איך ייראה בלאק פריידי 2020 בצל הקורונה?

מגיפת הקורונה טרפה את הקלפים עבור חנויות, רשתות וענפים שלמים ברחבי העולם. כיצד היא צפויה לשנות את בלאק פריידי כפי שהכרנו אותו עד היום?

תוכן מקודם 13/09/2020 10:23

א+א-

בלאק פריידי, שמתרחש בכל שנה ביום שישי שאחרי חג ההודיה, מציין את תחילת עונת הקניות בארה"ב בנהירה המונית של קונים לחנויות המציעות מבצעי מכירות והנחות גדולים.

 

איך ייראה בלאק פריידי 2020 בצל מגיפת הקורונה? ריכזנו כאן מספר תחזיות ליום המבצעים הגדול של השנה.

 

1. מבצעי המכירות יתחילו מוקדם יותר

ענקית הקמעונאות האמריקאית וולמארט הודיעה לאחרונה שתתחיל השנה את מבצעי המכירות בחנויות הרשת כבר באוקטובר 2020, על מנת למנוע מצבים של התקהלויות גדולות ותורים צפופים בכניסה לחנויות.

 

סיבה נוספת להקדמת המבצעים לחודש אוקטובר היא השינוי שביצעה אמזון במועד מבצעי פריים דיי 2020 מחודש יולי לאוקטובר 2020.

 

מכיוון שהמועד הרשמי של בלאק פריידי הוא ה-27 בנובמבר 2020, מדובר בתקופת מבצעים ממושכת למדי, וניתן להעריך שהחברות הגדולות יחלקו אותה לתקופות קצרות יותר בה יתמקדו בכל פעם בקטגוריית מוצרים אחרת ("שבוע מבצעי מוצרים לבית", "שבוע מבצעי אופנה" וכו’).

 

2. שימוש מוגבר בנקודות איסוף

רשתות השיווק והקמעונאות צפויות לקדם את השימוש באיסוף משלוחים מחנויות ונקודות איסוף, על מנת לצמצם את ההתקהלויות בחנויות עצמן.

בנוסף, ייתכן שבחלק מהמקרים יתבקשו הלקוחות לתאם מראש את מועד הגעתם לאיסוף המשלוח.

 

3. האונליין ימשיך לגדול

היקפי המכירות אונליין בבלאק פריידי וסייבר מאנדיי, שצמחו בשנים האחרונות, צפויים לגדול השנה באופן משמעותי, כחלק מהשינוי הכולל בהרגלי הצריכה של ציבורים שלמים בעולם.

 

השנה צפויים להצטרף לקונים אונליין גם לקוחות מבוגרים יותר, אשר התרגלו "בזכות" הקורונה לבצע רכישות באמצעות האינטרנט, ומן הסתם יימנעו ככל האפשר מהגעה פיזית לחנויות.

 

4. היצירתיות תפרח

עתות משבר היו מאז ומתמיד כר פורה ליוזמות יצירתיות, וניתן להעריך שגם השנה נצפה ביוזמות כאלה.

 

ירידי מכירות באוויר הפתוח, אוהלים גדולים שיוסבו לחנויות ענק, שיטות שילוח מקוריות, גמישות במועדי המבצעים והמשלוחים – אלה הם רק חלק מהרעיונות שכבר נבדקים בהנהלת חברות ואתרי הקמעונות הגדולים. בקיצור - יהיה מעניין.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה