אלי בן הרוש, לשעבר נשיא ווניטייז<br>קרדיט: יערה דלגושן
אלי בן הרוש, לשעבר נשיא ווניטייז קרדיט: יערה דלגושן

חברת וונטייז, שקלטה פעילות קנאביס בארה"ב, חתמה על הסכם הלוואה המירה עם בית השקעות סייבל בהיקף של 0.5 מיליון ₪. ההלוואה המירה למניות במחיר מימוש של 7 ₪ למניה, הגבוה בכ-80% ממחיר המניה כפי שנסגר ביום המסחר האחרון.

 

בנוסף חתמה החברה על הקצאת אופציות הניתנות למימוש במחיר של 8.75 ₪ למניה, הגבוה ביותר מ-125% ממחיר המניה כפי שנסגר ביום המסחר האחרון. בהסכם ההשקעה יש לסייבל מנגנון הגנה למחיר אשר יותאם במידה והחברה תגייס במחירים הנמוכים משער ההקצאה הנוכחי.

 

סייבל השקעות שבבעלותם של שחר סיידון ויעל שניצר הוקמה בשנת 2001 ומתמחה במתן שירותים של בנקאות להשקעות. החברה משקיעה בחברות פרטיות וציבוריות עתירות טכנולוגיה בתחומים שונים כגון מכשור רפואי, פארמה, חומרה ותוכנה, פינטק, אנרגיה, פודטק ובשנים האחרונות משקיע גם בתחום הקנאביס הרפואי בחברות פארמוקן, יוניבו ואחרות.

 

נשיא וונטייז, אלי בן-הרוש ציין: "חברת הבת בארה"ב מציגה הכנסות גוברות והולכות בשוק הקנאביס בקולורדו ואנו בוחנים עסקאות לרכישה של מתקנים וחנויות למכירת מוצרי קנאביס מתוך מטרה להגדיל את היקף המכירות ונתח השוק ולבסס מותג מוביל ואיכותי בקולורדו ומחוצה לה. הגיוס מסייבל מהווה הבעת אמון בפוטנציאל של החברה והעניין הרב ממשקיעים בשוק, זאת על רקע הפעילות הצומחת בארה"ב."

 

וונטייז פועלת לגיוס הון לפעילות קנאביס בקולורדו, לאס וגאס ומדינות נוספות בהן ישנה לגליזציה מלאה של תחום הקנאביס. החברה פרסמה לאחרונה נתונים כספיים, בלתי מבוקרים, לגבי פעילות הקנאביס שלה בקולורדו. החברה מכרה מתחילת השנה כ-2 מיליון דולר, ובחודש יוני לבדו מכרה כ-750 אלף דולר, אשר ללא צמיחה, מייצגת קצב שנתי (12 חודשים) של 9 מיליון דולר. בנוסף צופה החברה כי בשנים 2021-2022 תרשום הכנסות מצרפיות של כ-20 מיליון דולר .

 

בנוסף דיווחה החברה כי אספן, חברת הפעילות בארה"ב, מנהלת מו"מ לרכישת 2 פעילויות שעשויות לתרום לה הכנסות של כ-33 מיליון דולר. העסקה הראשונה כוללת רכישת 2 חוות גידול In-Door בשטח של כ-4,700 מ"ר, בעלות רישיונות לגידול קנאביס רפואי וקנאביס פנאי, מפעל למיצוי שמני קנאביס ו-4 חנויות לממכר קנאביס בקולורדו, כאשר 3 מתוך החנויות מחזיקות ברישיון לממכר מוצרי קנאביס פנאי וקנאביס רפואי, והחנות הרביעית מחזיקה ברישיון לממכר מוצרי קנאביס רפואי בלבד. 

 

עלות הרכישה הכוללת נאמדת בכ-8 מיליון דולר. כפי שמסרו CFBH ואספן לחברה, פוטנציאל הקנאביס שניתן לגדל בחוות אלו מוערך על ידה בכ- 6-7 טון לשנה עם צפי הכנסות שנתי מוערך ע"ס של 30 מיליון דולר ורווח שנתי של כ-3.5 מיליון דולר.

 

העסקה השנייה כוללת רכישת חוות גידול In-Door בשטח של כ-500 מ"ר וחנות נוספת בקולורדו, כאשר מדובר בחווה המחזיקה ברישיון לגידול קנאביס רפואי וקנאביס פנאי, וכן חנות עם רישיונות לממכר קנאביס רפואי וקנאביס פנאי, כאשר עלות הרכישה הכוללת נאמדת בכ- 2 מיליון דולר. כפי שמסרו CFBH ואספן לחברה, פוטנציאל הקנאביס שניתן לגדל בחוות זו מוערך על ידה בכ- 1-1.5 טון לשנה עם צפי הכנסות שנתי מוערך ע"ס של 3 מיליון דולר ורווח שנתי של כ-1 מיליון דולר.

 

וונטייז היא החברה הראשונה והיחידה בישראל עם פעילות קנאביס בתחום הפנאי, בנוסף על עיסוקה בתחום הרפואי. רוב החברות הציבוריות בישראל בתחום הקנאביס, עוסקות רק בתחום הרפואי ונמצאות בשלבים יחסית ראשונים, חלקן בהקמה, חלקן מוכרות במיליוני שקלים בודדים עד מספר עשרות מיליוני שקלים בודדים ורובן כלל לא רווחיות.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 2
    אלי בן הרוש

    כל הכבוד אלי יישר כוח בתפקיד אין עליך ואין ספק שההצלחה של החברה היא הצלחה שלך

    • אוסי
    • 20/07/2020 20:04