מיט טק רוכשת חברה המפתחת שומן מתורבת מתאי גזע

תמורת הרכישה תשלם מיט טק 17.5 מיליון דולר במניות ובמזומן, בהתאם לאבני דרך שיקבעו בהסכם; החברה מעוניינת לשלב את הטכנולוגיה הנרכשת במוצריה

חדשות ספונסר 09/09/2020 15:19

א+א- 3

חברת מיט טק, המפתחת תהליך להדפסה תעשייתית של בשר נקי באמצעות מדפסת תלת-ממד, מדווחת היום על התקשרות במכתב כוונות לרכישת חברה בינלאומית העוסקת בפיתוח טכנולוגיה לייצור שומן מתורבת.

 

החברה אותה מבקשת מיט טק לרכוש פיתחה טכנולוגיה ייחודית וקניינית, לייצור שומן מתורבת, שומן מן החי המופק במעבדה ללא הרג בעלי חיים, מסוג בקר, עוף ואווז. השומן המתורבת ניתן לשילוב עם פיתוחי החברה, וכן ניתן לשילוב עם חלבון על מנת להקנות להם מרקם של בשר אמיתי לדוגמא פטה אווז המופק ללא פגיעה בבעלי חיים.

 

החברה מזהה כי במקביל לדרישה הקיימת בשוק לנתחי בשר אמיתי המופקים מתרביות תאים באופן נקי וללא פגיעה בבעלי חיים, קיימת גם דרישה הולכת וגוברת למוצרים "היברידים", מוצרים אשר משלבים בתוכם רכיבים צמחיים ורכיבים המופקים מן החי.

 

החברה מעוניינת לעשות שימוש בטכנולוגיה אשר פותחה בחברה יחד עם הטכנולוגיה של החברה הנרכשת על מנת לקדם במקביל לפיתוח מוצר הדגל של החברה, "הסטייק המודפס", מוצרים היברידים איכותיים.

 

התקשרות זו מהווה המשך ישיר לאסטרטגיית הצמיחה של החברה, שמייעלת את תהליכיה ואת הגיוון שבמוצריה באופן רוחבי על מנת להגיע לידי פיתוח של בשר מתורבת בהקדם האפשרי וברמת גימור גבוהה. הטכנולוגיה של חברת המטרה לייצור שומן בקר, עוף ואווז מתורבת, לאחר שתוטמע בחברה, תוכל להשתלב, בין השאר, עם טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד שפיתחה מיט טק.

 

על פי מכתב הכוונות תרכוש מיט טק את כל מניות חברת המטרה ואת כל נכסיה בתמורה ל-17.5 מיליון דולר שישולמו במניות ובמזומן. חלק מהתשלום יהיה כפוף לעמידת החברה באבני דרך שיסוכמו בין הצדדים. המחיר לפיו תוקצה כל מניה של החברה לבעלי מניות חברת המטרה יהיה לפי מחירה הממוצע של המניה ב-30 ימי המסחר לפני ההסכם הסופי.

 

שדרת הניהול של החברה הנרכשת תמשיך לכהן בתפקידה בחברת המטרה למשך תקופה של לפחות שנתיים על מנת להמשיך לפתח את הטכנולוגיה שלה ולשלב אותה עם הטכנולוגיה של מיט טק, וכן להגיע לאותן אבני דרך ויעדים שיקבעו בין החברות לצורך השלמת מהלך ההסכם.

 

בדיקות נאותות הדדיות וחתימה על הסכם סופי צפויים עד לסוף חודש ספטמבר, כאשר בהתאם למצב הקורונה והמגבלות העולמיות, הצדדים יוכלו להאריך את מועד הסיום בהסכמה משותפת.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  עובדים שם יפה

  אין ספק שרכישת החברה תייצר ערך אבל הודעה מהותית שתעיף את הנייר זה על ייצור ה 100 גר׳ הראשון או הנפקה חלומית בנאסדק מהמר ולא ממליץ שנראה את הנייר בשער 1000 לפחות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  roycohen 09/09/2020 15:48

 2. 2
  יצרני הטכנולוגיה

  לפי הכתבה עליהם בטלויזיה הם לא מעוניינים לייצר סטקים, אלא לייצר טכנולוגיה שלמה מא' עד ת' ולמכור אותה ואז לעבור לפיתוח הבא: עופות, דגים... כבר אמרו שהם במגעים עם חברה גרמנית שתייצר לפי מיטב הבנתי
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  gefen5 09/09/2020 15:39

 3. 3
  מיט-טק עכשיו בנוסף..יצרנית של שומן

  מהחי, על פי הבנתי זה מרכיב בסיסי בכל הקשור לנושא ההדפסה 3D, ככה שהם לא רק יהיו יצרן הבשר אלא גם יצרן המרכיבים הבסיסים...שזה פותח את השוק שלהם לחברות ולא רק ללקוחות קצה. יפה להם!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 09/09/2020 15:24