בבילון רוכשת את השליטה בחברת פרודוור

לאחר השלמת העסקה תחזיק בבילון ב-65% בחברה והמנכ"ל יוסי חיימוב יחזיק ב-35%; התמורה הכוללת עומדת על 16 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 15/09/2020 12:48

א+א-

לאחר שבינואר השנה הודיעה חברת בבילון על שינוי אסטרטגיית החברה, מדווחת היום החברה על התקשרות לרכישת מניות חברת פרודוור(Prodware), במסגרתו תרכוש החברה 100% ממניות פרודוור, יחד עם מר יוסי חיימוב, מנכ"ל פרדוור. לאחר השלמת העסקה תחזיק בבילון ב-65% בחברה, ויוסי חיימוב יחזיק ב-35% הנותרים, בדילול מלא.

 

התמורה הכוללת עומדת על 16 מיליון ש"ח, מתוכם 1.28 מיליון יופקדו בידי נאמד במועד ההשלמה להבטחת שיפוי לרוכשים.

 

פרודוור עוסקת בייעוץ, הטמעה ויישום של מערכות CR ו-ERP של מיקרוסופט, לרבות מוצרי לוקליזציה שבבעלותה, מערכת PowerBI והשמת מומחים בתחומים הללו.

 

בנוסף, החברה ומר חיימוב התקשרו בהסכם הלוואה במסגרתו תעמיד בבילון מימון בגובה מרבית חלקו של חיימוב בעסקה, לצורך רכישת המניות. בהתאם להוראות ההסכם, ימשכן חיימוב את כל מניותיו בפרודוור לחברה, וימסור שטר חוב בסך של 1.5 מיליון ש"ח. פירעון ההלוואה ייעשה מתוך סכומי הדיבידנד להם יהיה זכאי חיימוב מפודוור, עד לגובה שטר החוב.

 

בין בבילון לחיימוב נחתם הסכם בעלי מניות שיכנס לתוקפו עם השלמת העסקה, במסגרתו נקבעו בין היתר זכות סירוב ראשונה לצדדים, זכות הצטרפות, ומנגנוני אופיות מכר ורכש (PUT ו-CALL) לצדדים. את בבילון מייצגים עוה"ד ניב סיון ואוהד גראוב ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

 

ביצועה של העסקה נובע כאמור מהחלטת החברה לפעול לשינוי האסטרטגיה, כך שפעילותה של בבילון תתמקד ביצירת חברת טכנולוגיית מידע (IT) המתמחה בפתרונות טכנולוגיים בתחומי מערכות המידע. בהודעה לבורסה מציינת החברה כי הרכישה נעשית "למען הגשמת שאיפתה של בבילון לתת מענה מקיף ללקוחותיה ולהשיא את רווחיה תוך ניצול מיטבי של משאביה".

 

כאשר החליטה החברה בינואר על השינוי האסטרטגי, היא דיווחה גם על מינויו של אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ליו"ר הדירקטוריון. על המינוי אחראית קרן אלפא שהגדילה את אחזקותיה בחברה ל-30% ובעקבות כך מינתה שני דירקטורים – את פינטו כיו"ר דירקטוריון, ואת גבי דישי יו"ר ושותף בקרן אלפא שישמש כדירקטור בחברה.

 

בחודש אפריל השנה הודיעה בבילון על רכישת שתי חברות בתחום טכנולוגית המידע,  בעלות פעילות משותפת במתן שירותים בתחומי ייעוץ והטמעת מערכות מידע, בתמורה לסך כולל של 4.8 מיליון ₪. בפברואר השנה, כצעד נוסף מהחלטת החברה לפעול לשינוי אסטרטגי, מכרה בבילון את אחזקותיה בחברת אם.אס.טי טראוול, שעמדו על 37.97%. בצעד שהתגלה ככמעט נבואי שכן החברה היא סטארטאפ תיירותי והיא עוסקת בפיתוח מנוע אוטומטי של הזמנות בתחום התיירות ללקוחות פרטיים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה