משק אנרגיה רוכשת מאנרג’יקס פרויקט סולארי בהר חברון

החברה תרכוש 50% בשותפות שבבעלותה המתקן וכן את זכויותיה של אנרג’יקס בהלוואת הבעלים של השותפות; היקף העסקה עומד על כ-8 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 17/09/2020 11:45

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת משק אנרגיה מעדכנת על חתימת מזכר הבנות עם חברת אנרג’יקס לפיו תרכוש החברה את כל הזכויות של אנרג’יקס בשותפות "אנרג’יקס א.ח. דרום הר ברון", שהיא הבעלים של מתקן סולארי לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית בהספק של 5 מגה וואט, שחובר לחשמל בנובמבר 2015.

 

המתקן ממוקם באיזור התעשיה מיתרים שבמועצה האיזורית הר חברון, ומשק רוכשת את כל הזכויות של אנרג’יקס (50%) וכן את זכויותיה בהלוואת בעלים שהעמידה אנרג’יקס לשותפות הפרויקט. משק תשלם 8 מיליון ש"ח עבור הזכויות.

 

השלמת העסקה מותנית במספר תנאים מתלים ביניהם סיום בדיקת נאותות, חתימת הסכם מפורט, קבלת אישורי צדדים שליליים ביניהם מרשות התחרות, רשות החשמל ושותפות הפרויקט.

 

אמש הודיעה משק אנרגיה על רכישת 50% מחברת סונול EVI העוסקת בתחום הרכב החשמלי ומספקת פתרונות טעינה לרכבים חשמליים ופלאג-אין. בתחילת השנה זכתה החברה במכרז של משרד האנרגיה במסגרתה היא תקים כ-20 עמדות טעינה מהירות. כיום, החברה מפעילה כ-150 עמדות טעינה פעילות לרכבים.

 

העסקה, תאפשר למשק אנרגיה העוסקת בפיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מגוון מיזמי אנרגיה מתחדשת, בדגש על שדות סולאריים, להרחיב את פעילותה בתחומים המשיקים לפעילות הליבה שלה, ולשלב בין עולמות הרכב החשמלי לעולמות האנרגיה המתחדשת.

 

משק אנרגיה, שהחלה להיסחר בבורסה לניירות ערך בסוף יוני השנה, נמצאת בבעלות 8 ארגונים כלכליים של קיבוצים אשר מאגדים כ-270 קיבוצים מצפון ועד דרום: גרנות; משקי הקיבוצים; משקי הנגב; משקי הדרום; משקי הגליל העליון; משקי עמק בית שאן ומשקי עמק יזרעאל. ארגונים אלה, בחלקם, גם מחזיקים במרבית המניות בתחנת הכח הפרטית הגדולה בישראל – "דליה".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה