אספן מממשת אופציה ומוכרת 51% מאספן סולאר לקרן נוי

קרן נוי רכשה לפני 3 שנים 49% מהחברה וכעת תשלים את רכישת החלק הנותר; אספן תרשום רווח של 15 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 09/09/2020 10:02

א+א-

חברת אספן גרופ מדווחת היום על מכירת 51% ממניות אספן סולאר לקרן נוי. החברה מימשה אופציית PUT שקיבלה כאשר מכרה 49% ממניות החברה לקרן נוי בשנת 2017.

 

אספן עוסקת בתחום הנדל"ן ומחזיקה בבעלותה גם פעילות בתחום הסולאר. לפני כשלוש שנים החליטה החברה להתמקד בנדל"ן מניב ומכרה חלק מהפעילות הסולארית שלה. בין היתר התקשרה החברה עם קרן נוי, העוסקת בהשקעה באנרגיות מתחדשות ומכרה לה כאמור 49% מאספן סולאר.

 

העסקה בשנת 2017 נעשתה במחיר של 55 מיליון ש"ח, ששיקף אז שווי של כ-112 מיליון ש"ח לחברה העוסקת בייצור חשמל סולארי. בעת ביצוע העסקה דיווחה אספן שלהערכתה פעילותה של אספן סולאר תניב הכנסות של כ-36 מיליון ש"ח בשנה. ההערכה הזו ניתנה כיוון שלחברה היו הסכמים עם חברת החשמל.

 

בעת חתימת הסכם הרכישה הראשון, ניתנה לקרן נוי אפשרות להרחיב את העסקה ולרכוש את יתרת המניות בחברה באופן שבו לאספן תהיה אופציית PUT ולקרן נוי אופציית CALL למימוש הרכישה.

 

בעקבות השלמת העסקה אספן צפויה לרשום רווח לפני הוצאות נלוות בסך של כ-15 מיליון ש"ח. העסקה מותנית בקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, שהתקבל במהלך חודש אוגוסט  וכן קבלת אישור הגופים המממנים שטרם התקבל במלואו. מימוש האופציה מותנה בהשלמת כל התנאים המתלים בתוך 90 ימים ממועד ההודעה.

 

בדיווח לבורסה מציינת אספן כי היא מפרסמת את המידע היום לאור כוונתה לבחון הנפקה של אגרות חוב (סדרה ח’) של החברה, על פי דוח הצעת מדף שפרסמה החברה בתחילת השבוע. חברת הדירוג מעלות נתנה דירוג ilA להנפקת איגרות החוב בהיקף של עד ה200 מיליון ₪ ע.נ.

 

קרן נוי 2, מנוהלת על ידי פיני כהן, רן שלח וגיל־עד בושביץ, מרכזת השקעות באנרגיות מתחדשות, ובעיקר בתחום הסולארי. הקרן השקיעה עד כה בשדה הסולארי במושב מבטחים, חוות פוטו וולטאיות בנגב המערבי, פרויקט אגירה שאובה כוכב הירדן, תחנת הכוח באר טוביה ועוד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה