דוד ספיר הגיש הצעה להשקעה של 51 מיליון דולר באל על

ספיר דורש בתמורה 190 מיליון מניות של החברה והסכם שליטה משותף בכנפיים; על פי הצעתו, החברה לא תנפיק מניות אלא תקבל הלוואה מדויטשה בנק בהיקף של 400 מיליון דולר

חדשות ספונסר 02/09/2020 11:52

א+א-

חברת אל על מדווחת הבוקר כי איש העסקים דוד ספיר הגיש הצעה להשקעת 51 מיליון דולר בחברה. על פי ההצעה שהוגשה באמצעות משרד עורכי הדין ליאור שאבי, יזרים ספיר את הסכום בדולרים או באירו, כנגד הקצאה פרטית של מניות החברה.  

 

על פי ההצעה, בעלי המניות הקיימים ידוללו ושיעור ההחזקות של ספיר יהיה שווה לזה של בעלת השליטה בחברה – כנפיים אחזקות. ספיר מעוניין לקבל 190 מיליון מניות, לפי מחיר של 0.26 דולר למניה, המהווים כ-38% מהחברה והצעתו מותנית בחתימת הסכם שליטה משותף עם כנפיים אחזקות.

 

ד"ר דוד ספיר הוא איש עסקים הפועל במזרח ובמרכז אירופה וכן באמריקה הלטינית, בתחום התשתיות, התקשורת והתיירות. הוא יליד גיאורגיה המתגורר ברוסיה, בעל אזרחות ישראלית, ומצהיר בהצעתו לאל על כי בכוונתו להשתקע בישראל דרך קבע.

 

ספיר סבור כי קיימת סינרגיה בין ההשקעה המוצעת לעסקיו בתחום התיירות ורואה באל על הזדמנות עסקית וציונית. הוא מציין כי לעסקיו הקודמים ולניסיונו הרב יהיה ערך מוסף לאל על. בעקבות זאת, גיבש תוכנית עסקית לפיה מימוש ההשקעה תניב לאל על תשואה באפיקים בהם לקתה אל על עד כה בחסר או פעלה באופן מינורי. בין השאר הוא מדבר על קבלת אשראי מבנקים זרים, בהיקף של 400 מיליון דולר בריבית נמוכה משמעותית של בנקים בישראל, וכן התייעלות בתחום הדלק הסילוני.

 

עורכי הדין שהגישו את מכתב ההצעה מציינים כי לאור עיסוקו של ספיר בתחום הדלק, ניתן יהיה לבצע הוזלה ניכרת בעלויות הדס"ל השנתיות. בידי ספיר תוכנית התייעלות מפורטת ורחבה יותר שתוצג בהמשך עם התקדמות תהליך ההשקעה, במידה ואכן יצא לפועל.

 

ספיר טוען כי גיבוש התכנית העסקית תניב רווחיות וערך מוסף לכל בעלי האינטרסים באל על – בעלי המניות, בעלי החוב, כלל העובדים, הלקוחות ומדינת ישראל כמחזיקת מניית המדינה המיוחדת. ההצעה תוגש היום לדירקטוריון אל על, והיא זקוקה גם לאישור של המדינה ושל האסיפה הכללית של בעלי המניות בחברה שם צריכה ההצעה לעבור ברוב הנדרש בחוק.

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה