המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 ירד 0.32% ומדד ת"א 125 ירד 0.13%. בקרב הסקטוריאליים: מדד הנפט והגז עלה 0.97%, מדד הבנקים ירד 1.48%

מערכת ספונסר 16/09/2020 17:47

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.32%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.13% ומדד ת"א SME60 עלה 0.54%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז עלה 0.97%, מדד התקשורת עלה 0.72%, מדד הבנקים ירד 1.48%, ת"א טכנולוגיה ירד 0.56%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות נייס, בזק, פוקס ושופרסל, בעליה. מניות לאומי, פועלים, אורמת טכנו ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אנרג’יאן שעלתה 18.13%, ואחריה עלו מניות או פי סי אנרגיה, פוקס, אלקטריאון, בזן, תדיראן הולדינגס, קנון ובזק.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אורמת טכנו שירדה כ – 7.21%, ואחריה ירדו מניות דלק קידוחים יהש, לוינשטיין נכסים, דלתא, מגדלי תיכון, מטריקס, סאמיט וארד.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.22 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בנטייה לעליות שערים, ובאירופה מסכים אדומים.

כלל ביוטכנולוגיה: ה - FDA קיבל בקשת מדיוונד לאישור שיווק של NexoBrid לטיפול בכוויות חמורות. מנהל המזון והתרופות האמריקאי קבע את תאריך היעד לסיום הבחינה וקבלת החלטה בנוגע לבקשה, ל - 29 ביוני, 2021.

אנלייבקס מדווחת על אישור לפטנט חדש ל –Allocetra בסין. החברה מצפה כי הפטנט החדש יוכר בסין במהלך הרבעון הרביעי של 2020.

מספנות ישראל חתמו הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם DP WORLD מדובאי. החברות ישתפו פעולה בהקמת שירות ספנות בנתיב ישיר מנמל ג’בל עלי בדובאי לנמל אילת. בנוסף בוחנות השתיים אפשרות הגשה משותפת של הצעה בהליך להפרטת נמל חיפה.

 אאורה סיימה את שיווק כל הדירות בפרויקט גני איילון בלוד. הצפי לרווח גולמי בפרויקט עומד על 75 מיליון ₪, מתוכו הוכרו עד כה בדוחות הכספיים כ - 26 מיליון ₪. הקמת הפרויקט צפויה להסתיים ברבעון השני של 2021.

כלכלני בנק הפועלים מגיבים על מדד המחירים לצרכן שנותר ללא שינוי באוגוסט: "עדיין מעריכים שהאינפלציה צפויה להיות נמוכה, אך לא שלילית. צופים אינפלציה בשיעור של 0.5% ב - 12 החודשים הקרובים.

אפקון תקים קרן השקעות באנרגיות מתחדשות בהיקף של כ - 150 מיליון יורו. החברה רוכשת 70% מחברת לוגיה, חברה יזמית בתחום האנרגיה המתחדשת, בהשקעה של עד כ - 21 מיליון ₪. הפעילות תשמש כזרוע נוספת של אפקון שתקרא "אפקון אנרגיות מתחדשות".

כלל ביטוח מיישמת פתרון של Incentives Solutions לחישוב עמלות סוכנים. מערכת JOOPY Insurance מספקת יכולות ניהול מקצה לקצה הכוללות הגדרת הסכם עבודה האישי של כל סוכן במערכת והטמעת ההסכם על כל תנאיו כנגזרות במערכת חישוב העמלות.

 רובוגרופ תציע קורסים לבתי ספר בארה”ב בשיתוף עם אמזון. התמורה לחברה צפויה להגיע עד למיליון דולר, שחלקו ישולם כמקדמה והיתרה תינתן בהתאם לכמות המשתמשים במערכת.

או.פי.סי רוכשת חברת אנרגיה מתחדשת בארה”ב: החברה חתמה על מכתב כוונות לרכישת השליטה בחברת CPV העוסקת בתחום ייצור החשמל הפרטי בארה"ב. סכום ההשקעה נאמד בכ – 700 - 800 מיליון דולר.

פוקס חתמה על הסכם להפעלת רשת JUMBO בישראל. עלות ההשקעות וההשקעות בהון חוזר מוערכת ב – 15 - 18 מיליון ₪ לחנות. החנות הראשונה בישראל תיפתח על ידי החברה לא יאוחר מסוף שנת 2021.

משק אנרגיה רוכשת 50% מחברת סונול EVI. העסקה משקפת לחברה שווי נוכחי של למעלה משישה מיליון ₪. להערכת החברה, היקף ההשקעות הנדרש כדי להגיע לנתח שוק של כ - 20% עומד על כ - 40 מיליון ₪ ב - 5 השנים הבאות.

מילניום פוד-טק משקיעה 1.8 מיליון דולר ב – Phytolon. החברה עוסקת במחקר ופיתוח של צבעי מאכל טבעיים לתעשיית המזון. החברה העניקה לשותפות זכות להמרת סכום ההשקעה למניות של החברה.

מאגר כריש יספק גז לתחנת הכח רמת חובב. היקף ההסכמים לאספקת גז עליהם חתומה אנרג’יאן מגיע כעת לכ - bcm 7 שנתי. ההסכמים צפויים לייצר לחברה הכנסות נוספות של למעלה מ - 2.5 מיליארד דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה