קביעת תור בשגרירות ארה”ב

על מנת לזכות בוויזה מארה"ב למטרת תיירות או עסקים יש להשלים שאלון מקוון ולשלם אגרת וויזה ורק אחריהם ניתן לקבוע ריאיון לוויזה

תוכן מקודם 09/09/2020 11:24

א+א-

קביעת תור לריאיון בשגרירות היא בגדר חובה ולא ניתן להגיע לריאיון בשגרירות ללא קביעת מועד.

 

ארצות הברית, שמכונה "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות", מעוניינת להגביל את האנשים הרוצים לבקר בה. ארה"ב מהווה גם כיום את המדינה החזקה והמשפיעה בעולם והיא מושכת אליה כמות רחבה של מבקרים מידי יום, תוך שהיא מתמודדת עם איומים מבית ומחוץ. על כן בארה"ב לא יכולים לאפשר כניסה חופשית למדינתם, כשממדינות שיש בהם תושבים שיכולים להוות עבורה איום הכניסה תתאפשר רק עם ויזה.

 

מי צריך להגיע לריאיון?

מי שטרם מלאו לו 14 או מי שמעל גיל 80 אינו נדרש להתייצב לראיון כשהאמריקאים מסתפקים במקרים אלו בשאלון הבקשה, בתשלום האגרה ושליחת האישורים הנדרשים יחד עם תמונה ודרכון בתוקף לשגרירות.

 

אלו המועמדים לויזה דיפלומטית, להם דרכון ממדינות הפטורות מויזה או אלו שהוגדר להם שהם בעלי "פטור מריאיון אישי" מכיוון שהייתה להם ויזה בעבר עשוים גם כן להיות פטורים מריאיון.

 

כיצד קובעים תור לריאיון?

קביעת תור ויזה לארצות הברית נעשית און ליין דרך אתר האינטרנט של השגרירות שמופיע באנגלית, עברית וערבית. באתר תוכלו למצוא את התאריכים והשעות הפנויות לקביעת ריאיון.

 

את הריאיון ניתן לקבוע בקונסוליה בתל אביב או בשגרירות בירושלים. הראיונות מתקיימים בימים שני עד שישי משבע בבוקר ועד שתיים בצהריים. חשוב להכיר כי בחודשי העומס התורים נתפסים במהרה ויש לפעול כמה שיותר מוקדם בקביעת תור לריאיון.

שינוי מועד הריאיון נעשה גם הוא דרך אתר האינטרנט.

 

שירותים חיצוניים

ישראלים רבים עושים שימוש בחברות ישראליות שיטפלו לכם בבקשה לויזה, בין אם בהתמודדות עם השאלון באנגלית, קביעת התור בשגרירות ועוד.

 

קביעת תור לשגרירות עצמה

עבור טיול בארה"ב תצטרכו לקבל ויזת מבקרים כשמועמדים, כאמור, בגילאי 14-80 אינם נדרשים לעבור ריאיון. אלו שהוציעו כבר ויזה לארה"ב לאחר 2008 ועומדים בתנאים לחידוש הויזה אינם צריכים לעבור שוב ריאיון.

 

מילוי הטפסים בטרם קבענו תור

הטופס הראשון שיש למלא טופס בקשה לויזה – טופס DS-160. את הטופס ממלאים באופן מקוון ובו תשאלו אודות עיסוקיכם, פרטי הנסיעה, מטרת הנסיעה ועוד. בהמשך תדרשו להירשם לאתר השגרירות ולשלם אגרה בסך 160 דולרים.

לאחר פעולות אלו תוכלו לתאם לעצמכם ריאיון.

 

מה מביאים לפגישה?

לפגישה עבור הריאיון לויזה יש להביא איתנו את דף האישור לטופס DS-160 שמילאנו, אישור תשלום אגרת ויזה, ההזמנה לריאיון, תמונה צבעונית ברקע לבן בגודל של חמש ס"מ על חמש ס"מ, דרכון בתוקף, אישורים ומסמכים המאשרים כי מרכז חיינו בישראל דוגמת תלושי שכר, מכתב העסקה, חוזה עבודה קבוע, מסמך על שירות בצה"ל, מסמכים המאשרים מסגרת לימוד אקדמאית בישראל ועוד.

 

הריאיון עצמו

לתוך השגרירות האמריקאית מותר להיכנס עם ארנקכם ,עיתון או ספר, כלי כתיבה, מפתחות ושקית לצורך נשיאת המסמכים. לא תורשו להיכנס עם תיקי גב, מזוודות, כל ציוד אלקטרוני שכולל כמובן גם טלפונים ניידים, כל תרסיס, נוזל, אבקה או מבעיר וכמובן כלי נשק. מחוץ לשגרירות תוכלו למצוא חנויות לשמירת חפצים.

 

עם הגעתכם תתבקשו לעבור בידוק ביטחוני כשבנוסף תזכו לליווי צמוד עד למחלקה אליהם אתם אמורים להגיע. בזמן הריאיון תשאלו על נסיבות הטיסה לארה"ב, על כך שמרכז חייכם בישראל. לאחר הראיון, שלרוב לוקח מספר דקות, תקבלו תשובה האם הויזה שלכם אושרה או נדחתה.

 

במידה והבקשה אושרה תצטרכו להשאיר הדרכון והטפסים שמילאתם בשגרירות על מנת שזו תוכל להנפיק לכם את הויזה. במקרה של דחייה יש והאמריקאים ידרשו מכם מסמכים נוספים כשהדרכון והטפסים שמילאתם יוחזרו אליכם. אז תצטרכו להתחיל את תהליך הבקשה מחדש מה שעלול לקחת בין 30 ל-45 ימים.

 

חשוב לציין כי אין כל משמעות לידיעתכם ועומק בקיאותכם בשפה האנגלית ביכולת לקבל ויזה למדינה. סיבת הראיון היא בכדי לוודא כי מטרת נסיעתכם למדינה הינה במסגרת ביקור בה ותו לא.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה