משק אנרגיה רוכשת 50% מחברת סונול EVI

העסקה משקפת לחברה שווי נוכחי של למעלה משישה מיליון ₪; להערכת החברה, היקף ההשקעות הנדרש כדי להגיע לנתח שוק של כ-20% עומד על כ-40 מיליון ש"ח ב-5 השנים הבאות

חדשות ספונסר 16/09/2020 10:32

א+א-

משק אנרגיה, זרוע האנרגיה המתחדשת של הקיבוצים רוכשת 50% מחברת סונול EVI בעלות עסקה המשקפת לחברה שווי נוכחי של למעלה משישה מיליון ₪. עסקה זו מצטרפת לרצף העסקאות האחרונות שמבצעת החברה מאז הנפקתה בבורסת ת"א לפני כחודשיים.

 

במסגרת העסקה, אשר אושרה אמש בדירקטוריון החברה, תרכוש משק אנרגיה את חלקם של בעלי המניות הפרטיים בסונול EVI ותצטרף לסונול אשר תמשיך להחזיק במחצית ממניות החברה. העסקה, תאפשר למשק אנרגיה העוסקת בפיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מגוון מיזמי אנרגיה מתחדשת, בדגש על שדות סולאריים, להרחיב את פעילותה בתחומים המשיקים לפעילות הליבה שלה, ולשלב בין עולמות הרכב החשמלי לעולמות האנרגיה המתחדשת.

 

בכך, הופכת משק אנרגיה לחברת האנרגיה המתחדשת הראשונה בישראל אשר משלבת ייצור חשמל נקי באמצעות שדות סולאריים, אגירת אנרגיה, עמדות טעינה ופתרונות שונים לרכבים חשמליים. כבר היום ניתן למצוא במדינות רבות בעולם המערבי את השילוב שבין ייצור חשמל סולארי להטענת רכבים חשמליים. שילוב זה מאפשר להפחית את התלות בייצור חשמל קונבנציונאלי גם עבור רכבים חשמליים הנחשבים נקיים. על פי ההערכות החברה, היקף ההשקעות הנדרש על מנת להגיע לנתח שוק של כ-20% צפוי לעמוד על כ-40 מיליון ש"ח במהלך 5 השנים הבאות.

 

"החיבור בין משק אנרגיה המאגדת את מרבית הקיבוצים בישראל לבין סונול יאפשר לסונול EVI, מהחברות המובילות בארץ בתחום הרכב החשמלי, להציע פתרונות הטענה חדשניים ונקיים בפריסה ארצית רחבה ונגישה באופן שיהפוך את השימוש ברכבים חשמליים לפתרון מוביל ואת סונול EVI למובילה בתחומה", מציין חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה. "עסקת הרכישה הינה חלק מאסטרטגיית הצמיחה של משק אנרגיה, כחברת אנרגיה מובילה בישראל והרחבת פעילותה לתחומים משיקים בעלי סינרגיה וערך רב העומדים בקנה אחד עם חזונו של משרד האנרגיה".

 

על פי מחקרים כלכליים ישנה כדאיות רבה לשימוש בעמדות הטעינה הציבוריות המפחיתה את עלות הנסיעה לק"מ בכ-30%. יתרה מכך, מהנתונים עוד עולה שהרווח הגולמי הצפוי מתפעול עמדת טעינה אחת בהספק של 50 קילוואט בשנת 2025, צפוי לעמוד על קרוב ל-100,000 ש"ח לשנה.

 

סונול EVI, פועלת בתחום הרכב החשמלי ומספקת מגוון רחב של פתרונות טעינה לרכבים חשמליים ופלאג-אין. בתחילת השנה זכתה החברה במכרז של משרד האנרגיה במסגרתה היא תקים כ-20 עמדות טעינה מהירות. כיום, החברה מפעילה כ-150 עמדות טעינה פעילות הפרוסות בתחנות דלק של סונול, בבנייני משרדים וחברות עסקיות לרבות צ’מפיון מוטורס ומייקרוסופט וכן בבתים פרטיים.

 

הבעלות במשק אנרגיה מורכבת מהארגונים הכלכליים של הקיבוצים אשר מאגדים  כ-270 קיבוצים מצפון ועד דרום: גרנות; משקי הקיבוצים; משקי הנגב; משקי הדרום; משקי הגליל העליון; משקי עמק בית שאן ומשקי עמק יזרעאל. ארגונים אלה, אשר בחלקם גם מחזיקים במרבית מניות בתחנת הכח הפרטית הגדולה בישראל – "דליה".

 

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה: "השותפות ביננו לבין סונול תסייע להפוך את סונול EVI למובילת שוק במתן פתרונות לרכבים חשמליים. מדובר בהתרחבות אסטרטגית שתגדיל את מנועי הצמיחה של משק אנרגיה בשוק האנרגיה העתידי ובתחומים משיקים לו"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה