אבוג’ן: ביומיקה השיגה תוצאות טובות בניסויים פרה-קליניים בטיפול בסרטן

התרופה שמפתחת ביומיקה המבוססת מיקרובים וניתנת בשילוב עם אימונותרפיה שיפרה באופן מובהק את הפעילות כנגד גידולים סרטניים; בדיקת היתכנות ראשונית בבני אדם צפויה בשנה הבאה

חדשות ספונסר 08/09/2020 14:47

א+א-

חברת הבת של אבוג’ן, ביומיקה, המפתחת טיפולים מבוססי מיקרוביום, פרסמה היום תוצאות פרה-קליניות חיוביות בתכנית האימונו-אונקולוגיה של החברה. במחקר זה בדקה ביומיקה את BMC128, תרופה בפיתוח המורכבת מארבעה זני חיידקים חיים המבוססים על תרופות אחרות הנמצאות בפיתוח של ביומיקה.

 

הטיפול באמצעות BMC128 לפני ובשילוב אימונותרפיה ממשפחת מעכבי נקודות בקרת חיסון, שיפר באופן מובהק את הפעילות כנגד גידולים סרטניים במודל בבעלי חיים. תוצאות חיוביות אלו מתווספות למידע חיובי שהתקבל במחקרים קודמים והציגו פעילות כנגד גידוליים סרטניים בבעלי חיים.

 

התכנית האימונו-אונקולוגית של ביומיקה מבוססת על ההבנה שהמיקרוביום של המעי משפיע על יעילות הטיפול האימונותרפי לסרטן, בדגש על תרופות ממשפחת מעכבי נקודות בקרת חיסון. במחקר הנוכחי, BMC128 ניתן לעכברים עם גידולים סרטניים לפני ובמהלך טיפול בעזרת אימונותרפיה.

 

 BMC128 הוא הרכב מיקרוביאלי אשר תוכנן באמצעות כלים חישוביים מתקדמים תוך שימוש ב-PRISM, פלטפורמה קניינית לניתוח מיקרוביום ברזולוציה גבוהה הנתמכת על ידי פלטפורמת ה-MicroBoost AI של אבוג’ן.

 

התוצאות הנוכחיות של ביומיקה ממחישות שתחילת הטיפול ב-BMC128 עוד לפני שילוב האימונותרפיה, הוביל לצמצום מובהק בנפח הגידול ולשיפור השרידות של בעלי החיים בהשוואה לטיפול בעזרת אימונותרפיה בלבד. בנוסף, הטיפול בתרופה השפיע על מספר גורמים חיסוניים, בהם הפעלה מוגברת של אוכלוסיות ספציפיות של תאים במערכת החיסון הידועים כמעורבים בהרס גידולים סרטניים.

 

תוצאות המחקר מצביעות על כך שטיפול ב-BMC128 ככל הנראה גורם לשינויים במערכת החיסון ומכין אותה לתגובה יעילה ומדויקת יותר כנגד הגידול. ממצא זה תואם פרסומים מדעיים רבים שהדגימו את השפעת המיקרוביום של המעי על התגובה לאימונותרפיה, ובאופן ספציפי, את התגובה המופחתת לאימונתרפיה במטופלים עם מיקרוביום פגוע לאחר טיפול מקדים באנטיביוטיקה.

 

ביומיקה החלה בתהליכי פיתוח לקראת ייצור בקנה מידה גדול  על פי תקן GMP של התרופות בפיתוח כחלק מתכנית האימונו-אונקולוגיה שלה. זאת כהכנה לקראת הוכחת היתכנות ראשונה בבני אדם בשנה הבאה, עם סיומם של מחקרים פרה-קליניים נוספים במהלך 2020.

 

ד"ר אלרן חבר, מנכ"ל ביומיקה, אמר, "אנו שמחים מאוד לאור תוצאות המחקר ב-BMC128 המצביעות על הפוטנציאל הרב של התרופות בפיתוח של ביומיקה לשיפור יעילות הטיפול האימונותרפי בחולי סרטן. אנו מאמינים שתוצאות אלו מעידות על כך שתרופות מבוססות מיקרובים חיים, בין כטיפול מקדים או כטיפול משולב עם אימונתרפיה, יכולות לתרום בצורה משמעותית לשיפור התגובה של חולי סרטן לטיפול התרופתי. אנו מצפים להמשיך ולעדכן ככל שנתקדם במחקרים ולקראת ניסויי הוכחת ההיתכנות בבני אדם."

 

עופר חביב, יו"ר ביומיקה ונשיא ומנכ"ל אבוג’ן, אמר, "אני גאה מאוד בהתקדמות המהירה של ביומיקה. תוצאות פרה-קליניות אלו ממחישות בבירור את היתרונות שביולוגיה חישובית עשויה לספק, תוך שימוש בניתוח ביג דאטה ובבינה מלאכותית, על מנת לשפר את האפקטיביות של אימונותרפיה. בנוסף, זוהי דוגמא נוספת ליישום רחב ההיקף של פלטפורמת הביולוגיה הפרדיקטיבית המחשובית (CPB) הייחודית של אבוג’ן בתחומי שוק רבים."

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה