צריכת הבנזין והסולר ירדה כ-43% בחציון הראשון של השנה

ביוני עלתה הצריכה בעקבות התאוששות המשק וחזרה לרמה המקבילה בחודשים אלו אשתקד; צריכת הדלק הסילוני עדיין עומדת על 35% ביחס לתקופה המקבילה

חדשות ספונסר 28/07/2020 14:40

א+א-

משרד האנרגיה מפרסם היום את נתוני צריכת הדלקים בישראל לחציון הראשון של 2020. מהנתונים עולה כי בתקופה זו, נרשמה ירידה היסטורית בצריכת הבנזין, הסולר והדלק הסילוני, זאת לאור משבר הקורונה, שהשפיע דרמטית על המשק הישראלי בחודשים מרץ-מאי. 

 

צריכת הבנזין והסולר רשמה בחציון הראשון של 2020 ירידה של כ-43%, כך עולה מנתוני מינהל הדלק והגז. השיא בירידת הצריכה הגיע בשלהי חודש אפריל, בעיצומו של הגל הראשון של הקורונה, אלא שמאז, בעקבות התאוששות המשק, עלתה הצריכה של דלקים אלה, וחזרה לרמה המקבילה בחודשים אלו אשתקד.

 

הדס"ל (דלק סילוני) צנח באופן משמעותי הרבה יותר, ונרשמה כ-80% ירידה בצריכה בתקופה זו בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. על אף התאוששות מסוימת בחודשים מאי ויוני, צריכת הדס"ל עדיין עומדת על 35% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. חלק ניכר מצריכת הדס"ל בחודשים האחרונים מיוחס לטיסות מטען.

 

לעומת זאת, צריכת הגפ"מ נשארה דומה לצריכה של שנה שעברה, כאשר הפרמטר המשפיע ביותר על הצריכה הוא העונתיות, כלומר, צריכה גבוהה משמעותית בחורף. עם זאת, ניתן לזהות ירידה קלה מאד בצריכה בחודשי הקורונה, ככל הנראה כתוצאה מירידת הצריכה אצל צרכנים מוסדיים ומסחריים.

 

במשרד האנרגיה מציינים שאומדן הירידה בצריכה, בהשוואה לתקופה מקבילה בשגרה לפני שנה, היא לאור הגבלת התנועה במרחב הציבורי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, שבאה לידי ביטוי בעיקר החל מחודש מרץ. ההגבלות הביאו לכך שרוב הציבור בישראל נשאר בבית לתקופה ממושכת, והוא מיעט, לפרקים, להשתמש בתחבורה פרטית או ציבורית.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה