המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד 0.60% ומדד ת"א 125 ירד 0.40%. בקרב הסקטוריאליים: מדד הבנקים ירד 1.2%, מדד הנפט והגז ירד כ – 0.7%

מערכת ספונסר 02/09/2020 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה שלילית. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של 0.60%, מדד ת"א 125 ירד בשיעור של 0.40% ומדד ת"א SME60 ירד 0.73%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים הוביל את הירידות כשצלל 1.2%, מדד הנפט והגז ירד 0.68%, מדד הביומד ירד 0.55%. מדד הנדל"ן עלה 0.3%.

מניית ישרס ריכזה מחזור מסחר גדול היום, בעליה. מניות נייס, לאומי, אלקטריאון, פועלים, טבע, אלביט מערכות ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית איתמר שעלתה 4.86%, ואחריה עלו מניות הבורסה לני"ע, אלומיי, קמטק, מיטרוניקס, מגה אור, קומפיוגן ואיי.אפ.אפ.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אלוט שירדה כ – 6%, ואחריה ירדו מניות קמהדע, לוינשטיין נכסים, סלקום, טבע, אלטשולר שחם גמל, אלקטרה צריכה ודנאל.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.61 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר במגמה חיובית, ובאירופה עליות נאות.

הכלכלן הראשי של פסגות אורי גרינפלד לספונסר: ”הריחוק החברתי מייצר ביקוש לטכנולוגיה כמו תעבורת מידע, אחסון מידע, סייבר – אפשר להניח שהרווחים ימשיכו לגדול בקצב מהיר. אני לא חושב שהמכפילים בסקטור הזה מטורפים, המכפיל של הנאסד"ק גבוה, אבל לא מטורף – רחוק שנות אור מימי הבועה. המכפיל של המדד הזה צריך להיות חד משמעית גבוה יותר".

דוח קרדיט סוויס: ”במשבר הקורונה, חברות בבעלות משפחתית הסתמכו על תמיכה ממשלתית פחות מאחרות. חברות בבעלות משפחתית או מייסדים, נוטות להיות בעלות מאפיינים הגנתיים מעל לממוצע, שמאפשרים להן לבצע ביצועים טובים יותר, במיוחד בתקופות לחוצות בשוק".

הממונה על התחרות: "ניתן להסיר את הכרזת המונופולין מנשר מפעלי מלט". נשר נוסדה בשנת 1925, ועד לשנת 2015 היתה היצרן המקומי היחיד של מלט. בהיעדר יבוא משמעותי לישראל, ברב שנות קיומה, החברה החזיקה בנתח שוק של יותר מ - 90%.

 פורסייט השלימה את פיתוח הגרסה המסחרית של תוכנת הכיול האוטומטי. החברה הגישה בקשה לרישום פטנט לתוכנת כיול עבור חיישני ראייה שנועדה לאפשר מיקום גמיש של חיישנים על גבי כלי רכב.

חברת PainReform של קרן מדיקה הנפיקה בנאסדק. החברה הנפיקה מניות ואופציות לגיוס מיידי של כ - 23 מיליון דולר ובמימושן המלא של האופציות, עוד כ - 25 מיליון דולר.

תעשיית הקרנות גייסה בחודש אוגוסט 3.46 מיליארד ₪. המשקיעים חוזרים לבורסה וסך נכסי התעשייה עלה ב - 4% ל - 311.3 מיליארד ₪. הקרנות המחקות מובילות את הגיוסים זה החודש השלישי ברציפות. בקרנות האג"ח נרשמו פדיונות.

 ויקטורי זכתה במכרז להפעלת סוכנות דואר בתוך סניפי הרשת. הסוכנות הראשונה תהיה בקניון עכו ותשרת את תושבי האזור. ויקטורי מצטרפת לקמעונאיות נוספות שפתחו סוכנויות דואר בסניפים ביניהם גם רמי לוי, מגה בעיר ויינות ביתן.

דו"ח שנתי של HVS על מלונאות בישראל, קובע כי מלונאי ישראל יודעים לשגשג גם בתקופת אי וודאות: "אופטימיות לגבי היכולת של תעשיית המלונאות בישראל להתאושש בקצב מואץ”. על פי הדו"ח, התפוסה במלונות הישראליים צפויה להתאושש עד סיום שנת 2023.

כלל ביוטכנולוגיה Pi-Cardia :השלימה עסקת השקעה עם Venus בהיקף של עד 25 מיליון דולר. עם השלמת העסקה עומד שיעור ההחזקה ב -Pi-Cardia באופן מצרפי על כ - 8%. Venus תקבל מניות בכורה ואג"ח להמרה וכן רישיון בלעדי למסחור הצנתר שפיתחה החברה בסין.

אקסל סולושנס: הסכם לאספקת ציוד רשת ביתי בהיקף של 16 מיליון דולר. ההסכם נחתם עם מפעיל טלקום בישראל, לקוח קיים של החברה. מדובר בהמשך להסכם קודם בהיקף של כ - 14.4 מיליון דולר.

ג’נריישן קפיטל גייסה 145 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת המניות. קרן התשתיות זכתה בביקושים בהיקף של כ - 242 מיליון ₪. מחיר המניה בשלב המוסדי נקבע על 91 אגורות, בדומה למחיר הסגירה ביום המכרז. שווי הקרן אחרי הכסף כמיליארד ₪.

דוד ספיר הגיש הצעה להשקעה של 51 מיליון דולר באל על. ספיר דורש בתמורה 190 מיליון מניות של החברה והסכם שליטה משותף בכנפיים. על פי הצעתו, החברה לא תנפיק מניות אלא תקבל הלוואה מדויטשה בנק בהיקף של 400 מיליון דולר.

רא”מ חתמה על מזכר הבנות עם קבלן EPC לביצוע עבודות הקמת המתקן. הקבלן התחייב לכלול בהצעתו השקעה בחלק מההון העצמי שיידרש להקמת המתקן, בשיעור שלא יפחת מ - 10%.

גלילאו טק ממזגת לתוכה חברה העוסקת בפיתוח תשתיות לניהול עיר חכמה. גלילאו תקצה מניות שלה לבעלי המניות של ברייט אינוביישנס באופן מדורג, עד ל - 13% מגלילאו טק ובשווי של עד כ - 50 מיליון ₪.

אבוג’ן מדווחת על הסכם השקעה בחברה בהיקף של 10 מיליון דולר. קרן ההשקעות בטכנולוגיה וחדשנות ARK Invest, תשקיע 7 מיליון דולר, וקרן ההשקעות הפרטית Alpha Capital תוסיף 3 מיליון דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה