שליח וולט: לעבוד כעצמאי ולהרגיש שכיר

עובדים בחברת שליחויות? המעמד שלכם ברשויות המס הוא עצמאי – פרילנסר. מה זה אומר בעצם?

תוכן מקודם 04/08/2020 13:53

א+א-

כשליחים עצמאיים, תצטרכו להגיש בסוף כל חודש דרישת תשלום (חשבונית) עבור השירות שסיפקתם כדי לקבל תשלום. לאחר קבלתם התשלום, אתם נדרשים להגיש קבלה למי ששילם לכם. כדי שתוכלו לעשות את הדברים האלו באופן חוקי, אתם מחויבים להירשם ברשויות המס ולבצע דיווחים שוטפים. נשמע קצת מתיש, לא? למזלכם יש דרכים להפוך את התהליך הזה לפשוט וקל הרבה יותר.

 

חברות עצמאי שכיר: חיים קלים (יותר) לשליחי וולט

בשנים האחרונות החלו לפעול בישראל חברות הנותנות שירות הפקת חשבוניות לכל עובד עצמאי, ובכך מאפשרות לו להתנהל מול רשויות המס כשכיר, או במילים אחרות: עצמאי שכיר. לאחר שהעניק שירות, חברת אלו מוציאות לשליח חשבונית מס חוקית (המהווה דרישת תשלום) העוברת ללקוח – שבתמורה מעביר לחברה תשלום. החברה מטפלת בעניינים המנהלתיים מול רשויות המס ומעבירות לשליח את הסכום שנותר, נוסף על תלוש שכר.

 

אני שליח וולט: עצמאי או שכיר – מה זה משנה?

הלוואי שהחיים היו פשוטים כל כך, אבל ה"מעמד" שלנו במס הכנסה הוא די משנה וקובע כמה מס נשלם וכמה "כאב ראש" נצטרך לעבור במסגרת ההתמודדות שלנו מול רשויות המס.

  • כאשר שליח וולט מדווח לביטוח לאומי כשכיר, הוא מחויב בתשלומי קנסות ומסים מיותרים. איך זה קורה? בגלל כפל מס. למה הכוונה? כאשר ביטוח לאומי מתחיל לראות אותך כשכיר, הם לא יתחשבו במה ששילמת עד היום, כך כשכל מה ששילמת כשכיר עד כה לא ייחשב בכלל ותחויב לשלם בשנית כעצמאי על התקופה הזו – מאפס. זה כפל מס.

 

  • בנוסף, כאשר תוכרז מול ביטוח לאומי כשכיר ולא כעצמאי, תחויב בתשלום גם של צד עובד וגם של צד מעביד (למרות שאין לך מעביד – אתה ה"מעביד" של עצמך). זה מקרה נפוץ של מי שאינו עובד באופן מוסדר וחוקי מול ביטוח לאומי.

 

פסק דין שנפסק לאחרונה קובע באופן מפורש שמי שמשתמש בשירותי חברה להפקת חשבוניות לעצמאיים נחשב כעצמאי ולא כשכיר. אנו עובדים באופן חוקי ומוסדר מול רשויות המס והביטוח הלאומי. במקום לשלם מיסים מיותרים, לא עדיף לשמור את הכסף אצלך?

 

איזי תלוש: הבית החם של שליחי וולט

לעומת חברות אחרות שנותנות שירותי חשבוניות לעצמאיים, איזי תלוש מתרכזת במגזר השליחים. עם הידע והניסיון שצברה בקרב עובדי השליחויות, החברה מתמקדת בצרכים החשובים של השליח מול הלקוח ומול רשויות המס.עם מחצית מעמלת השירות המקובלת בשוק ועם מסלולי ביטוח משתלמים לרוכבי דו-גלגלי, שליחי וולט יכולים להרגיש בבית.

 

איזי תלוש: כשהכביש הוא המשרד שלך

עבודה בשליחויות היא מאתגרת ותובענית, הדורשת יעילות, ריכוז רב וזהירות, וכרוכה בסיכון משמעותי. מגיע לך שמישהו יעשה עבורך את החיים קלים יותר, לפחות בכל מה שקשור בעבודה מול הרשויות. אנו מציעים לך שירות חשבונית מלא הכולל מילוי הצהרות ומסמכים נדרשים החוסך ממך התעסקות מעייפת, בירוקרטיה מתישה, בזבוז זמן והוצאות מיותרות.

 

וכדי להיות בטוח שהשתכנעת למה איזי תלוש:

  • לא ייגבה ממך תשלום אם לא הפקת חשבונית בחודש כלשהו.
  • תוכל להפחית תשלומי מיסים בעזרת הזכות על הוצאות מוכרות.
  • העברת שכר מבוצעת פעמיים בחודש.
  • חשבונית במייל בקלי קלות.
  • ניתן לבטל את השירות בכל רגע.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה