המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.10% ומדד ת"א 125 עלה 0.30%. בקרב הסקטוריאליים: מדד התקשורת טיפס כ – 1.8%, מדד הנפט והגז עלה כ - 1.2%

מערכת ספונסר 07/09/2020 17:47

א+א- 1

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.10%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.30% ומדד ת"א SME60 עלה 1.04%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע הוביל את העליות כשטיפס 1.83%, מדד הנפט והגז עלה 1.19%, מדד הביומד עלה 1.13%. מדד הבנקים בלט כשירד 0.55%.

מחזורי מסחר גדולים היום בבורסה המקומית, ריכזה מניית אלביט מערכות בעליה. מניות לאומי, פועלים, אנרג’יקס, דיסקונט, נייס, אוגווינד ובזק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית קמהדע שעלתה 10.89%, ואחריה עלו מניות סלקום, אלקטרה צריכה, פוקס, מיטרוניקס, דוראל אנרגיה, פתאל החזקות ורבוע נדלן.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אוגווינד שירדה כ – 3.48%, ואחריה ירדו מניות מליסרון, קרסו, ריט 1, אבגול, מגדל ביטוח, המלט וסופרגז.

היקף המסחר היום עמד על מעט פחות ממיליארד ₪.

בניו יורק מושבת היום המסחר לרגל הלייבור דיי, ובאירופה עליות נאות.

בנק ישראל מדווח כי יתרות המט”ח בסוף אוגוסט עמדו על 161,688 מיליון דולר, גידול בסך של 4,025 מיליון דולר לעומת סוף יולי. היתרות מהוות 40.6 אחוזים מהתוצר המקומי הגולמי.

כלל ביטוח הודיעה שמצבת כוח האדם בחברה תקטן בכ - 375 עובדים עד סוף 2021. הסכם קיבוצי חדש נחתם עם ועד העובדים וההסתדרות; שכר המינימום לעובדים ותיקים יעלה. הקיצוץ יחסוך כ - 100 מיליון ₪ בממוצע לשנה.

מסקירת הראל פיננסים: "הריבית הנמוכה משפיעה על המניות והאג”ח יותר מאשר הקורונה. דווקא ביום שבו אמור להתחיל סגר על ערים אדומות ואחרי הירידות בעולם בסופ"ש, מדדי המניות בישראל עלו. כל עוד תימשך מדיניות מרחיבה וריביות אפסיות, יש תמריץ לעליות".

מרחביה: קארדיאקסנס חתמה על הסכם הפצה בלעדי בשוויץ. החוזה הינו לתקופה של 3 שנים, והמפיצה התחייבה לעמוד ביעדי רכש שנתיים בסכום מצטבר על פני תקופת החוזה של כ - 2.4 מיליון דולר.

משרד האנרגיה מקדם הקמת כבל חשמל תת ימי בין קפריסין לישראל. הכבל צפוי לצאת מישראל, אל קופנוי שבקפריסין, משם לכרתים, ולחצי האי היווני, וכך יתחבר אל רשת החשמל האירופאית.

 מלם תים חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברתCouchbase . החברה מספקת בסיס נתונים לסביבות מרובות עננים ועד למכשירי הקצה. מלם תים בחרה ב - Couchbaseלשיפור תהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית.

מסקירת פועלים: "הפעילות באוגוסט זינקה, אבל זה לא מעיד על ההמשך. בניגוד לגל הראשון של הקורונה, הציבור פחות חושש עתה, ולכן ההשפעה על הפעילות הכלכלית היא פחותה".

אלקטרה ו –Bosch יקימו פארק טכנולוגי באשקלון בהשקעה של 100 מיליון ₪. בפארק שיחנך במהלך 2022 יוקם מפעל חדש למערכות אקלים המשותף לשתי החברות, בו יועסקו כ-300 איש. החברות מעריכות שיגיעו תוך 4 שנים לכ - 10% מנתח שוק משאבות החום באירופה.

ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי: "וירוס הקורונה הממשיך להתפשט בעולם מאיים על הביקושים לנפט. רק לאחר בלימת התפשטות הקורונה, בדרך שתאפשר הקלה ברורה ומתמשכת על צרכני הנפט הגדולים, תעופה ותובלה, ניתן יהיה לצפות לעלייה של ממש במחיר הנפט".

ירידה של כ - 5% בהכנסות שוק התקשורת בשנת 2019: דוח של משרד התקשורת מראה כי נמשכה מגמת הירידה בעלויות לצרכן על שירותי תקשורת. נרשמה גם עלייה של יותר מפי 2 בנגישות לסיבים אופטיים.

אינטליקנה וניאופארם מקימות מיזם משותף למכירת מוצרי קנאביס רפואי. הפעילות המשותפת תכלול גם פיתוח אפליקציה להזמנות און ליין של קנאביס ושילוח ישירות למטופלים.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    עולים במדרגות יירדו במעלית|410|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    shlomis33 07/09/2020 17:51