קרדיט: pixabay

איך לחסוך בעלויות של חשמל, גז ומים בעת חימום המים שלנו בבית?

ידוע כי צריכת חשמל בחודשי הקיץ החמים גבוהה מאוד, בחודשי החורף ניתן לראות כי צריכת הגז מזנקת, איך ניתן לחסוך בעלויות? כל המידע לפניכם בכתבה הבאה

תוכן מקודם 31/08/2020 12:12

א+א-

בישראל בימי הקיץ, מחממים מים בדרך כלל באמצעות דוד שמש. ימי החורף הם יותר מאתגרים ובהם אנו נוהגים לחמם מים בעזרת דוד חשמל או דוד גז. בכל השיטות לחימום מים בישראל אנו משתמשים במשאבים שעולים לנו כסף ולעיתים מדובר בעלויות גבוהות.

 

כחלק מהיום יום שלנו אנו משתמשים בחשמל או הגז לחימום המים ומשתמשים במים אלו עבור מקלחות, שטיפת כלים, כביסה וכדומה. בסוף החודש אנו מקבלים חשבונות של מים, חשמל וגז בהם מציינים את כמות הצריכה שלנו בממוצע. בכל המקרים קשה לנו לאמוד את כמות הצריכה העתידית ואנו מקבלים חשבונות גבוהים מאוד.

 

רבים מאיתנו שואלים איך בכל זאת ניתן לחסוך בעלויות החשמל, הגז והמים? חשוב להבין כי ישנן מספר דרכים יעילות לחיסכון במשאבים אלו והדרך לעשות זאת היא לעמוד במספר עקרונות חשובים בכל חודש ולאורך השנה. במאמר זה אנו נמנה מספר דרכים יעילות לחיסכון במים, חשמל וגז ובניהם נספר גם על מערכת יעילה מאוד שמומלצת על פי התקן הישראלי ועוזרת בחיסכון של חמישים אחוזים מצריכת החשמל והמים. לעוד פרטים כנסו לאתר

 

צריכת חשמל, מים וגז מוגזמת, האם יש פיתרון?

כולנו רוצים לחסוך בעלויות משק הבית שלנו, חלק גדול מן העלויות הן כמובן תשלומי החשמל, הגז והמים. אנו זקוקים למשאבים אלו כחלק מן הקיום הבסיסי שלנו בעידן המודרני. על מנת לחסוך במשאבים אלו, יש מספר עקרונות יחסית פשוטים שניתן לעשות. את הפתרונות הללו נמנה כעת.

 

1. שמירת מים פושרים בדוד בימי חורף שמשיים

כולנו יודעים שהחורף בישראל הוא לא חורף קר במיוחד ויש בו ימים מסוימים שהשמש מבצבצת. בימים אלו דוד השמש שלנו קולט את אנרגיית השמש ומחמם חלק מן המים בתוך הדוד. מים חמים אלו יכולים להספיק למקלחת אחת, אך אם אנו מעוניינים בחיסכון של חשמל, מומלץ מאוד בזמן זה להדליק את הדוד. הדוד החשמלי יחמם את שאר המים בפחות זמן ממה שהיה מחמם אותם אם היו קרים לגמרי, וכך למעשה אנו יכולים לחסוך בחשמל. עוד אפשרות היא להתקין פקחום, עליו נדבר בהמשך. כל הפרטים על הפקחום אפשר למצוא כאן.

 

2. התקנת שעון שבת

אחד הפתרונות היעילים ביותר לחיסכון בחשמל הוא כמובן שעון השבת שמאפשר לנו חימום לפי שעות מסוימות שאנו מגדירים. כך למעשה יש לנו מים חמים בדיוק בשעות שאנו צריכים אותם, אין לנו חשש ששכחנו את הדוד דולק ואנו למעשה חוסכים בחשמל.

 

3. חסכמים

החסכמים עוזרים לנו לחסוך בכמות המים בזמן מקלחת. הם מותקנים בקלות על גבי הברז ומאפשרים לנו להתקלח באותו זמן, אך בחצי מכמות המים. החסכם למעשה הוא כמו סכר אשר מקטין את לחץ המים בצינורות.

 

4. מערכת פקחום

מערכת פקחום היא מערכת חכמה ויעילה אשר הומצאה על ידי חברת לפיד כדי לאפשר לדיירים בבינייני דירות להנות ממים חמים ולחסוך בחשמל. פטנט הפקחום בא לפתור בעיות בהם דוד החשמל לא מחמם את המים. המערכת מותקנת בקלות על גבי הדוד הקטן שלכם והיא למעשה סוג של ווסת.

 

המערכת יודעת לזהות מתי המים בדוד הביתי שלכם חמים. במצב זה היא מייצרת שסתום שמפריד בין מערכת הצינורות המשותפים עם שאר הדיירים וכך שומרת לכם על המים החמים. כך למעשה אתם לא מדליקים את הדוד לזמן רב ומתקלחים בדיוק עם כמות המים שאתם זקוקים לה. המערכת יודעת גם לזהות מתי המים בצינורות חמים ובמצב זה היא תפתח את השסתום. לאתר פקחום לחצו כאן.

 

5. בדיקת נזילות בצינורות הגז בבית

שימוש בגז כמקור חימום יכול להיות מאוד משתלם, רק חשוב מאוד לוודא מידי שנה שאין לכם דליפות גז.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה