טבע הודיעה על פיטורי 350 עובדי מפעל טבע טק

התוכנית תיושם במהלך 18 החודשים הקרובים; הפיטורים מקיפים כמחצית מכמות העובדים במפעל ברמת חובב

חדשות ספונסר 23/08/2020 12:43

א+א- 1

חברת טבע תפטר 350 עובדים במפעל טבע טק שבנאות חובב. הפיטורים יחלו בעוד 18 חודשים, ומתבצעים כתוצאה מהירידה החדה בהיקף הפעילות במפעל ובשל העובדה שהוא הפך להיות לא תחרותי בהשוואה למפעלי תרופות גנריות בסין או בהודו.

 

מפעל טבע טק הוקם ברמת חובב בשנת 1995, כאחד מתשעת מפעלי החטיבה (באותה תקופה) והיה מיועד לטיפול בשפכים של מפעלי חטיבת הכימיה ולהשבת ממסים. בשנת 1997, עם ההחלטה על סגירת מפעל אסיא, הוסב מפעל טבע טק לייצור API, והועברו אליו כל קווי הייצור. במפעל מועסקים כ-700 עובדים וכאמור כמחצית מתוכם יפוטרו.

 

בהמשך לפרסומים אודות תכנית ההתייעלות במפעל טבע טק, ההסתדרות מעדכנת כי ההתייעלות במפעל טבע טק לא תחל באופן מיידי. נוכח מגיפת הקורונה והמצב הקשה במשק, טבע טק נעתרה לבקשת ההסתדרות וההליך יחל לכל הפחות בעוד 18 חודשים. בתקופה זו הצדדים ידונו יחד בפתרונות למצב וינסו לצמצם את הפגיעה בעובדים ובזכויותיהם.

 

בהודעה שפרסמה החברה נאמר כי "במהלך העשור האחרון טבע השקיעה בטבע טק סכום מצרפי של כ-300 מיליון דולר בניסיון לשקמו, ואף העבירה אליו מוצרים ממפעלי ה- APIשלה (כולל מפלנטקס שבנתניה), אך גם המאמצים הרבים הללו לא סייעו בשינוי המגמה".

 

בנוסף מסרה החברה שתהליך הרה-ארגון הגלובאלי הביא לחיסכון שנתי של כ-3 מיליארד דולר בעלויותיה. את הרבעון השני של השנה סיימה החברה עם הכנסות של 3.87 מיליארד דולר ורווח נקי של 53 סנט למניה. הדוחות תאמו את תחזיות השוק בשורת המכירות, כאשר שורת הרווח היתה גבוהה בכ-4% מהתחזיות.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    עצוב לי על המפוטרים

    במיוחד עכשיו עם כל הקורונה נקווה לפחות שעד שהם יפוטרו המצב במשק ישתפר
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    McX 23/08/2020 13:07