אלקטרה ו-Bosch יקימו פארק טכנולוגי באשקלון בהשקעה של 100 מיליון ש”ח

בפארק שיחנך במהלך 2022 יוקם מפעל חדש למערכות אקלים המשותף לשתי החברות, בו יועסקו כ-300 איש; החברות מעריכות שיגיעו תוך 4 שנים לכ- 10% מנתח שוק משאבות החום באירופה

חדשות ספונסר 07/09/2020 11:41

א+א- 1

אלקטרה מוצרי צריכה, מקבוצת אלקו בע"מ ו- Bosch Termotechnology, חברת בת של קונצרן Bosch הגרמני וספקית בתעשיית משאבות החום הפועלת ב- 120 מדינות ברחבי העולם, חתמו היום על הסכם שותפות.

 

במסגרת ההסכם תשקיעBosch  35 מיליון שקל בהון המניות של "אלקטרה תעשיות בע"מ", המחזיקה במפעל ייצור המזגנים של אלקטרה וזאת בתמורה להקצאה של 40% ממניותיה. החברה תהיה שותפה מלאה בפיתוח, ייצור ושיווק כלל מערכות הקירור והחימום במפעל אלקטרה תוך התמקדות במשאבות חום מבוססות אינוורטר, שייוצרו בישראל ויופצו ברחבי העולם תחת המותג Bosch ומותגי OEM אחרים. מערכת אינוורטר יודעת להתאים באופן אוטומטי את התפוקה של המערכת לעומס החום המשתנה בחדר.

 

בעקבות הסכם השותפות החברות צופות להגיע תוך 4 שנים לכ- 10% מנתח השוק באירופה בתחום משאבות החום ותוך 7 שנים לייצר צבר הכנסות שנתי של 600 מיליון שקל מיצוא בלבד.

 

לדברי צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה: "השינויים ברגולציה ובתקינה האירופאית מחייבת את היצרניות לעבור לשימוש בכל מבנה שמוקם במערכות חימום שמבוססות על טכנולוגיה ירוקה, כדוגמת טכנולוגיית האינוורטר, תחום שבו לאלקטרה ישנו ניסיון מוכח רב שנים לא רק בזירה המקומית אלא בזירה הבינלאומית.

 

תחום מערכות החימום הוגדר כמנוע הצמיחה המרכזי של החברה בשנים הקרובות ואנו מעריכים כי תוך חמש שנים היקף המכירות שלו בחברה יהיה זהה להיקף המכירות של תחום המזגנים כיום". עוד מציין שווימר "מעבר למשאבות החום, ההסכם עם Bosch יאפשר לנו להנגיש את מערכות מיזוג האוויר המתקדמות שלנו ל-12 שווקים חדשים, לרבות איחוד האמירויות, ספרד, איטליה ופורטוגל. שילוב הדברים יאפשר לנו לממש באופן מלא את פוטנציאל הייצור של המפעל".

 

בכוונת שתי החברות להקים באשקלון פארק טכנולוגי למערכות אקלים שיקום עד 2022 בהשקעה כוללת של 100 מיליון שקל. הפארק ישתרע ע"פ 32 דונם ויועסקו בו כ-300 עובדי יצור ומהנדסים, מהם עשרות מהנדסי Bosch שיעשו רילוקיישן לישראל ויעבדו בצמוד למהנדסי אלקטרה. כמו כן, הפארק יציע מאות משרות לתושבי אשקלון והסביבה.

 

במרכזו של הפארק יוקם מפעל פיתוח וייצור משאבות חום מבוססות טכנולוגיית אינוורטר ומערכות מיזוג וטיהור אוויר מתקדמות וידידותיות לסביבה. המפעל עתיד להיות הגדול מסוגו במזרח התיכון ועם השלמת בנייתו הוא יחליף את מפעל אלקטרה תעשיות, הפועל כיום באזור התעשיה בראשון לציון.

 

מעבר למפעל תוקם בפארק חממה טכנולוגית שתשמש חברות סטארטאפ ישראליות, העוסקות בפיתוח מערכות, רכיבים ושירותים שיש להם נגיעה לתחום האקלים. הסטארטאפיסטים יוכלו לקבל סיוע צמוד מצוות המומחים של אלקטרה ו- Bosch ותהיה להם גישה למעבדות המחקר, הפיתוח ובקרת האיכות שיוקמו במקום.

 

הפארק אף נועד לשמש סטודנטים מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב שיוכלו לעבור את ההתמחות המעשית לצד מומחים עולמיים בתחום. זאת, כחלק מתוכנית שיתוף הפעולה שיתוף הפעולה של האוניברסיטה עם אלקטרה. בכוונת האוניברסיטה להיעזר במתקני המפעל ובמומחי החברות על מנת לפתוח תחום התמחות חדש בישראל: מהנדס אקלים

 

לדברי צביקה שווימר, "לאחרונה חתמנו על הסכם ארוך טווח עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, להכשרת כח אדם איכותי שיוביל ויקדם את הענף ובכוונתנו להקים במקום חממה טכנולוגית שתסייע לסטארטאפים הפועלים בתחום האקלים. אין לי ספק שפארק החדשנות יהפוך בעתיד לחממה בינלאומית לרעיונות, מחקר וניסוי ויהיה הלכה למעשה מגדלור שיוביל את תעשיית הטכנולגיה העולמית בתחום מערכות האקלים".

 

יגאל גרוייסר, מנכ"ל אלקטרה תעשיות: "לפני כעשור אלקטרה תעשיות קיבלה החלטה אסטרטגית להיכנס לשוק משאבות החום הצומח באירופה ולהגדיר אותו כמנוע צמיחה מרכזי לצד המשך המובילות בשוק מיזוג האוויר הישראלי. לאור זאת, השקענו רבות בפיתוח מוצרים פורצי דרך, בייעול מערכות תפעוליות ובהכשרת מהנדסים, מנהלים ועובדי ייצור והצלחנו לייצר יתרון תחרותי מובהק בתעשייה הבינלאומית ולהפוך לשחקן איכותי ומוביל".

 

"כעת ההשקעה נושאת פרי כשקונצרן הענק Bosch בחר בנו כשותף מרכזי לפיתוח ולייצור משאבות חום מבוססות אנרגיה מתחדשת שיופצו על ידו בכל רחבי העולם. אין לי כל ספק כי הסכם השותפות עם Bosch לצד הסכמים נוספים שחתמנו עם חברות אירופאיות מהשורה הראשונה, יבססו את מעמדה של אלקטרה תעשיות בין החברות המובילות בתחום בעולם". מסכם גרוייסר.

 

לדברי פינקה תומס, סמנכ"ל Bosch Thermotechnology, "אנו שמחים שהצלחנו להפוך את אלקטרה לשותפה שלנו. אנו סומכים על ניסיונה רב השנים בפיתוח ובייצור מערכות קירור וחימום פורצות דרך ברמה הטכנולוגית שעומדות בסטנדרטים גבוהים ביותר של איכות ושמירה על הסביבה. אין לי כל ספק כי שילוב הכוחות בין החברות יאפשר לנו להגיע ליעדים הגבוהים שהצבנו לעצמנו תוך מתן מענה מיטבי לצורכי הלקוחות והסביבה.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מעניין אם יהיה שם מקום לסומטו|4|

    שאולי תתמזג עם נוסטורמו, שמערכות שלה מותקנות באלקטרה. מותר לקוות|13|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    bosof 07/09/2020 14:22