה; בנוסף, הופץ תזכיר חוק מתווה הסיבים להערות הציבור.

הבורסה מסכמת את תש”ף: מגמה מעורבת במדדים המובילים ושיא כל הזמנים בטכנולוגיה. למרות הקורונה, הגיוסים בשוק המניות התגברו השנה והסתכמו בכ - 15 מיליארד שקל. בוצעו 13 הנפקות ראשוניות, 3 חברות חדשות נרשמו ברישום כפול והוכנסה פעילות חדשה ל - 6 חברות.

בעלי השליטה באקסל סולושנס מכרו למשקיעים מוסדיים כ - 19% מהון המניות. קבוצת הפניקס רכשה את מרבית המניות ובית ההשקעות מור הגדיל את חלקו בחברה. סכום העסקה הכולל מוערך בכ - 26 מיליון ₪.

משק אנרגיה רוכשת מאנרג’יקס פרויקט סולארי בהר חברון. החברה תרכוש 50% בשותפות שבבעלותה המתקן וכן את זכויותיה של אנרג’יקס בהלוואת הבעלים של השותפות. היקף העסקה עומד על כ - 8 מיליון ₪.

לקראת הסגר, שר התקשורת הנדל קבע הסדר שיחתוך במאות שקלים את עלויות השימושים החריגים בדקות שיחה בטלפון הנייד בתקופה הקרובה.

די.אן.איי ביומד תקצה 60% - 66% ממניות החברה לברק רוזן. המחיר שישלם רוזן עומד על 30 אגורות למניה, דיסקאונט של כ - 45% על מחיר הסגירה אמש, ובסה"כ היקף העסקה עומד על 14 - 18 מיליון ₪.

לנה וייסביין אנליסטית בית ההשקעות IBI המסקרת את חברות האנרגיה המתחדשת: "להסיט חלק מההשקעות באנרגיה מתחדשת למניות בחו”ל”.

מסקירת לאומי: ”בטווח הבינוני המחסור בדירות חדשות צפוי להתעצם. העובדה שהממשלה פועלת ללא תקציב מאושר ל - 2020 והתקציב ל - 2021 טרם הגיע לאישור, לצד חוסר הבהירות סביב התוכניות הממשלתיות בתחום הדיור, מכבידים על פעילות הבנייה למגורים".

 אל על גייסה 505 מיליון ש”ח בהנפקה, אלי רוזנברג הוא בעל השליטה החדש. רוזנברג רכש 42.9% ממניות החברה, המדינה רכשה מניות בכ - 100 מיליון ₪. הבוקר הודיעה החברה על חזרה הדרגתית של טיסות נוסעים ומטען. העובדים ישארו בחל"ת עד סוף אוקטובר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה