ועדת הכספים אישרה ניוד קופות גמל להשקעה

חוסכים שהגיעו לגיל 60 יוכלו להעביר את חסכון קופת הגמל להשקעה לקופת גמל לקצבה ובכך ליהנות מהטבות המס הניתנות בקצבה

חדשות ספונסר 03/08/2020 15:13

א+א- 2

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, אישרה היום את תקנות הפיקוח על שירותים פיננסים. במסגרת התקנות שאושרו נקבע כי חוסכים בקופת גמל להשקעה, יוכלו לנייד את קופתם לקופת גמל חדשה, להתאים את המוצר הפנסיוני לפי צרכיו ולהפחית את עלויות ניהול החיסכון.

 

עוד אושר, כי במידה והגיעו לגיל 60 לפחות, יוכלו החוסכים להעביר את חסכונם מקופת גמל להשקעה לקופת גמל לקצבה, לשם קבלת קצבה בלבד, וכך ליהנות מהטבות המס הניתנות בקצבה.

 

התיקון צפוי להביא להגברת התחרות בין החברות ושיפור מצבם של החוסכים, לרבות הוזלה בדמי הניהול.

 

הוועדה ביקשה כי תתקיים עבודה נוספת לעניין ניוד לעמיתים במקרה שעמיתים נטלו הלוואה מקופת הגמל, לאחר שבדיון נשמעו הערות לגבי אופן תפעול הסעיף. גם לגבי הבקשה לקצר את תקופת הניוד ל-5 ימי עסקים מיום בקשת הניוד, במקום 10 ימי עסקים הקבועים היום בתקנות, ביקשה הוועדה כי התקנות יובאו בנפרד, כאשר רבים מחברי הוועדה ומגורמי השוק, סברו כי הדבר יביא לשחיקה ביכולת הציבור לשפר את תנאי החיסכון שלהם.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני בירך על אישור התקנות: "אני רואה בדבר צעד חיובי, במיוחד נוכח הימים המורכבים בהם אנו נמצאים. המשמעות היא סיוע לאנשים רבים המבקשים ניוד בין קופות הגמל, ושלא יכלו לעשות זאת עד כה. בעבר הובאו התקנות יחד עם תקנות שלא מצאנו בהן סיוע לציבור, ועכשיו משנוצרה ההפרדה, אישרנו את התקנות לטובת ציבור החוסכים".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  עד היום לא היה ניתן

  כל מי שרצה לנייד מחברה לחברה נאלץ לפדות את הכספים ולהפקיד אותם מחדש. בנוסף גם לא חוקקה תקנה שמסדירה כיצד בגיל 60 חוסך בגמל להשקעה יוכל לקבל קצבה לפי מה שנאמר כאן בכתבה שצורפה זה יבוצע רק כניוד לקופת גמל מוכרת לקצבה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אנטוניו 03/08/2020 15:44

 2. 2
  לא הבנתי- זה לא היה קודם? + כדאיות

  אשמח עם משווקים כמו ארביב יסבירו. זה לא היה קודם שקופה להשקעה אפשר היה להעביר לקצבה? אם עד כה לא היתה אפשרות כזו - מדוע הגבילו הפקדות ל70K בשנה? ומה לגבי המיסוי? אני יודע שלפנסיונרים יש סף מס גבוה. אבל האם נכון לומר שפנסיונר שמגיע למס שולי של 20% - עדיף לשלם 25% מס רווחי הון גם על רווח של 100% = סה"כ 12.5% על הפידיון במקום 20% מס שולי? בטח למי שהשולי שלו 31%. המהלך הזה מצויין לכל מי שאין לו קצבה גבוהה וכדאי שתהיה לכולם קצבה כמה שיותר גבוהה עד סף המס.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 03/08/2020 15:29