טסלה בחרה באלקטרה לביצוע עבודות במפעל הראשון שלה באירופה

אלקטרה תבצע בפרויקט כ-70% מהעבודות האלקטרו-מכאניות הכוללות עבודות מיזוג אוויר, חימום ואוורור, עבודות חשמל, ומתח נמוך, ועבודות בקרה בסך כולל המוערך בכ-70 מיליון אירו

חדשות ספונסר 03/09/2020 09:41

א+א-

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, מודיעה היום כי חתמה באמצעות חברת-הבת הפולנית Electra M&E Polska , על הסכם אסטרטגי לביצוע עבודות אלקטרו-מכאניות עבור חברת טסלה (Tesla), במפעל לייצור רכבים חשמליים שמקימה טסלה בימים אלו ליד העיר ברלין. זהו המפעל הרביעי של טסלה בעולם, והראשון באירופה.

 

מפעל זה, שמיועד לייצר את מכונית דגם Y של טסלה, יהיה המתקדם מסוגו בעולם לייצור מכוניות חשמליות, ויהווה את ספינת הדגל של טסלה באירופה. הפרויקט, ששטח הייצור בו משתרע על כ-300,000 מ"ר, מהווה את השלב הראשון מבין 4 שלבים המתוכננים לפרויקט זה, במהלך השנים הקרובות.

 

אלקטרה תבצע בפרויקט זה כ70% מסך העבודות האלקטרו-מכאניות, הכוללות עבודות מיזוג אוויר, חימום ואוורור, עבודות חשמל, ומתח נמוך, ועבודות בקרה - בסך כולל המוערך בכ-70 מיליון אירו. חברת-הבת הפולנית Electra M&E Polska , מתמחה בביצוע מערכות מסוג זה עבור חברות רכב באירופה, דוגמת אאודי, מרצדס ופולקסווגן.

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ: "אנו גאים להיות שותפים להסכם אסטרטגי עם חברה פורצת דרך כמו טסלה, ורואים בו אבן דרך משמעותית במיצובה של אלקטרה כשחקן מוביל בתחום האלקטרו-מכאני באירופה.

 

שיתוף פעולה זה מצטרף לשורה של הסכמים שחתמה אלקטרה בשנתיים האחרונות לביצוע עבודות אלקטרו-מכאניות עבור חברות רכב מובילות באירופה. הידע הטכנולוגי והניסיון רב השנים שצברה אלקטרה בניהול עבודות בתחום זה, יאפשר לנו להביא לידי ביטוי את כלל יכולות ומיומנויות הקבוצה ברמת הביצוע והאיכות הגבוהים ביותר".

 

לאחרונה השלימה חברת-הבת הפולנית Electra M&E Polska , עבודות אלקטרו-מכאניות בסך כולל של כ-65 מיליון אירו עבור חברת פולקסוואגן במפעלים בפולין ובגרמניה, חברת אאודי, במפעל שהוקם ב- Ingolstadt בגרמניה וחברת מרצדס, במפעל למנועים שהוקם במערב פולין, וזאת במקביל לחוזי שירות עבור חברת פולקסוואגן בפולין.

 

אלקטרה פרסמה בחודש אוגוסט את תוצאותיה הכספיות למחצית הראשונה לשנת 2020. הכנסות הקבוצה במחצית עלו בכ-9% לכ-3.66 מיליארד שקל, והרווח הנקי במחצית הסתכם בכ-87.7 מיליון שקל, לצד צבר עבודות של כ-14.6 מיליארד שקל, נכון ל-30 ביוני 2020.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה