המל”ט הרמס 900 של אלביט מערכות, הדגים את יכולתו לפעול במרחב טיסה אזרחי לצד מטוסים מאוישים

הטיסות בוצעו מטעם משמר החופים הבריטי כחלק מהתהליך לשילוב מטוסים לא מאוישים בביצוע משימות חיפוש והצלה ימיים

מערכת ספונסר 16/09/2020 17:25

א+א-

משמר החופים הבריטי ואלביט מערכות השלימו לפני מספר ימים סדרת טיסות ניסוי במל"ט הרמס 900 ימי של אלביט. הטיסות בוצעו מטעם משמר החופים הבריטי כחלק מהתהליך לשילוב מטוסים לא מאוישים בביצוע משימות חיפוש והצלה ימיים. כיום, משימות החיפוש וההצלה הימיים מבוצעות בבריטניה בעיקר באמצעות מסוקים מאוישים. טיסות הניסוי בוצעו ליד החוף המערבי של ויילס במהלך השבועיים הראשונים של ספטמבר.

בשונה מאופן הפעולה הקיים של מל"טים, ההרמס 900 הימי של אלביט ביצע את משימותיו תוך שהוא פועל במרחב אווירי אזרחי לא מבוקר וללא סגירה אווירית ייעודית, בתיאום עם רשות התעופה האזרחית הבריטית. המל"ט ביצע מגוון משימות המדמות הצלה לאורך קו החוף ובעומק הים, במרחב אווירי מסוכן, כולל חילוץ ספינות בטווחים ארוכים החוצים קווי אוויר בינלאומיים.

הצלחת הניסוי היוותה צעד משמעותי מבחינת משמר החופים הבריטי שחותר לשפר את היעילות והדיוק של פעולות החיפוש וההצלה הימיות, תוך צמצום הסיכון לצוותים האוויריים. תנאי מזג אוויר קשים ומשך טיסה קצר מגבילים מאוד את יכולות החיפוש וההצלה הימיים של מסוקים או מטוסים מאוישים, ולעיתים קרובות אף מונעים ממסוקי ומטוסי חיפוש והצלה לבצע את משימתם. למל"ט הרמס 900 ימי יש יכולת טיסה למשך יותר מ- 24 שעות רצוף, בכל תנאי מזג אוויר, ביום ובלילה. אלו יכולות המאפשרת לו בצע משימות חיפוש והצלה באופן מהיר יותר ואפקטיבי יותר, להגדיל את מספר משימות החיפוש וההצלה הימיות שניתנות לביצוע באופן בטוח ולתרום בכך להצלת חיים. אלביט מערכות הרחיבה לאחרונה את יכולות ההצלה ממטוס לא מאויש, עם שילוב היכולת לבצע גם שיגור מדויק של רפסודות הצלה ממל"ט הרמס 900 ימי. לאחרונה פורסם כי מל"ט הרמס 900 הכולל יכולת זו נמסר ללקוח בדרום-מזרח אסיה.

מל"ט הרמס 900 ימי (משקל 1.2 טון, מוטת כנפיים 15 מטר) נועד לקיים סיור ימי רציף לטווחים ארוכים והוא מאפשר ניטור רציף של שטחי ים נרחבים ורצועות חוף ארוכות תוך זיהוי פעילויות חשודות וסכנות פוטנציאליות. הרמס 900 ימי נושא מכ"מ ימי, מטע"ד אלקטרו-אופטי, תקשורת לוויינית ומקלט למערכת זיהוי אוטומטי של כלי שיט, מקלט רדיו לאיכון מיקום במצב חירום.

הרמס 900 הוא מערכת מל"ט לטיסה ממושכת בגובה ביניים מהמובילות בעולם. הרמס 900 נמצא בשימוש מבצעי בחיל האוויר הישראלי (מכונה "כוכב") כבר משנת 2015, והוא נבחר על ידי מדינות רבות בהן שוויץ, אנגליה, האיחוד האירופי, האו"ם, מקסיקו, ברזיל, צ’ילה ומדינות בדרום מזרח אסיה. באלביט מערכות מועסקים למעלה מ-1,000 עובדים בפיתוח וייצור מערכות מל"ט, ופעילות זו מספקת עבודה למאות ספקים ישראלים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה