קונה רכב חדש? אלו האפשרויות שלך

בעבר, כשהיינו רוצים לרכוש רכב, הייתה דרך אחת ומרכזית לעשות כן – לרכוש מן היבואן. במאמר שלפניכם, נסביר על מספר דרכים שבהן תוכלו לקנות רכב חדש

תוכן מקודם 09/08/2020 11:23

א+א-

בעבר, השימוש ברכב לא היה בגדר הכרח, ולכן, כשהיינו רוצים לרכוש רכב, הייתה דרך אחת ומרכזית לעשות כן – לרכוש מן היבואן. כיום, למשקי בית רבים בישראל יש מכונית אחת לפחות, וקיימות מספר דרכים שבהן אנו יכולים לרכוש רכב חדש. במאמר שלפניכם, נסביר על מספר דרכים שבהן תוכלו לקנות רכב חדש.

 

הדרך המסורתית – מן היבואן

כיום, אנשים רבים עדיין בוחרים באפשרות של רכישת רכב מהיבואן. לראיה, קיימים בישראל יבואני רכב רבים, כמו גם סוכנויות רשמיות, המציעות את מיטב דגמי הרכבים בכל שנה ושנה. אין ספק שזו עדיין דרך פופולרית במיוחד.  יתרונותיה הבולטים הם ההנאה מרכב חדש לחלוטין, שטרם עלה על הכביש לצד היתרונות של רכישה מגורם מקצועי, אמין ומהימן, אשר ניתן לפנות אליו לאחר הרכישה במידת הצורך. עם זאת, ישנם חסרונות לשיטה זו, אשר הביאו להתפתחות של השיטות הנוספות לרכישת רכב חדש עליהן נפרט בהמשך. החיסרון הבולט בשיטה זו הוא המחיר הגבוה שאנו נדרשים לשלם כצרכנים, במיוחד בישראל, שהינה מדינה בעלת מיסוי גבוה מאוד על תעשיית הרכב.

 

רכישת רכב יד ראשונה עם 0 ק"מ

כאמור, החיסרון המשמעותי של רכישת רכב חדש מן היבואן הינו המחיר. חיסרון זה הביא להתפתחות של שיטת הרכישה של רכב 0 ק"מ, שהינו רכב חדש לגמרי במחיר מופחת, לעיתים עד 30% פחות. אנשים רבים תוהים כיצד דבר זה מתאפשר, והתשובה לכך היא שחברות הליסינג קונות מדי שנה כמות גדולה של רכבים חדשים מן היצרן עבור ציי הרכב שלהן, ולכן הן גם מקבלות הנחה ברכישה. אולם, לא בכל הרכבים הן עושות שימוש. כך, חברות ליסינג שונות מוכרות רכב 0 ק"מ במחיר שנמצא בין מחיר הרכישה שלהן לבין מחיר הרכישה אצל היבואן. הדבר מאפשר להן למכור את אותו רכב 0 ק"מ ברווח, ולרוכש יש הזדמנות לרכוש רכב 0 ק"מ בהנחה משמעותית. היתרון המובהק של רכישת רכב 0 ק"מ הוא קבלה של רכב חדש לגמרי, זהה לחלוטין לזה המתקבל מן היבואן, במחיר מופחת.

 

רכישת רכב יד ראשונה בליסינג פרטי

מהו אותו ליסינג פרטי שאנשים רבים מדברים עליו כיום? זוהי שיטה המאפשרת לנו לרכוש רכב חדש מחברות ליסינג שונות, בתנאי מימון נוחים יותר מאשר רכישה במחיר מלא. בשיטה זו, הלקוח יכול לשלם הון ראשוני (אחוז מסוים משווי הרכב), ואת יתרת התשלומים לפרוס לתקופת זמן כלשהי (לרוב בין 3 ל-5 שנים). בתום תקופת התשלומים, הלקוח יכול להשלים את היתרה לסכום המלא של הרכב, או לחילופין להחזירו לחברת הליסינג להמשך שימוש ברכב. היתרון של רכישה בשיטה זו הינו, שמשקי בית רבים שאינם יכולים לשלם בפעימה אחת את סכום הרכב במלואו, יכולים לרכוש רכב חדש בתנאי מימון נוחים יותר. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה