המסחר בת”א יתחדש על רקע עליות בניו יורק, מול הסגר המתקרב

בניו יורק ננעל יום המסחר במגמה חיובית, באירופה נרשמה מגמה מעורבת. באסיה כעת נטייה לעליות. למרות הסגר המתקרב, יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול בירוק

מערכת ספונסר 15/09/2020 08:44

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע סגירת המסחר בוול סטריט בעליות אמש. החוזים העתידיים בניו יורק מצביעים לפי שעה על פתיחה ירוקה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול במגמה מעורבת והמסחר באסיה מתנהל כעת בנטייה לעליות. למרות הסגר המתקרב, יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול בעליות שערים; מדד ת"א 35 עלה 1.61% ומדד ת"א 125 עלה 1.86%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף וכן בפער שלילי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון בפער שלילי של 1.62% ומניית אלביט מערכות בפער שלילי של 1.17%. מניית אופקו הלת’ חוזרת בפער חיובי של 4.32%.

מועצת הנפט המליצה לממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה לאשר את מיזוג חברת נובל אנרג’י לחברת בת של שברון. שר האנרגיה יובל שטייניץ: "המלצת מועצת הנפט לאשר את כניסת ענקית האנרגיה שברון לישראל תהפוך את האפשרויות של ענף האנרגיה הישראלי לבלתי מוגבלות".

ועדת המכסות במשרד הכלכלה הודיעה כי חברת רמי לוי הפרה את הוראות ההליך התחרותי ליבוא בשר. משכך, הורתה הוועדה על חילוט 50% מהערבויות שהפקידה החברה, בסך כ - 2.6 מיליון ₪; "המכסות צריכות להגיע לציבור הצרכנים במחיר מופחת".

מסקירת הראל פיננסים: "החדשות הרעות כבר מתומחרות בשוק, עולה הסיכוי לשנה טובה. לפני שממהרים לצמצם חשיפה לקראת הסגר השני, זוכרים שבסגר הראשון מי שמכר הצטער".

קרן פימי רוכשת 50% מחברת תשתיות תמורת 135 מיליון ₪. רכישת חברת איליקים בן ארי נעשית לפי שווי חברה של 270 מיליון ₪. בבעלות החברה ארבע מחצבות, מפעלים בתחום חומרי חציבה, ציוד מכני הנדסי ושתי תחנות מעבר לפסולת ביתית.

נגיד בנק ישראל אמיר ירון על הסגר: ”השרידות של העסקים ויכולת ההכלה של משקי הבית נמוכות יותר, צמצום הפעילות בסגר הקודם במרץ ואפריל התבטא בירידת התוצר בשיעורים שלא היכרנו בעבר וחשוב להבין שמגבלות באותו היקף פעם נוספת יביאו לפגיעה חמורה יותר".

ברבעון השני של השנה צנחו התחלות הבניה בישראל ב - 29%. ב - 12 החודשים האחרונים, ירד היקף הבניה במחוז תל אביב ב - 23% ובחיפה ב - 41.7%. מספר הדירות החדשות שנמכרו בחודש יולי הוא כ - 3,030.

הענף מגיב לירידה בהתחלות הבנייה: ”הפער בין ההיצע לביקוש יגדל, והמשמעות היא עליית מחירים חדה”, "הממשלה צריכה לדאוג לקיצור משמעותי בהליכי הרישוי, לשחרור חסמי ביורוקרטיה, להמשך עבודה תקין ומהיר של ועדות התכנון".

אוברסיז תשקיע כ-700 אלף דולר בחברת השילוח של מסחר מקוון אקסלוט. אקסלוט השלימה גיוס של 5 מיליון דולר לפי שווי של כ - 27 מיליון דולר, סכום הגבוה בכ - 270% משווי אחזקות החברה בספרי אוברסיז.

 אאורה השלימה את רכישת הקרקע בפרויקט בן שמן. צפי ההכנסות בפרויקט מוערך בכ - 760 מיליון ₪ והרווח כ - 100 מיליון ₪. בשלב א’ יבנו 334 דירות, מתוכן כבר נחתמו הסכמי מכר מחייבים ל - 206 דירות.

יוניקורן השלימה השקעות בהיקף של 2.5 מיליון דולר. החברה התחילה להיסחר, לאחר השלמת ההנפקה וגיוס של 70 מיליון דולר. כמו כן החברה השלימה השקעות בסייברוואן, וויפלאש ובובייל.

מצלאוי ונצבא חתמו על הסכם ליווי פיננסי לפרויקט בבת ים. ההלוואה מבנק לאומי, בהיקף 1.158 מיליארד ₪, תשמש את החברה בביצוע הפרויקט ברחוב יוספטל בבת ים, בו יהרסו 240 דירות ישנות וייבנו 1078 דירות חדשות לצד משרדים ושטחי מסחר.

אלביט מערכות זכתה בחוזה לאספקת חלקי מבנה מורכבים למטוס ה - F-35. החברה תספק לכל דגמי מטוס ה -F-35 מרכבים לפתחי הגישה הקדמיים העשויים מחומרים מרוכבים וכן את חלקי המבנה הנלווים.

מרחביה: קארדיאקסנס חתמה על הסכם הפצה באיחוד האמירויות. היקף העסקה מוערך בכ - 8 מיליון דולר. השעון שפיתחה החברה יחל להימכר ב -2021 בכל מדינות האיחוד. סך הסכמי ההפצה של החברה עומד על למעלה מ - 70 מיליון דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה